Jedynie prawda jest ciekawa


Absurdalna akcja przeciwko TVP. Wpis Stanowskiego rozbawia do łez

15.06.2018
akcja-przeciwko-TVP-15062018
Absurdalna akcja przeciwko TVP. Wpis Stanowskiego rozbawia do łez

"Zakodowani" Internauci rozpoczęli akcję przeciwko TVP - na czas mistrzostw zasłaniają logo tej stacji. Jak można było się spodziewać, na odzew nie trzeba było długo czekać. Swoje trzy grosze dorzucił też znany dziennikarz sportowy.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zawsze budzą wielkie emocje. Dla niektórych to emocjonująca rozrywka, dla innych wręcz sens życia. Są też tacy, którzy na sportowe zmagania patrzą przez pryzmat polityczny. I nie koniecznie chodzi tutaj, o protest przeciwko reżimowi Putina. 

Użytkownik Twittera o nicku „Satan Stockton” w trakcie meczu otwierającego mundial, postanowił zaprotestować przeciwko Telewizji Polskiej, zasłaniając logo TVP, książką narkomana Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu. Swoim "bohaterskim czynem" postanowił pochwalić się na Twitterze, jednocześnie nawołując do rozpowszechnienia całej akcji. Całość opatrzył dość wymownym hashtagiem #Je***Logo.


Na odzew nie trzeba było długo czekać. Niektórzy użytkownicy podchwycili pomysł i zaczęli publikować swoje zdjęcia z zakrytym logo TVP. Wśród pomysłów zakrywania loga TVP była m.in. flaga Polski, "Gazeta Wyborcza", pornograficzne obrazki czy też tęczowa flaga.

Większa część twitterowiczów wyraziła swoją dezaprobatę wobec całej akcji. Całą sytuację wyśmiał m.in. znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. Założyciel portalu weszło.com oraz rozgłośni internetowej weszło.fm w dość ironiczny sposób zapytał na Twitterze o wynik meczu, bo „przeszkadzało mu prześcieradło”, którym zasłonił cały telewizor.

Część opinii społecznej porównują tę akcję do protestu sprzed 4 lat, kiedy to lewicowi aktywiści masowo wylewali piwo Ciechan. Przypomnijmy, że cała akcja była wymierzona przeciwko właścicielowi marki Ciechan, Markowi Jakubiakowi. Wówczas bojkot paradoksalnie stał się finansowym sukcesem obecnego posła Kukiz 15. 

Mistrzostwa świata w Rosji transmitowane są w całości przez stację TVP i potrwają do 15 lipca.

JD/twitter

Warto poczytać

 1. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 2. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 3. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 4. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 5. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 6. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 7. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook