Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Amerykanie pamiętają o Kuklińskim

18.08.2014

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen D. Mull otworzył w Ossowie plenerową wystawę „Pułkownik Kukliński – polska samotna misja” .

Jak informuje "Nasz Dziennik" wystawę przygotowała Izba Pamięci Pułkownika Kuklińskiego wraz z Archiwum Akt Nowych. Znalazło się na niej wiele cennych zdjęć i dokumentów przybliżających postać i dokonania płk. Ryszarda Kuklińskiego, jak również sowieckie plany ataku na Europę Zachodnią. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali w sobotę ambasador Stanów Zjednoczonych Stephen D. Mull oraz Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci.
" On praktycznie ryzykował wszystko. Trudno mi uwierzyć, że przez 9 lat działał w tak wielkim niebezpieczeństwie. Był bardzo odważny" – powiedział podczas otwarcia wystawy Stephen D. Mull. " Wiem, że przez wiele lat pisano o nim, iż był zdrajcą. Dziś bardzo się cieszę, że żyje w świadomości ludzi jako bohater wolności" – dodał.
Na wystawie można zobaczyć m.in. medal, który Ryszard Kukliński otrzymał od prezydenta USA Ronalda Reagana z wdzięczności za to, co zrobił dla upadku komunizmu, wyrok śmierci na pułkownika z okresu stanu wojennego czy mapę „prywatnych” dróg Armii Czerwonej w Polsce.

– Tak dobrego przedstawienia historii nigdy nie widziałam – powiedziała z uznaniem obecna na uroczystości Karolina Kaczorowska, wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim, ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie.

ansa/ Nasz Dziennik

[fot.Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

wystawa

,

ambasador

,

USA

,

Kukliński

Warto poczytać

 1. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 2. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 3. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 4. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 5. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 6. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 7. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

 8. maciereiwczocaracalachwsejmieSI 20.10.2016

  Szef MON: ws. Caracali nie było gwarancji 6 tys. miejsc pracy

  "Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu”.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook