Jedynie prawda jest ciekawa


Aneks ws. WSI - tykająca bomba

27.08.2014

„Ktoś przekazuje dziennikarzom „Wprost” materiały dotyczące obecnego prezydenta i pewnego kandydata na to stanowisko w wyborach 2015 r.” - pisze na łamach nowego „wSieci”, Stanisław Janecki.

Publicysta przypomina wydarzenia ostatniego tygodnia i stawia tezę: „Ujawnienie materiałów związanych z aneksem o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych wygląda na „crash test” sprawdzający, co jest niebezpieczne dla Bronisława Komorowskiego przed przyszłorocznymi wyborami”.

- Materiały te mają świadczyć o tym, że „weryfikatorzy, którzy w 2007 r. pracowali nad aneksem dotyczącym działalności WSI”, przypisywali obecnemu prezydentowi to, iż „patronował podejrzanej fundacji, która wyłudzała pieniądze Wojskowej Akademii Technicznej, używał materiałów WSI do niszczenia podwładnych. Wreszcie miał kontakty z międzynarodowymi handlarzami bronią o fatalnej reputacji – pisze autor.

Janecki zauważa, iż materiały, które zostały ujawnione, miały się znaleźć poza Komisją Weryfikacyjną już w 2007 r., a sam aneks nazywa „tykającą bombą co najmniej od czasu kampanii wyborczej do parlamentu w 2007 r. Na tyle groźną bombą, że jeden z bohaterów aneksu, obecny prezydent Bronisław Komorowski, miał – wedle zeznań Pawła Grasia – jeszcze podczas kampanii informować o dziwnych wydarzeniach wokół tego dokumentu”.

Tajemnice dokumentacji związanej z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych i ich wpływ na zbliżającą się kampanię prezydencką – ujawnia Stanisław Janecki w najnowszym numerze tygodnika wSieci, w sprzedaży od 25 sierpnia br., także w formie e-wydania. Szczegóły TUTAJ.

[Fot. "wSieci" / PAP - Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 2. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

 3. ipn23042018 23.04.2018

  Ważna opinia! K. Szwagrzyk: "W Jedwabnem powinna zostać wznowiona ekshumacja"

  "Ekshumacja w Jedwabnem, gdzie 10 lipca 1941 r. doszło do masowej zbrodni na ludności żydowskiej, powinna zostać wznowiona"

 4. prezduda23042018 23.04.2018

  Szef kancelarii premiera o decyzji prezydenta Dudy: "To jest wielkie zaniedbanie"

  "Jestem bardzo niezadowolony z braku ustawy degradacyjnej; bardzo liczyłem, że zostanie ona podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę."

 5. Niedzielabezhandlu 23.04.2018

  Nadchodzi apokalipsa. Znany kabaret znakomicie wyśmiał panikę związaną z zakazem handlu w niedzielę [WIDEO]

  Rodziny walczące o przetrwanie. Pustka wokół centrów handlowych. Wojsko traci kontrolę, a na czarnym rynku ceny osiągają zawrotne sumy

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook