Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Szyszko: Będzie milion podpisów

25.02.2014

Już ponad pół miliona osób poparło wniosek o przeprowadzenie referendum w obronie polskiej ziemi i zachowania dotychczasowej formy funkcjonowania Lasów Państwowych - informuje "Nasz Dziennik".

Już ponad pół miliona osób poparło wniosek o przeprowadzenie referendum w obronie polskiej ziemi i zachowania dotychczasowej formy funkcjonowania Lasów Państwowych - informuje "Nasz Dziennik".

- Sprawdziliśmy i przeliczyliśmy już ponad 557 tys. podpisów – mówi prof. Jan Szyszko, poseł Prawa i Sprawiedliwości. A to oznacza, że minimalna liczba głosów, konieczna do łożenia wniosku o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego została już przekroczona.

- Wniosek wkrótce zostanie złożony, ale znając „przychylność” ekipy rządowej wobec tej inicjatywy, uczynimy to, gdy zbierzemy co najmniej 50 proc. więcej podpisów niż wymagana liczba – dodaje były minister środowiska.

Dlatego też profesor apeluje o kontynuowanie zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum.

- Naszym pragnieniem jest to, by każdy z Polaków mógł zapoznać się z naszym wnioskiem i w miarę możliwości go poparł, składając swój podpis na listach – wyjaśnia rozmówca ND.

O tym, że sprawa obrony polskiej ziemi jest dla Polaków bardzo ważna niech świadczy fakt, że tylko w ostatnim tygodniu liczba podpisów się podwoiła.

- Dynamika jest wyśmienita i wiele wskazuje na to, że niedługo uzbieramy milion podpisów. To efekt tego, że w akcję włączyło się tak wiele osób, za co serdecznie dziękujemy. Dotąd posegregowaliśmy ponad 16 tys. listów i muszę powiedzieć, że mamy tu przegląd całego społeczeństwa - nie kryje zadowolenia poseł PiS.

Według inicjatorów referendum, wniosek o przeprowadzenie referendum ma zawierać dwa pytania dotyczące utrzymania dotychczasowego modelu funkcjonowania Lasów Państwowych oraz zobowiązania rządu do przeprowadzenia renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce.

Prof. Szyszko dodaje, że jednocześnie przygotowywana jest skarga do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o lasach, która zacznie obowiązywać już 6 marca. Zakłada ona m.in., że Lasy Państwowe w tym i przyszłym roku odprowadzą do budżetu państwa kwotę 1,6 mld zł, która w znacznej części zostanie przekazana na budowę dróg lokalnych.


"Nasz Dziennik", Greg
[fot. lasy.gov.pl]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Facebooku!
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook