Jedynie prawda jest ciekawa

7 tysięcy gospodarstw bez prądu

19.06.2013

Po burzach, które wieczorem i w nocy przeszły nad Podkarpaciem ok. 7 tysięcy odbiorców pozbawionych jest energii elektrycznej - poinformował Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja Rzeszów.

"W regionie uszkodzonych jest ponad 20 linii średniego napięcia oraz 180 stacji transformatorowych. Najwięcej awarii jest w powiatach rzeszowskim i sanockim" - powiedział Boczar.

Najczęściej linie energetyczne przerwały spadające drzewa. W pojedynczych przypadkach nawałnica złamała także słupy energetyczne. "Zdecydowana większość awarii zostanie usunięta w ciągu dnia" - dodał Boczar.

Wieczorem i w nocy z wtorku na środę w regionie strażacy interweniowali ponad 150 razy. Najczęściej powodem wyjazdów były połamane drzewa i konary oraz uszkodzone przez wiatr dachy.

Straż pożarna najwięcej zgłoszeń zanotowała w pow. rzeszowskim; np. w Tyczynie silny podmuch wiatru zerwał część dachu ze szkoły. Natomiast w pow. brzozowskim kilka dachów uszkodził grad.

Podczas nawałnic nikt nie ucierpiał. Trawa usuwanie skutków burz.

PAP/kop
[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. Egipt 20.09.2017

  Ziobro interweniuje w sprawie Magdaleny Żuk

  Minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro interweniuje u władz Egiptu ws. śmierci Magdaleny Żuk - dowiedziała się PAP. W liście do tamtejszego prokuratora generalnego, Ziobro wnosi o szybkie przekazanie dokumentacji na temat zmarłej Polki.

 2. hejterzy19092017 19.09.2017

  Ujawniono twórców "Soku z buraka". Wiadomo, kto administruje tym profilem!

  To była jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic i przedmiot niezliczonych spekulacji. Teraz już wszystko jest jasne. Twórcy zdecydowali jednak się ujawnić.

 3. 1270sar 19.09.2017

  W ćwiczeniach wojskowych na Bałtyku zginął polski żołnierz

  W trakcie ćwiczeń lotników morskich Kormoran-17 na Bałtyku zginął żołnierz. Do tragicznego wypadku doszło w godzinach popołudniowych, w trakcie epizodu ćwiczebnego poszukiwania i ratownictwa, obejmującego współdziałanie śmigłowca z okrętem.

 4. 1270zziobro 19.09.2017

  Rząd przyjął projekt rozszerzenia granic obrony koniecznej

  Rząd przyjął we wtorek projekt rozszerzający granice obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal, czy ogrodzony teren. "Rząd będzie stawał po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika" - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 5. 1270religa 19.09.2017

  Nie żyje pacjent prof. Religi, bohater słynnego zdjęcia

  Zmarł Tadeusz Żytkiewicz, pacjent któremu prof. Zbigniew Religa przeczepił w 1987 r. serce - bohater słynnego zdjęcia opublikowanego na łamach National Geographic - poinformował we wtorek "Poltransplant".

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook