Jedynie prawda jest ciekawa


10 IV 2010 - pamiętamy!

10.04.2012

Coraz więcej faktów wskazuje na to, że mój brat został zamordowany – mówi Jarosław Kaczyński. Tezę o zamachu potwierdzają ekspertyzy parlamentarnego zespołu ds. zbadania smoleńskiej katastrofy kierowanego przez Antoniego Macierewicza - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Dwa lata temu w smoleńskiej katastrofie zginął prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski i 93 przedstawicieli polskiej elity: szefowie najważniejszych urzędów, generałowie, duchowni, parlamentarzyści, urzędnicy i członkowie różnych stowarzyszeń.

Dziś prawda o tym, co wydarzyło się w sobotni ranek 10 kwietnia 2010 r. na lotnisku Siewiernyj, zaczyna wyłaniać się zza smoleńskiej mgły.

– Wszystko wskazuje na to, że to był zamach. Zarówno w Polsce, jak i za granicą były osoby, które mogły skorzystać na śmierci Lecha Kaczyńskiego. I skorzystały – powiedział dzień przed drugą rocznicą katastrofy Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVN24.

W podobnym tonie wypowiada się także Marta Kaczyńska, córka zmarłej pary prezydenckiej. – Uważam, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem można twierdzić, że do katastrofy doszło przy udziale osób trzecich – przyznała w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”.

Taką wersję potwierdzają badania kolejnych niezależnych naukowców – ekspertów parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej kierowanego przez Antoniego Macierewicza (PiS). Według nich tupolewem wstrząsnęły dwa potężne wybuchy, które doprowadziły do tragedii. Ustalenia naukowców potwierdzają zeznania m.in. załogi jaka-40, który wylądował 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku kilkadziesiąt minut przed katastrofą. Piloci zeznali, że najpierw usłyszeli eksplozje, a dopiero później zamilkły silniki tupolewa.

Mimo to władze wciąż pozostają głuche na apele o powołanie niezależnej, międzynarodowej komisji, która rzetelnie wyjaśni, co stało się dwa lata temu na Siewiernym.

Dlatego przyjdźmy dziś na Krakowskie Przedmieście, weźmy udział w marszach pamięci w naszych miastach i miasteczkach, wywieśmy flagi. Wyjdźmy z domu i pokażmy władzy, że pamiętamy o 96 ofiarach tragedii smoleńskiej. Pokażmy, że nie godzimy się na to, by władza nas obrażała, wmawiając kolportowane przez Rosjan kłamstwa o „pancernej” brzozie czy pijanym generale, który kazał pilotom lądować. Pokażmy, że nie mamy zamiaru milczeć i przyzwalać na kłamstwa, zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy już coraz bliżej prawdy o katastrofie.

"Gazeta Polska Codziennie"
[fot.PAP/Jakubowski]

Warto poczytać

 1. 1270petrukukla 24.03.2018

  Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. spalenia kukły Ryszarda Petru

  Przewodniczący Nowoczesnej w Podlaskiem, poseł Krzysztof Truskolaski poinformował w sobotę, że złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którzy spalili w piątek kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru.

 2. 1270janocha 24.03.2018

  Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga

  Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga, a my ciągle uciekamy w rozrywkę - mówił w sobotę bp Michał Janocha do młodzieży, zgromadzonej w Świątyni Opatrzności Boże z okazji obchodów XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

 3. Szymczuk24032018 24.03.2018

  Niezwykłe zdjęcie z wizyty Prezydenta na Węgrzech. Uwagę zwraca jeden szczegół

  Na fotografii wykonanej przez prezydenckiego fotografa Jakuba Szymczuka widać Andrzeja Dudę wraz z Aderem Janosem - Prezydentem Węgier. Zdjęcie wykonano w miejscowości Veszprem w której odbywa się Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

 4. MWPetru23032018 23.03.2018

  "Przynosi negatywne skutki dla Polski" Narodowcy spalili kukłę znanego polityka!

  Działacze Młodzieży Wszechpolskiej spalili w piątek na happeningu w Białymstoku kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru. Nowoczesna uważa, że to skandal i sprawą z urzędu powinny się zająć policja i prokuratura. Jeśli tak się nie stanie, Petru zapowiedział, że sam zwróci się do prokuratury

 5. Duda23032018 23.03.2018

  Prezydent kapituluje w sprawie reformy sądownictwa? Kontrowersyjne słowa Andrzeja Dudy

  Jeśli zmiana pewnych rozwiązań uspokoiłaby KE, to ja nie widzę problemu - kilka elementów możemy zmienić, bo dla mnie to są kwestie o charakterze technicznym, nie likwidują instytucji tej reformy - powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się do propozycji zmian w ustawach dot. sądownictwa

 6. ks-Tomasz-Jegierski23032018 23.03.2018

  Episkopat odcina się od księdza, który stawia zarzuty finansowe Morawieckiemu

  Ks. Tomasz Jegierski nie przynależy do żadnej diecezji w Polsce; nie jest w polskich strukturach kościelnych - poinformowało na Twitterze Biuro Prasowe KEP, odnosząc się do sprawy duchownego, który stawia zarzuty finansowe Kornelowi Morawieckiemu

 7. Warszawa 23.03.2018

  Trwa przywracanie sprawiedliwości! Jest pierwszy akt oskarżenia ws warszawskiej reprywatyzacji

  Siedem osób, w tym adwokaci, rzeczoznawcy i tzw. handlarze roszczeń, zostało oskarżonych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu ws. przejmowania nieruchomości w stolicy. Pierwszy z aktów oskarżenia w tzw. dzikiej reprywatyzacji trafił w piątek do Sąd Okręgowego w Warszawie

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook