Jedynie prawda jest ciekawa


Wielka modlitwa przebłagalna za grzechy świata - w dzień urodzin Putina i Himmlera Polskę oplecie różaniec

29.06.2017

7 października wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata - poinformował w czwartek PAP Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów wydarzenia. Akcję "Różaniec do granic" w tym tygodniu zaakceptowała Konferencja Episkopatu Polski.

Jak informują organizatorzy, Stowarzyszenie Solo Dios Basta, 7 października zbiegają się dwie daty: święto Matki Bożej Różańcowej i 100. rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie. "W Fatimie Maryja wezwała ludzkość do modlitwy różańcowej. Chcemy odpowiedzieć na to wezwanie, dlatego naszym hasłem jest: +Chodźmy z Maryją ratować świat+. Czujemy, że świat, który nas otacza, potrzebuje ratunku. My chcemy zaproponować sposób: różaniec" - powiedział Bodasiński.


Dodał, że planowane jest odmówienie czterech części różańca. Pierwsze dwie uczestnicy odmówią zwróceni twarzą do wnętrza kraju - w intencji Polski, następnie odwrócą się twarzą do świata i w ten sposób będą modlić się za świat. "Modlitwa za kraj, za miasto, ma źródło w Starym Testamencie. Mury Jerycha padły pod wpływem modlitewnego szturmu. Wierzymy, że modlitwa z wiarą za jakieś miejsce dużej grupy ludzi przemienia je. Chcemy wiec otoczyć modlitwą całą Polskę" - podkreślił Bodasiński.

Zaznaczył, że "Różaniec do granic" wyrasta z Wielkiej Pokuty, modlitwy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Solo Dios Basta, która odbyła się 15 października 2016 r. na Jasnej Górze i zgromadziła prawie 100 tys. ludzi. "W Fatimie i w Gietrzwałdzie - gdzie Maryja objawiła się 40 lat przed objawieniami Fatimskimi - Maryja wzywała do pokuty i odmawiania różańca. Wielka Pokuta była odpowiedzią na wezwanie do pokuty. Teraz chcemy odpowiedzieć na Jej wezwanie do różańca" - dodał Bodasiński.

W tym tygodniu pozytywnie o wydarzeniu wypowiedziała się Konferencja Episkopatu Polski. Jak poinformował Bodasiński, program wydarzenia został skierowany do Komisji Liturgicznej KEP i tam jest opracowywany. "Za miesiąc zostanie wydany opracowany przez KEP oficjalny program +Różańca do granic+" - powiedział Bodasiński.

Dodał, że podjęcie inicjatywy należy do 22 diecezji, przez teren których przebiega granica Polski. W każdej z nich wyznaczeni zostaną księża - koordynatorzy oraz tzw. kościoły stacyjne - będzie ich ok. 200. 

Jak zapowiedział Bodasiński, wzdłuż całej granicy wyznaczone zostaną sektory; będzie ich ok. 3,5 tys. Będą też sektory specjalne, jak górskie szczyty, czy akweny. "Na morzu ustawią się rybacy w kutrach, na Bugu mamy już umówionych kajakarzy, którzy wyruszą z kościoła stacyjnego, by w kajakach utworzyć szpaler na rzece. Na wspólnej granicy Polski, Czech i Słowacji zaprosimy do modlitwy także Czechów i Słowaków. W jednym momencie wszyscy ci zgromadzeni ludzie rozpoczną modlitwę" - podkreślił Bodasiński.


Wydarzenie poprzedza trwająca od 13 maja "Pielgrzymka do granic", której organizatorem jest wspólnota Pielgrzymi Miłosierdzia. Jest to grupa byłych więźniów, którzy zobowiązali się pielgrzymować wzdłuż granic Polski w intencji "Różańca do granic". Jak podkreślają organizatorzy, pielgrzymi nie mają ze sobą pieniędzy ani jedzenia. Nocują i jedzą w parafiach znajdujących się na trasie. 7 października mają dotrzeć z powrotem do Szczecina, skąd wyruszyli.

"Pielgrzymi Miłosierdzia łącznie będą szli przez 20 tygodni, co odpowiada liczbie części różańca. Granica Polski ma 3511 km - tyle mają do przejścia. To rodzaj duchowego i fizycznego  przygotowania. Ci ludzie spotykają się z proboszczami parafii znajdujących się wzdłuż granicy, informują ich, jak będzie wyglądał +Różaniec do granic+" - wyjaśnił Bodasiński. Dodał, że każdy, kto czuje się na siłach, może na tydzień dołączyć do pielgrzymki. Wyjaśnił, że można też włączyć się w pielgrzymkę poprzez codzienną modlitwę różańcową w intencji "Różańca do granic".

Jak informują organizatorzy, w najbliższą niedzielę Pielgrzymi Miłosierdzia dotrą do Zakopanego, gdzie o godz. 8.30 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zostanie odprawiona msza św. w intencji "Różańca do granic". "To będzie duchowe otwarcie tego wydarzenia. Chcemy w niedzielę wspiąć się na Rysy, tam odmówić różaniec i oficjalnie ogłosić rozpoczęcie wydarzenia" - zaznaczył Bodasiński.


Trzeba dodać, że 7 października to dzień urodzin jednego z największych zbrodniarzy ludzkości, Heinricha Himmlera, oraz Władimira Putina, odpowiedzialnego m.in za śmierć tysięcy Czeczenów. To dobra data, by wznieść modlitwę przebłagalną.

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 3. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 4. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 5. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 6. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 7. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 8. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook