Jedynie prawda jest ciekawa


Andruszkiewicz odpowiada Lisowi: pan jest jednym wielkim Fake Newsem!

14.03.2018
LisAndruszkiewicz
Andruszkiewicz odpowiada Lisowi: pan jest jednym wielkim Fake Newsem!

Jeszcze tydzień temu poseł WiS apelował o jak najszybsze przygotowanie ustawy z wysokimi karami za publikowanie fake newsów. Dziś Adam Andruszkiewicz poszedł krok dalej i ogłosił konkurs dla polskich dziennikarzy.

- Przygotowałem taką nagrodę. To będzie nagroda za fake-newsy – „Lis Roku”. Będziemy ją przyznawać razem z internautami. Będziemy wyraźnie obserwować, czym zajmują się dziennikarze. Laureata będziemy wybierać za pomocą sondy w internecie - zapowiedział Andruszkiewicz w programie "Minęła Dwudziesta" w TVP Info. Zwycięzcę wybiorą internauci, a nominacje poseł zacznie przyjmować od środy.

Do inicjatywy odniósł się już redaktor naczelny Newsweeka - Tomasz Lis. - Poseł Andruszkiewicz chce wręczać nagrodę „Lis roku” za fake newsa. Zgłaszam swojego newsa - poseł Andruszkiewicz jest inteligentny - napisał na twitterze Lis. Riposta posła Wolnych i Solidarnych była błyskawiczna. - Panie Redaktorze, pan jest jednym wielkim Fake Newsem, który już nawet nie udaje, że jest "niezależnym dziennikarzem". Z pewnością internauci pana do ten nagrody również nominują. Jeśli nie Lis, to Hiena Roku również jest w pańskim zasięgu - napisał Adam Andruszkiewicz.
kh
Fot: YouTube/wikicommons

Warto poczytać

 1. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 2. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 3. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 4. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 5. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 6. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 7. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook