Jedynie prawda jest ciekawa


Abp Hoser: współczesny świat jest chory

26.03.2015

O konieczności ochrony dzieci poczętych - mówił ks. abp Henryk Hoser podczas uroczystości 23. rocznicy utworzenia diecezji warszawsko-praskiej, które odbyły się w parafii Matki Bożej Różańcowej na warszawskim Bródnie. - Jednym z największych grzechów współczesnego świata jest zabijanie dzieci w łonie ich matek - powiedział ordynariusz.


W czasie Mszy św., w której uczestniczyli członkowie kapituły katedralnej i konkatedralnej oraz licznie zgromadzone duchowieństwo i wierni, świątynia została wyniesiona do rangi sanktuarium.

Biskup warszawsko-praski zwrócił uwagę, że konsekwencją odejścia od Boga jest stworzenie na ziemi ludzkiego piekła.

- Współczesny świat jest chory w dziedzinie ekonomicznej, w dziedzinie bezpieczeństwa czy spójności społecznej, ponieważ chore są ludzkie serca - mówił kaznodzieja.
Podkreślił, że jednym z największych dziś grzechów świata jest zabijanie dzieci w łonie ich matek. - Według szacunkowych danych, w skali rocznej zabija się 100 mln poczętych dzieci - ubolewał kaznodzieja.

Przypomniał przy tym słowa św. Jana Pawła II, który miał powiedzieć: "Pan Bóg nie będzie tego tolerował. On będzie interweniował w historii dlatego nasz los jest w Jego rękach a nie w naszych."

Abp Hoser podkreślił, że życie poczęte wymaga ochrony. - To słabe życie zostało powierzone ludziom, którzy są odpowiedzialni za jego zaistnienie - dodał.
Jako ratunek dla zagubionej ludzkości abp Hoser wskazał Najświętszą Maryję Pannę.

- Od momentu poczęcia w Jej łonie Jezusa Chrystusa Bóg w swoim człowieczeństwie jest z nami. Jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza w sakramentach  - zaznaczył.

Uroczystość zwieńczył koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

mmil/KAI

Fot. diecezja.waw.pl

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook