Jedynie prawda jest ciekawa

16 listopada odbędą się wybory samorządowe

07.03.2014

Choć oficjalnie data wyborów samorządowych zostanie ogłoszona najszybciej w lipcu, to już teraz wiemy, że wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Z tej okazji PKW uruchomiła specjalny serwis wyborczy, na którym każdy z nas znajdzie najważniejsze informacje dotyczące wyborów samorządowych.

Oficjalnie data 16 listopada 2014r. zostanie potwierdzona w lipcu, jednak już teraz PKW mogła podać kiedy mieszkańcy Polski pójdą do urn, by zagłosować na radnych, wójtów czy prezydentów miast. Jest to możliwe dlatego, że przepisy umożliwiają zarządzenie wyborów tylko na jeden konkretny dzień - ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.

Warto zaznaczyć, że tegoroczne wybory będą przeprowadzone po raz pierwszy według nowego systemu, który reguluje Kodeks wyborczy z 2012r. Zmiany pojawiły się w przypadku wyborów do rad gmin – z wyjątkiem miast, które posiadają prawa powiatu i zakładają start kandydatów w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Dodatkowo PKW postanowiła uruchomić specjalny serwis wyborczy pod adresem:http://info.pkw.gov.pl/

Na obecną chwilę znajdują się tam podstawowe informacje prawne dotyczące zbliżających się wyborów, w tym dotyczące godzin głosowania, rejestru wyborców, osób uprawnionych do głosowania oraz zasad głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika.

Celem serwisu w przyszłości, będzie umieszczanie wszystkich najważniejszych i najbardziej aktualnych informacji dotyczących wyborów samorządowych.

PAP, portalsamorządowy, lz

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. hejterzy19092017 19.09.2017

  Ujawniono twórców "Soku z buraka". Wiadomo, kto administruje tym profilem!

  To była jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic i przedmiot niezliczonych spekulacji. Teraz już wszystko jest jasne. Twórcy zdecydowali jednak się ujawnić.

 2. 1270sar 19.09.2017

  W ćwiczeniach wojskowych na Bałtyku zginął polski żołnierz

  W trakcie ćwiczeń lotników morskich Kormoran-17 na Bałtyku zginął żołnierz. Do tragicznego wypadku doszło w godzinach popołudniowych, w trakcie epizodu ćwiczebnego poszukiwania i ratownictwa, obejmującego współdziałanie śmigłowca z okrętem.

 3. 1270zziobro 19.09.2017

  Rząd przyjął projekt rozszerzenia granic obrony koniecznej

  Rząd przyjął we wtorek projekt rozszerzający granice obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal, czy ogrodzony teren. "Rząd będzie stawał po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika" - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 4. 1270religa 19.09.2017

  Nie żyje pacjent prof. Religi, bohater słynnego zdjęcia

  Zmarł Tadeusz Żytkiewicz, pacjent któremu prof. Zbigniew Religa przeczepił w 1987 r. serce - bohater słynnego zdjęcia opublikowanego na łamach National Geographic - poinformował we wtorek "Poltransplant".

 5. Gowin19092017 19.09.2017

  Gowin przedstawił założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

  Poszerzenie autonomii uczelni, ich podział na akademickie i zawodowe, możliwość organizowania egzaminów wstępnych, nowy model kształcenia doktorantów - to niektóre z założeń ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, przedstawione we wtorek przez szefa resortu nauki Jarosława Gowina.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook