Jedynie prawda jest ciekawa

Abp Hoser: współczesny świat jest chory

26.03.2015

O konieczności ochrony dzieci poczętych - mówił ks. abp Henryk Hoser podczas uroczystości 23. rocznicy utworzenia diecezji warszawsko-praskiej, które odbyły się w parafii Matki Bożej Różańcowej na warszawskim Bródnie. - Jednym z największych grzechów współczesnego świata jest zabijanie dzieci w łonie ich matek - powiedział ordynariusz.


W czasie Mszy św., w której uczestniczyli członkowie kapituły katedralnej i konkatedralnej oraz licznie zgromadzone duchowieństwo i wierni, świątynia została wyniesiona do rangi sanktuarium.

Biskup warszawsko-praski zwrócił uwagę, że konsekwencją odejścia od Boga jest stworzenie na ziemi ludzkiego piekła.

- Współczesny świat jest chory w dziedzinie ekonomicznej, w dziedzinie bezpieczeństwa czy spójności społecznej, ponieważ chore są ludzkie serca - mówił kaznodzieja.
Podkreślił, że jednym z największych dziś grzechów świata jest zabijanie dzieci w łonie ich matek. - Według szacunkowych danych, w skali rocznej zabija się 100 mln poczętych dzieci - ubolewał kaznodzieja.

Przypomniał przy tym słowa św. Jana Pawła II, który miał powiedzieć: "Pan Bóg nie będzie tego tolerował. On będzie interweniował w historii dlatego nasz los jest w Jego rękach a nie w naszych."

Abp Hoser podkreślił, że życie poczęte wymaga ochrony. - To słabe życie zostało powierzone ludziom, którzy są odpowiedzialni za jego zaistnienie - dodał.
Jako ratunek dla zagubionej ludzkości abp Hoser wskazał Najświętszą Maryję Pannę.

- Od momentu poczęcia w Jej łonie Jezusa Chrystusa Bóg w swoim człowieczeństwie jest z nami. Jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza w sakramentach  - zaznaczył.

Uroczystość zwieńczył koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

mmil/KAI

Fot. diecezja.waw.pl
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook