Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

76. miesięcznica smoleńska

10.08.2016

Chwilę po godz. 8 w kościele seminaryjnym rozpoczęła się Msza Święta. Uczestniczyli w niej politycy PiS, m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, Marek Kuchciński, Stanisław Karczewski, Mariusz Błaszczak. Antoni Macierewicz, Piotr Gliński, Marek Suski, Jacek Sasin i Joachim Brudziński.

Po Mszy Świętej rozpoczęła się także zbiórka publiczna na budowę pomników: Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wolontariusze kwestują przed Kościołem Seminaryjnym. Pieniądze będą zbierane też o 19:30 przed Archikatedrą św. Jana.

Organizatorzy chcą, by pomniki stanęły w 8. rocznicę tragicznego lotu do Smoleńska na Krakowskim Przedmieściu. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na budowę pomników, powołana zostanie też komisja konkursowa.

Posłowie PiS mówili we wtorek, że projekty pomników prezydenta Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej ma wyłonić specjalna komisja konkursowa. Jak mówią przedstawiciele PiS, od tych wyników będzie zależała lokalizacja monumentów, a także ich forma architektoniczna.

Poseł PiS Jacek Sasin nie wykluczył, że na Krakowskim Przedmieściu mógłby powstać tzw. pomnik światła, upamiętniający wszystkie ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Polityk osobiście opowiada się jednak za - jak to określił - „formą figuralną”. W kontekście dokładnej lokalizacji pomników, Jacek Sasin mówił o przestrzeni pomiędzy Kościołem Seminaryjnym a siedzibą Dowództwa Garnizonu Warszawa na Krakowskim Przedmieściu.

wkt/wPolityce.pl/PAP

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

 

 

Warto poczytać

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook