Jedynie prawda jest ciekawa

Andrzej Duda na 90-leciu szkoły w Dęblinie

05.10.2015

Prezydent w specjalnym wystąpieniu zwrócił się do studentów, podkreślając niezwykły charakter szkoły, do jakiej mają zaszczyt uczęszczać.

Prezydent Andrzej Duda pojawił się dzisiaj w Dęblinie, gdzie wziął udział w inauguracji roku akademickiego nas Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych zwanej „Szkołą Orląt”.

Po przywitaniu wszystkich gości prezydent wygłosił krótkie przemówienie, nawiązując do 90 rocznicy szkoły

Mam wielki zaszczyt być dzisiaj w szkole pełnej tradycji, która dała Polsce wybitnych Polaków

— mówił prezydent.

Duda nawiązał do niedawnej 75. rocznicy bitwy o Anglię i obchodów rocznicowych w Londynie.

Stałem tam z premierem Cameronem i innymi wybitnymi politykami i osobistościami i wspominaliśmy bohaterskich polskich lotników, którzy swoim życiem i swoim oddaniem w walce za wolność „waszą i naszą”, pokazali nie tylko hart ducha i bohaterstwo, ale i honor polskiego żołnierza, jakość, przygotowanie. (…) Wszyscy wyszli z tej szkoły – to była chwila niezwykle trudna i także dlatego cieszę się, że jestem tutaj dzisiaj z Wami. W szkole, która się rozwija i cały czas kształci kadry pilotów i innej obsługi w lotnictwie

— mówił prezydent, podkreślając unowocześnienie się szkoły.

Szkoła się rozwija, kształci na coraz większej liczbie kierunków studiów. Chciałem życzyć państwu i szkole wszystkiego dobrego na następne lata. Żebyście rozsławiali i szkołę, i Polskę. Życzę państwu wszystkiego dobrego – państwu i państwa rodzinom. Wierzę, że jako najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych, że ojczyzna będzie z Was dumna

— zakończył.

Prezydent Andrzej Duda zwiedzi też bazę dydaktyczną WSOSP, w tym wystawę sprzętu lotniczego do szkolenia podstawowego. Głowie państwa towarzyszy m.in. szef BBN Paweł Soloch.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook