Jedynie prawda jest ciekawa


Katarzyna Lubnauer podjęła decyzję: "Wszyscy ministrowie powinni zostać wymienieni"

24.10.2017
lubnauer24102017
Katarzyna Lubnauer podjęła decyzję: "Wszyscy ministrowie powinni zostać wymienieni"

- Wszyscy ministrowie powinni zostać wymienieni - tak decyzję o rekonstrukcji rządu skomentowała szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. W jej ocenie, trudno zauważyć w rządzie PiS ministra, który by się pozytywnie wyróżniał.

We wtorek premier Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu; zmiany mają zostać ogłoszone w przeciągu kilkunastu dni.

Decyzję szefowej rządu komentowała w Sejmie Lubnauer. W jej ocenie, wszyscy ministrowie powinni zostać wymienieni, bo - jak przekonywała - trudno zauważyć w rządzie kogoś, kto by się pozytywnie wyróżniał.

Zdaniem Lubanauer, PiS dokonuje rekonstrukcji rządu po to, aby dać nową nadzieję wyborcom. W jej ocenie, w związku z wysokim zaufaniem do premier Szydło i poparcie dla PiS, można się spodziewać, że zapowiadana rekonstrukcja nie obejmie szefowej rządu.

Zdaniem posłanki Nowoczesnej, największe szanse na wymianę mają ministrowie z najmniejszym poparciem - zarówno społecznym, jak i tym wewnątrz partii. Wymieniła w tym kontekście: szefa resortu spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, i ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Według Lubnauer, bezpieczni o swoje stanowisko mogą czuć się z kolei ministrowie, związani z mniejszymi partiami, współtworzącymi rząd: Polską Razem i Solidarną Polską. "Nikt nie sądzi, że ktoś wymieni ministra (nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława) Gowina, czy ministra (sprawiedliwości Zbigniewa) Ziobrę, chociaż, być może, należałoby" - zaznaczyła.

"Również minister (obrony narodowej Antoni) Macierewicz, który nie ma formalnie swojej mniejszości, to jednak stanowi pewną grupę, która ma silny wpływ na elektorat PiS, więc on również raczej nie podlega wymianie" - oceniła posłanka Nowoczesnej. "Oczywiście, nie można wymienić (ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza) Kamińskiego i (ministra spraw wewnętrznych Mariusza) Błaszczaka, bo to jest symbol rządów PiS" - powiedziała Lubnauer.

autor: fot. PAP/Marcin Obara

Warto poczytać

 1. bodnar21052018 21.05.2018

  Rzecznik praw obywatelskich broni oficerów SB. "Współpracowali z Kościołem"

  Trzej byli oficerowie SB, którzy w latach 80. ostrzegali Kościół o działaniach służb PRL, nie powinni mieć obniżonych emerytur zgodnie z tzw. ustawą dezubekizacyjną.

 2. 1270sdfesdxz 21.05.2018

  Kukiz'15 składa projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową

  Kukiz'15 składa w Sejmie projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową. Chcemy obniżać, a nie podwyższać ceny paliw - podkreślił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

 3. 1270gowingi 21.05.2018

  Gowin: nasz rząd zrobił dla rodzin niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek

  Nasz rząd zrobił dla rodzin osób niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek rząd do tej pory - mówił w poniedziałek w Krakowie wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, mając ograniczone możliwości budżetowe, rząd nie jest w stanie realizować wszystkich postulatów.

 4. szczerekerwerwe21052018 21.05.2018

  Pełne szaleństwo w TVN24! Ależ popis, to trzeba zobaczyć [WIDEO]

  Poranny seans nienawiści sączony z ekranu TVN 24 w prowadzonym przez Marcina Mellera programie "Drugie śniadanie mistrzów",

 5. 1270bolek00a 21.05.2018

  Lech Wałęsa "część prawdy o swojej historii ukrył przed Polakami"

  Lech Wałęsa jest postacią historyczną z zasługami, ale jest też postacią kontrowersyjną - uważa wiceminister kultury Jarosław Sellin

 6. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 7. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook