Jedynie prawda jest ciekawa


Suski: Ten rząd będzie trwać do końca kadencji

09.01.2018
1270suskis
Suski: Ten rząd będzie trwać do końca kadencji

Rząd premiera Morawieckiego powstaje do końca kadencji - powiedział szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Dodał, że nie są zakładane kolejne tury rekonstrukcji.

We wtorek o godz. 12 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Podczas uroczystości zaplanowano wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy.

O zmiany w Kancelarii Premiera pytany był we wtorek w TVP1 szef gabinetu politycznego premiera szef jego gabinetu politycznego Marek Suski.

Suski powiedział, że wymienionych zostanie "kilku" ministrów. "Premier o tym mówił, że między sześć a dziesięć" - dodał.

Na pytanie o to, czy nowi ministrowie od razu dostaną nominację, Suski odparł, że "tak mu się wydaje". "Wczoraj w uzgodnieniach z Pałacem Prezydenckim ta godzina wydawała się być możliwą do przeprowadzenia powołania rządu Mateusza Morawickiego" - powiedział.

Pytany, czy temat rekonstrukcji nie trwał zbyt długo, co mogło utrudniać pracę ministrom, Suski przyznał, że rzeczywiście "trwało to jakiś czas". "Ale myślę, że akurat teraz jest dobry moment na to, żeby nowy rząd został zaprzysiężony i jeżeli nawet gdzieś komuś się nie chciało pracować, bo myślał, że zaraz odejdzie, to chyba jest to troszkę jednak błędne" - mówił. "Ja zauważyłem coś innego: nadzwyczajną aktywność ministrów, każdy chciał się wykazać, pokazać, jak to dobrze pracuje" - podkreślił. Jak dodał, "niektórzy nawet mówili, że to jest chyba dobry pomysł, taka permanentna rekonstrukcja".

Suski podkreślił, że rząd premiera Morawieckiego "powstaje do końca kadencji". "Premier powiedział, że nie zakłada zmian, więc nie są zakładane kolejne tury rekonstrukcji" - powiedział.

Podkreślił też, że rząd Morawieckiego będzie różnił się od rządu b. premier Beaty Szydło zmianą priorytetów. Obecnie, jak mówił Suski, nacisk ma być położony na sprawy gospodarcze i "poprawę stosunków międzynarodowych".

Suski wspomniał, że b. premier Beata Szydło była osobą "o innym charakterze". "Na funkcji premiera jest człowiek dynamiczny, który, można powiedzieć, pewien styl korporacyjnego ładu przenosi do rządu" - powiedział o Morawieckim Suski. 

Warto poczytać

 1. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 2. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 3. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 4. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 5. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 6. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 7. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook