Jedynie prawda jest ciekawa


Andruszkiewicz komentuje zatrzymanie Gawłowskiego: wasze złodziejskie rządy zostaną rozliczone!

13.04.2018
GawlowskiAndruszkiewicz
Andruszkiewicz komentuje zatrzymanie Gawłowskiego: wasze złodziejskie rządy zostaną rozliczone!

Poseł koła Wolni i Solidarni skwitował lamenty opozycji przekonującej, że zatrzymanie posła Gawłowskiego jest niszczeniem demokracji w Polsce. - Demokrację zniszczymy wówczas, jeśli wasze złodziejskie rządy nie zostaną rozliczone - twierdzi Adam Andruszkiewicz.

- We Francji policja zatrzymuje b. Prezydenta, w Korei Płd. b. Prezydent skazana na 24 lata więzienia - a u nas opozycja płacze, że zatrzymanie szeregowego posła to "niszczenie demokracji". Demokrację zniszczymy wówczas, jeśli wasze złodziejskie rządy nie zostaną rozliczone! - napisał na twitterze poseł Andruszkiewicz.


Szczeciński wydział Prokuratury Krajowej postawił zarzuty dwóm podejrzanym, którzy są spokrewnieni z rodziną posła PO Stanisława Gawłowskiego - podała prokuratura w komunikacie. Prokuratura informuje też o możliwych nowych zarzutach korupcyjnych dla Stanisława Gawłowskiego.

- Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie postawił zarzuty dwóm podejrzanym, którzy są spokrewnieni z rodziną posła PO Stanisława G. - poinformowała

Prokuratura Krajowa w komunikacie. PK zarzuca im pranie brudnych pieniędzy o łącznej wysokości 403 tys. zł. - W wyniku przeszukania przez funkcjonariuszy CBA mieszkania posła Stanisława G. zabezpieczono dokumenty dotyczące zakupu apartamentu w Chorwacji, wystawione na te osoby - podała prokuratura.

Prokuratorzy, opierając się na zabezpieczonych dokumentach oraz na podstawie innych zebranych dowodów, "podejrzewają, że rzeczywistym właścicielem apartamentu może być poseł Stanisław G., a nieruchomość ta stanowić może ukrytą formę korzyści majątkowej". Na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali też biznesmena Bogdana K. Zostanie mu przedstawiony zarzut m.in. wręczenia 100 tys. zł łapówki posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu w okresie, gdy ten pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska w rządzie PO - PSL.

Według prokuratury, w zamian za korzyść majątkową, biznesmen oczekiwał "przychylności wiceministra" przy realizacji wielomilionowych inwestycji dokonywanych za zamówienie Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Prokuratura podała, że nie wyklucza wystąpienia do Marszałka Sejmu z kolejnym wnioskiem o zgodę na pociągnięcie posła Stanisława G. do odpowiedzialności karnej, a także z kolejnym wnioskiem o uchylenie immunitetu "obejmującym nowe ujawnione zdarzenia przestępcze o charakterze korupcyjnym, których poseł mógł się dopuścić w związku z pełnieniem funkcji wiceministra środowiska w rządzie PO - PSL".

Jak poinformowała PK, śledztwo przeciwko posłowi ma charakter rozwojowy, a po zakończeniu czynności procesowych z udziałem wszystkich podejrzanych prokuratorzy podejmą decyzje w zakresie zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych, w tym wystąpienia do sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie.

Poseł Stanisław Gawłowski jest obecnie przesłuchiwany w szczecińskim wydziale Prokuratury Krajowej. 

PAP
Fot: PAP/Twitter

Warto poczytać

 1. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 2. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 3. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 4. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 5. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 6. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 7. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook