Jedynie prawda jest ciekawa


Abp Głódź: Nie ma podziału, jest zróźnicowanie opinii w narodzie

16.04.2017

Hierarcha zaapelował też o pomoc prześladowanym chrześcijanom.

Nie ma podziału w narodzie, jest zróżnicowanie opinii - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź w homilii podczas mszy rezurekcyjnej w Niedzielę Wielkanocną w Gdańsku. Hierarcha zaapelował także o pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii i Egipcie.

Metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź w swojej homilii podczas mszy świętej rezurekcyjnej w Katedrze w Gdańsku Oliwie mówił, że "nie można ulegać antywartościom ateistycznego liberalizmu, moralnego nihilizmu, wrogości kierowanej także wobec Kościoła, tej negacji, która próbuje dominować rzeczywistość i mówić o podziale w narodzie". "Podziału nie ma, są zróżnicowane opinie" - podkreślił. "Większość mówi +tak+ dla Chrystusa, dla nadziei, dla naszego zawierzenia, dla naszej radości" - dodał.

Hierarcha w swojej homilii nawiązał też do prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie, mówiąc, że "ponoszą śmierć męczeńską po dziś dzień w imię Zmartwychwstałego Jezusa". "Karmieni jesteśmy suchymi komunikatami, ale doświadczamy jako chrześcijanie mieszkający w Polsce, w Europie także świadectwa męczeństwa naszych braci w Syrii, Egipcie, Indiach, w tylu krajach" - mówił abp Głódź. Jak powiedział, "150 tys. eksterminowanych chrześcijan eliminowanych (jest - PAP) w imię wrogiej cywilizacji wobec chrześcijaństwa".

"W Chrystusowe prawo miłości i braterstwa wnoszony jest terroryzm, nienawiść, śmierć, wobec Zmartwychwstałego Pana, który otwiera swoje ramiona i mówi +pokój wam+" - zaznaczył hierarcha. Dodał, że w ostatnich tygodniach dołączyli do grona męczenników współwyznawcy z Egiptu: Kairu i Aleksandrii. "Pamiętamy w modlitwie o tych męczennikach Roku Pańskiego 2017 za Wierność Zmartwychwstałemu" - zaapelował hierarcha. "To jest nasz obowiązek pamięci i pomocy także przez dzieło +Rodzina rodzinie+, które w wymiarze naszej archidiecezji dotyka już ponad tysiąca rodzin" - mówił. W swojej homilii apb Głódź zwrócił uwagę, że "kanał humanitarny () musi być klarowny, czytelny, bo chorym, zranionym, nieleczonym pomóc trzeba, bo z tych terenów, z Syrii chociażby, wyemigrowali lekarze".

mly/PAP

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270tusektusek 19.04.2018

  Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej

 2. boni18042018 18.04.2018

  Boni znów skarży się na Polskę. Pisze list do europosłów: "Areszt dla Gawłowskiego to cios dla demokracji”

  "Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce"

 3. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 4. gimnaz18042018 18.04.2018

  Egzamin gimnazjalny z polskiego będzie powtórzony. Był przeciek?

  Przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu tekstu własnego.

 5. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

 6. 1270wypadekzach 17.04.2018

  Zderzenie autobusu z ciężarówką w Zachodniopomorskiem: 2 osoby nie żyją, wielu rannych

  Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6; wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 7. 1270gawlowskiareszt 17.04.2018

  Wałęsa i grupa opozycjonistów z czasu PRL: wierzymy w niewinność Gawłowskiego

  Wierzymy w niewinność posła PO Stanisława Gawłowskiego - napisała we wtorek w oświadczeniu grupa b. opozycjonistów z czasu PRL, w tym Lech Wałęsa. Zdaniem autorów pisma, zgoda sejmowej większości PiS-u, na aresztowanie polityka Platformy ma służyć "wywołaniu strachu" i "sianiu terroru".

 8. Warszawa1944wiki 17.04.2018

  Polska nigdy nie zrzekła się reparacji od Niemiec? Sensacyjne informacje w sprawie uchwały rządu Bieruta

  Po przeprowadzeniu kwerendy archiwalnej, okazało się, że nie ma żadnego dokumentu, który spełniałby wymogi uchwały Rady Ministrów ws. zrzeczenia się przez Polskę praw do niemieckich reparacji i odszkodowań wojennych - poinformował we wtorek PAP Arkadiusz Mularczyk (PiS)

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook