Jedynie prawda jest ciekawa


Wielka modlitwa przebłagalna za grzechy świata - w dzień urodzin Putina i Himmlera Polskę oplecie różaniec

29.06.2017

7 października wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata - poinformował w czwartek PAP Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów wydarzenia. Akcję "Różaniec do granic" w tym tygodniu zaakceptowała Konferencja Episkopatu Polski.

Jak informują organizatorzy, Stowarzyszenie Solo Dios Basta, 7 października zbiegają się dwie daty: święto Matki Bożej Różańcowej i 100. rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie. "W Fatimie Maryja wezwała ludzkość do modlitwy różańcowej. Chcemy odpowiedzieć na to wezwanie, dlatego naszym hasłem jest: +Chodźmy z Maryją ratować świat+. Czujemy, że świat, który nas otacza, potrzebuje ratunku. My chcemy zaproponować sposób: różaniec" - powiedział Bodasiński.


Dodał, że planowane jest odmówienie czterech części różańca. Pierwsze dwie uczestnicy odmówią zwróceni twarzą do wnętrza kraju - w intencji Polski, następnie odwrócą się twarzą do świata i w ten sposób będą modlić się za świat. "Modlitwa za kraj, za miasto, ma źródło w Starym Testamencie. Mury Jerycha padły pod wpływem modlitewnego szturmu. Wierzymy, że modlitwa z wiarą za jakieś miejsce dużej grupy ludzi przemienia je. Chcemy wiec otoczyć modlitwą całą Polskę" - podkreślił Bodasiński.

Zaznaczył, że "Różaniec do granic" wyrasta z Wielkiej Pokuty, modlitwy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Solo Dios Basta, która odbyła się 15 października 2016 r. na Jasnej Górze i zgromadziła prawie 100 tys. ludzi. "W Fatimie i w Gietrzwałdzie - gdzie Maryja objawiła się 40 lat przed objawieniami Fatimskimi - Maryja wzywała do pokuty i odmawiania różańca. Wielka Pokuta była odpowiedzią na wezwanie do pokuty. Teraz chcemy odpowiedzieć na Jej wezwanie do różańca" - dodał Bodasiński.

W tym tygodniu pozytywnie o wydarzeniu wypowiedziała się Konferencja Episkopatu Polski. Jak poinformował Bodasiński, program wydarzenia został skierowany do Komisji Liturgicznej KEP i tam jest opracowywany. "Za miesiąc zostanie wydany opracowany przez KEP oficjalny program +Różańca do granic+" - powiedział Bodasiński.

Dodał, że podjęcie inicjatywy należy do 22 diecezji, przez teren których przebiega granica Polski. W każdej z nich wyznaczeni zostaną księża - koordynatorzy oraz tzw. kościoły stacyjne - będzie ich ok. 200. 

Jak zapowiedział Bodasiński, wzdłuż całej granicy wyznaczone zostaną sektory; będzie ich ok. 3,5 tys. Będą też sektory specjalne, jak górskie szczyty, czy akweny. "Na morzu ustawią się rybacy w kutrach, na Bugu mamy już umówionych kajakarzy, którzy wyruszą z kościoła stacyjnego, by w kajakach utworzyć szpaler na rzece. Na wspólnej granicy Polski, Czech i Słowacji zaprosimy do modlitwy także Czechów i Słowaków. W jednym momencie wszyscy ci zgromadzeni ludzie rozpoczną modlitwę" - podkreślił Bodasiński.


Wydarzenie poprzedza trwająca od 13 maja "Pielgrzymka do granic", której organizatorem jest wspólnota Pielgrzymi Miłosierdzia. Jest to grupa byłych więźniów, którzy zobowiązali się pielgrzymować wzdłuż granic Polski w intencji "Różańca do granic". Jak podkreślają organizatorzy, pielgrzymi nie mają ze sobą pieniędzy ani jedzenia. Nocują i jedzą w parafiach znajdujących się na trasie. 7 października mają dotrzeć z powrotem do Szczecina, skąd wyruszyli.

"Pielgrzymi Miłosierdzia łącznie będą szli przez 20 tygodni, co odpowiada liczbie części różańca. Granica Polski ma 3511 km - tyle mają do przejścia. To rodzaj duchowego i fizycznego  przygotowania. Ci ludzie spotykają się z proboszczami parafii znajdujących się wzdłuż granicy, informują ich, jak będzie wyglądał +Różaniec do granic+" - wyjaśnił Bodasiński. Dodał, że każdy, kto czuje się na siłach, może na tydzień dołączyć do pielgrzymki. Wyjaśnił, że można też włączyć się w pielgrzymkę poprzez codzienną modlitwę różańcową w intencji "Różańca do granic".

Jak informują organizatorzy, w najbliższą niedzielę Pielgrzymi Miłosierdzia dotrą do Zakopanego, gdzie o godz. 8.30 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zostanie odprawiona msza św. w intencji "Różańca do granic". "To będzie duchowe otwarcie tego wydarzenia. Chcemy w niedzielę wspiąć się na Rysy, tam odmówić różaniec i oficjalnie ogłosić rozpoczęcie wydarzenia" - zaznaczył Bodasiński.


Trzeba dodać, że 7 października to dzień urodzin jednego z największych zbrodniarzy ludzkości, Heinricha Himmlera, oraz Władimira Putina, odpowiedzialnego m.in za śmierć tysięcy Czeczenów. To dobra data, by wznieść modlitwę przebłagalną.

Warto poczytać

 1. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 2. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 3. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 4. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 5. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 6. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook