Jedynie prawda jest ciekawa


Andruszkiewicz komentuje zatrzymanie Gawłowskiego: wasze złodziejskie rządy zostaną rozliczone!

13.04.2018
GawlowskiAndruszkiewicz
Andruszkiewicz komentuje zatrzymanie Gawłowskiego: wasze złodziejskie rządy zostaną rozliczone!

Poseł koła Wolni i Solidarni skwitował lamenty opozycji przekonującej, że zatrzymanie posła Gawłowskiego jest niszczeniem demokracji w Polsce. - Demokrację zniszczymy wówczas, jeśli wasze złodziejskie rządy nie zostaną rozliczone - twierdzi Adam Andruszkiewicz.

- We Francji policja zatrzymuje b. Prezydenta, w Korei Płd. b. Prezydent skazana na 24 lata więzienia - a u nas opozycja płacze, że zatrzymanie szeregowego posła to "niszczenie demokracji". Demokrację zniszczymy wówczas, jeśli wasze złodziejskie rządy nie zostaną rozliczone! - napisał na twitterze poseł Andruszkiewicz.


Szczeciński wydział Prokuratury Krajowej postawił zarzuty dwóm podejrzanym, którzy są spokrewnieni z rodziną posła PO Stanisława Gawłowskiego - podała prokuratura w komunikacie. Prokuratura informuje też o możliwych nowych zarzutach korupcyjnych dla Stanisława Gawłowskiego.

- Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie postawił zarzuty dwóm podejrzanym, którzy są spokrewnieni z rodziną posła PO Stanisława G. - poinformowała

Prokuratura Krajowa w komunikacie. PK zarzuca im pranie brudnych pieniędzy o łącznej wysokości 403 tys. zł. - W wyniku przeszukania przez funkcjonariuszy CBA mieszkania posła Stanisława G. zabezpieczono dokumenty dotyczące zakupu apartamentu w Chorwacji, wystawione na te osoby - podała prokuratura.

Prokuratorzy, opierając się na zabezpieczonych dokumentach oraz na podstawie innych zebranych dowodów, "podejrzewają, że rzeczywistym właścicielem apartamentu może być poseł Stanisław G., a nieruchomość ta stanowić może ukrytą formę korzyści majątkowej". Na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali też biznesmena Bogdana K. Zostanie mu przedstawiony zarzut m.in. wręczenia 100 tys. zł łapówki posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu w okresie, gdy ten pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska w rządzie PO - PSL.

Według prokuratury, w zamian za korzyść majątkową, biznesmen oczekiwał "przychylności wiceministra" przy realizacji wielomilionowych inwestycji dokonywanych za zamówienie Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Prokuratura podała, że nie wyklucza wystąpienia do Marszałka Sejmu z kolejnym wnioskiem o zgodę na pociągnięcie posła Stanisława G. do odpowiedzialności karnej, a także z kolejnym wnioskiem o uchylenie immunitetu "obejmującym nowe ujawnione zdarzenia przestępcze o charakterze korupcyjnym, których poseł mógł się dopuścić w związku z pełnieniem funkcji wiceministra środowiska w rządzie PO - PSL".

Jak poinformowała PK, śledztwo przeciwko posłowi ma charakter rozwojowy, a po zakończeniu czynności procesowych z udziałem wszystkich podejrzanych prokuratorzy podejmą decyzje w zakresie zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych, w tym wystąpienia do sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie.

Poseł Stanisław Gawłowski jest obecnie przesłuchiwany w szczecińskim wydziale Prokuratury Krajowej. 

PAP
Fot: PAP/Twitter

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 5. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook