Jedynie prawda jest ciekawa


Andruszkiewicz odpowiada Lisowi: pan jest jednym wielkim Fake Newsem!

14.03.2018
LisAndruszkiewicz
Andruszkiewicz odpowiada Lisowi: pan jest jednym wielkim Fake Newsem!

Jeszcze tydzień temu poseł WiS apelował o jak najszybsze przygotowanie ustawy z wysokimi karami za publikowanie fake newsów. Dziś Adam Andruszkiewicz poszedł krok dalej i ogłosił konkurs dla polskich dziennikarzy.

- Przygotowałem taką nagrodę. To będzie nagroda za fake-newsy – „Lis Roku”. Będziemy ją przyznawać razem z internautami. Będziemy wyraźnie obserwować, czym zajmują się dziennikarze. Laureata będziemy wybierać za pomocą sondy w internecie - zapowiedział Andruszkiewicz w programie "Minęła Dwudziesta" w TVP Info. Zwycięzcę wybiorą internauci, a nominacje poseł zacznie przyjmować od środy.

Do inicjatywy odniósł się już redaktor naczelny Newsweeka - Tomasz Lis. - Poseł Andruszkiewicz chce wręczać nagrodę „Lis roku” za fake newsa. Zgłaszam swojego newsa - poseł Andruszkiewicz jest inteligentny - napisał na twitterze Lis. Riposta posła Wolnych i Solidarnych była błyskawiczna. - Panie Redaktorze, pan jest jednym wielkim Fake Newsem, który już nawet nie udaje, że jest "niezależnym dziennikarzem". Z pewnością internauci pana do ten nagrody również nominują. Jeśli nie Lis, to Hiena Roku również jest w pańskim zasięgu - napisał Adam Andruszkiewicz.
kh
Fot: YouTube/wikicommons

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook