Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

13 grudnia tuż-tuż - Jaruzelski więc w szpitalu

10.12.2013

Gen. Wojciech Jaruzelski w poniedziałek w godzinach popołudniowych został przyjęty do Wojskowego Instytutu Medycznego - poinformował rzecznik WIM płk Grzegorz Kade. Powodem jest znaczne osłabienie wynikające z nasilenia niewydolności krążenia.

To kolejna hospitalizacja 90-letniego Jaruzelskiego w ostatnich tygodniach. Generał 13 listopada został wypisany ze szpitala po ponad dwutygodniowym pobycie; przeszedł zabieg urologiczny.

Z tego powodu warszawski sąd odwołał zaplanowane badania, które mają ustalić, czy Jaruzelski może być sądzony za wprowadzenie stanu wojennego w 1981 r. i masakrę robotników Wybrzeża w 1970 r.

Generał hospitalizowany był także w sierpniu i wrześniu z powodu zakażenia układu moczowego oraz zapalenia płuc. Wcześniej przebywał w szpitalu na przełomie stycznia i lutego - wówczas także z powodu zapalenia płuc. W 2011 r. zdiagnozowano u niego chłoniaka, miał też powikłania po chemioterapii.

Jaruzelski to przywódca PRL w latach 80. ubiegłego wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90.

PAP

[FOTO: youtube.pl]

Słowa kluczowe:

szpital

,

13 grudnia

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook