Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Abp Michalik: Potrzeba nowoczesnych chrześcijan

24.12.2013

"Kościołowi i Polsce potrzebni są nowocześni chrześcijanie, wierni Bożym ideałom" – mówi abp Józef Michalik, metropolita przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w orędziu na Boże Narodzenie.

Abp Michalik zwraca uwagę, że narodziny Jezusa są wydarzeniem historycznym i zbawczym, a pełne spojrzenie na nie jest spojrzeniem wiary. "Te wydarzenia Betlejemskie mówią nam o tym, że Bóg szuka człowieka, że wybrał właśnie ten sposób na szukanie człowieka. Szuka go ludzkim językiem, ludzkim sposobem, bo Pan Jezus przecież przemawia do nas na nasz sposób, przychodzi nam z pomocą" – mówi metropolita przemyski.

Przewodniczący KEP zaznacza, że ludzie są sami, bo każdy ma przyjaciela w Jezusie. "Niech ta świadomość, że Jezus przychodzi także dla mnie, krzepi wiarę, budzi nadzieję, daje motywy życia, pomaga zdobywać się na czystą ofiarną miłość do drugiego człowieka, pozwala nam znaleźć czas dla Boga przez modlitwę" – zachęca.

Abp Michalik zwraca uwagę, że obecne czasy niosą nowe wyzwania i będą pojawiać się nowe ataki na zbawienie i moralność, etykę i miłość, ale żadne czasy nie są wolne od trudności. "Jezus nie był przyjęty natychmiast przez wszystkich. Przyjęli Go ci, którzy przyjęli łaskę Bożą" – stwierdza.

Hierarcha podkreśla, że Kościołowi i Polsce potrzebni są nowocześni chrześcijanie, wierni Bożym ideałom, bo „Polska poradzi sobie bez materialnych sukcesów i nowoczesnej broni, ale nie poradzi sobie bez świętych”.

"Potrzeba żeby ta świętość dotarła pod nasze strzechy, żeby przenikała serca wszystkich ludzi, formowała rzeczywistość w nowy sposób" – mówi.

Metropolita przemyski życzy wszystkim, aby święta i nowy rok były czasem radości, pokoju, bliskości z Bogiem oraz przyjaźni z ludźmi, a przede wszystkim, żeby nowy rok stworzył okazję do pogłębienia wiary.
lw, KAI

[Fot. PAP/Adam Warżawa]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook