Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Abp Hoser: współczesny świat jest chory

26.03.2015

O konieczności ochrony dzieci poczętych - mówił ks. abp Henryk Hoser podczas uroczystości 23. rocznicy utworzenia diecezji warszawsko-praskiej, które odbyły się w parafii Matki Bożej Różańcowej na warszawskim Bródnie. - Jednym z największych grzechów współczesnego świata jest zabijanie dzieci w łonie ich matek - powiedział ordynariusz.


W czasie Mszy św., w której uczestniczyli członkowie kapituły katedralnej i konkatedralnej oraz licznie zgromadzone duchowieństwo i wierni, świątynia została wyniesiona do rangi sanktuarium.

Biskup warszawsko-praski zwrócił uwagę, że konsekwencją odejścia od Boga jest stworzenie na ziemi ludzkiego piekła.

- Współczesny świat jest chory w dziedzinie ekonomicznej, w dziedzinie bezpieczeństwa czy spójności społecznej, ponieważ chore są ludzkie serca - mówił kaznodzieja.
Podkreślił, że jednym z największych dziś grzechów świata jest zabijanie dzieci w łonie ich matek. - Według szacunkowych danych, w skali rocznej zabija się 100 mln poczętych dzieci - ubolewał kaznodzieja.

Przypomniał przy tym słowa św. Jana Pawła II, który miał powiedzieć: "Pan Bóg nie będzie tego tolerował. On będzie interweniował w historii dlatego nasz los jest w Jego rękach a nie w naszych."

Abp Hoser podkreślił, że życie poczęte wymaga ochrony. - To słabe życie zostało powierzone ludziom, którzy są odpowiedzialni za jego zaistnienie - dodał.
Jako ratunek dla zagubionej ludzkości abp Hoser wskazał Najświętszą Maryję Pannę.

- Od momentu poczęcia w Jej łonie Jezusa Chrystusa Bóg w swoim człowieczeństwie jest z nami. Jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza w sakramentach  - zaznaczył.

Uroczystość zwieńczył koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

mmil/KAI

Fot. diecezja.waw.pl
Słowa kluczowe:

aborcja

,

Hoser

Warto poczytać

 1. executed-1174057-1598x1222 24.05.2017

  Straszą zamachami w całej Polsce. Wysadzimy w powietrze sądy i Sejm!

  "Bomby zawsze będą detonowane po dwie - jedna zawsze będzie się znajdować na terenie obiektu, a druga będzie zrzucana dronem"

 2. Zgromadzenieposlowisenatorow22grudnia201501 23.05.2017

  Sondaż: PiS nadal liderem z 35 proc. poparciem

  - 35 proc. osób deklarujących w maju gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS - wynika z sondażu Kantar Public.

 3. mid-17523129 23.05.2017

  Prezydent potępił zamach w Manchesterze

  Jestem przekonany, że wobec terroryzmu cała wspólnota uczciwego i wolnego świata będzie stała razem - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że poniedziałkowy zamach w Manchesterze to coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć, ale co stało się europejską rzeczywistością.

 4. abw 23.05.2017

  ABW uspokaja po zamachu w Manchesterze

  Agencja nie rekomenduje wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce.

 5. aa2 23.05.2017

  Niebawem decyzja ws. zbioru zastrzeżonego

  Procedura związana z ujawnianiem materiałów jest na ukończeniu.

 6. Sad-Okregowy-gfgdf 23.05.2017

  Pijana sędzia odsunięta od obowiązków

  Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach wystąpił też o podjęcie wobec niej czynności dyscyplinarnych.

 7. mid-17523030 23.05.2017

  Sławomir Nowak zeznaje przed komisją ds. Amber Gold

  Jeden z najważniejszych polityków Donalda Tuska będzie pytany o to, dlaczego podległe mu w latach 2011 - 2013 instytucje pozwoliły na wielki przekręt związany z liniami lotniczymi OLT Express - kontrolowanymi przez piramidę finansową Amber Gold.

 8. mid-17523057 23.05.2017

  MON zaprezentowało koncepcję obronną kraju

  Członkostwo w NATO i UE pozostaje kluczowe dla bezpieczeństwa Polski; głównym źródłem niestabilności w regionie jest Rosja - stwierdza Koncepcja Obronna RP. Przewiduje ona zwiększenie zdolności do obrony terytorium RP i do odstraszania oraz zmianę systemu dowodzenia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook