Jedynie prawda jest ciekawa


Andrzej Duda nowym rzecznikiem PiS

27.11.2013

Poseł Andrzej Duda został rzecznikiem prasowym PiS. Taką decyzję podjął Komitet Polityczny. Stworzono również stanowisko wicerzecznika partii. Objął je Marcin Mastalerek.

Komitet zdecydował też, że osobą odpowiedzialną za koordynację wystąpień medialnych parlamentarzystów będzie poseł Maciej Łopiński.

"Powstał triumwirat, który ma działać do czasu oczyszczenia z zarzutów Adama Hofmana. Duda jest sprawny medialnie, ale nie zawsze jest w Warszawie, mógłby nie zapanować nad wszystkim, stąd pomysł powołania dynamicznego wicerzecznika, a także osoby  od spraw technicznych" - tłumaczył plany PiS polityk z kierownictwa tej partii.

Andrzej Duda jest posłem z okręgu krakowskiego. Był wiceministrem sprawiedliwości i podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Marcin Mastalerek jest szefem łódzkich struktur PiS i szefem partyjnej młodzieżówki. Od soboty zasiada w Komitecie Politycznym. Łopiński został wybrany do Sejmu z okręgu gdańskiego. Stał na czele gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wcześniej odpowiadał za politykę medialną w Kancelarii Prezydenta.

Prezes partii Jarosław Kaczyński podkreślił w poniedziałek, że wyznaczenie rzecznika będzie tymczasowe. Wyraził wiarę, że Adam Hofman powróci na to stanowisko. Podkreślali to również posłowie PiS na konferencji prasowej.

Hofman poinformował w piątek, że zawiesza członkostwo w PiS i klubie partii do czasu wyjaśnienia sprawy swego oświadczenia majątkowego.

lw, PAP

[Fot. PAP/Leszek Szymański]

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook