Jedynie prawda jest ciekawa


Abp. Hoser chory na malarię

02.01.2017

Nawrót malarii przyczyną pogorszenia zdrowia arcybiskupa Henryka Hosera.

Przyczyną pogorszenia stanu zdrowia abp. Henryka Hosera jest malaria - poinformował w poniedziałek biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

Według komunikatu bp Solarczyka zamieszczonego na stronie diecezji warszawsko-praskiej, malarię potwierdziły przeprowadzone w szpitalu badania.

"Postawiona przez lekarzy diagnoza i realizowane procedury medyczne prowadzą do skutecznych efektów leczenia" - dodał biskup Solarczyk. Podziękował również wszystkim osobom, które okazują modlitewne wsparcie i życzliwość dla abpa Hosera.

W czwartek abp Hoser po kilkudniowym, nieprzynoszącym poprawy zdrowia leczeniu infekcji trafił do szpitala.

Abp. Henryk Hoser ma 74 lata, od 2008 r. jest biskupem diecezjalnym warszawsko-praskim. Jest pallotynem, misjonarzem, lekarzem; przewodniczy Zespołowi Ekspertów ds. Bioetycznych KEP; jest też członkiem Komisji Duszpasterstwa i Rady ds. Rodziny KEP.

Nikomu z przebywających w otoczeniu arcybiskupa nie grozi zarażenie chorobą:

"Malaria jest chorobą, która nie przenosi się z człowieka na człowieka. Malaria rozprzestrzenia się za pośrednictwem zakażonych, egzotycznych komarów, które występują w Afryce" — czytamy na stronach Radia Warszawa.

 

Mly/PAP

fot. [wPolityce.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook