Jedynie prawda jest ciekawa


Znakomite wakacje PKP Intercity. Takich wyników nie było od 7 lat

19.09.2017

PKP Intercity od czerwca do końca sierpnia przewiozły o ponad 1,3 mln podróżnych więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. To najlepsze wakacje dla spółki od 7 lat - poinformował prezes PKP Intercity Marek Chraniuk podczas wtorkowej konferencji prasowej.

- W sumie prawie 12,5 mln osób w czasie tegorocznych wakacji wybrało PKP Intercity. Od czerwca do końca sierpnia z usług spółki skorzystało o 12 proc. osób więcej niż w poprzednie wakacje - powiedział prezes kolejowej spółki.

Najwięcej podróżnych wybrało połączenia do Warszawy, Krakowa i Trójmiasta. Dużym powodzeniem cieszyły się też trasy turystyczne do Kołobrzegu, Koszalina, Zakopanego i Krynicy.

Największym powodzeniem, podobnie jak w ubiegłych latach, cieszyła się trasa z Krakowa - przejechało nią w sumie 618 tys. osób, a ponad 533 tys. z Trójmiasta. Dużym powodzeniem cieszyło się połączenie do Białegostoku, do którego wybrało się ponad 236 tys. osób, to 48 proc. więcej niż w ubiegłoroczne wakacje. Spółka zanotowała też zwiększenie zainteresowania połączeniem Kraków - Przemyśl - o 101 proc., więcej niż w 2016 r. i Rzeszowa - 70 proc. więcej oraz z Warszawy do Olsztyna - o 24 proc. więcej.

Jak wyliczyła spółka, w czerwcu, lipcu i sierpniu w porównaniu do 2016 r. liczba pasażerów wzrosła odpowiednio o 19 proc., 10 proc. i 7 proc. Na dobry wynik - jak podkreślił Chraniuk - wpłynęło na wiele czynników m.in. atrakcyjne oferty biletowe i nowe kierunki podróży. Jako przykład takich ofert Chraniuk podał wprowadzony niedawno "Pakiet Podróżnika". Pakiet to bilety PolRegio, PKP Intercity i SKM Trójmiasto na jednym blankiecie.

Jak podkreślił prezes bilety grupowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Pociągami chętniej poróżowały w wakacje rodziny - w tym roku było ich prawie 30 proc. więcej niż w ub. roku, wzrosła też liczba korzystających z usług seniorów (o 16 proc.) i studentów (9 proc.).

W sezonie letnim PKP Intercity uruchomiły prawie 100 składów sezonowych jeżdżących do kurortów górskich i morskich. Pasażerowie mogli się nimi wybrać m.in. do Żywca i Zwardonia, Kudowy-Zdroju czy Szklarskiej Poręby.

W minione wakacje podróżni mieli do dyspozycji dodatkowe połączenia na Wschód. Dla podróżujących na Ukrainę dodano kilka pociągów relacji Przemyśl-Lwów-Kijów, a także skład kursujący z Chełma do Kowla i Zabłudowa.

Obecny na konferencji wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel podkreślił, że ten wynik jest dobry i trend wzrostu zainteresowania przejazdami koleją został podtrzymany, mimo utrudnień związanych z wartym 66 mld zł programem inwestycyjnym, który powoduje utrudnienia w ruchu.

PAP

Warto poczytać

 1. 1270strazstraz 18.04.2018

  Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy

 2. Biznes1 17.04.2018

  Ta wiadomość nie ucieszy opozycji. MFW prognozuje wyższy wzrost PKB w Polsce niż przewidywano

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc

 3. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 4. 1270mateuszkmorawiecki 16.04.2018

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: wypełniamy zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego

  Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 5. obajtekdaniel 28.03.2018

  Obajtek zdradził plan połączenia Orlenu z Lotosem

  Będziemy się starać, aby proces konsolidacji PKN Orlen z Lotosem zakończyć w ciągu maksymalnie kilkunastu miesięcy - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

 6. orlen 21.03.2018

  Transport irańskiej ropy w drodze do rafinerii PKN Orlen

  W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tys. ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

 7. ociepa 21.03.2018

  Ociepa: naszym wyzwaniem podbój gospodarczy Afryki

  „Naszym wyzwaniem jest podbój gospodarczy Afryki” - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju. Dodał, że trzeba wspomagać te inwestycje.

 8. LOT 21.03.2018

  Piękny pomysł na 100-lecie niepodległości. Polskie samoloty będą biało-czerwone

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Linie Lotnicze LOT pomalują w biało-czerwone barwy dwa najnowsze swoje samoloty Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8 - mówi PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-Adrian Kubicki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook