Jedynie prawda jest ciekawa


Wyrównać dopłaty dla rolników

16.09.2011

Jarosław Kaczyński wzywa do wyrównania dopłat dla polskich rolników. Podczas konferencji "Cztery lata psucia polskiego rolnictwa przez rząd PO-PSL" prezes PiS ostrzegał również Polaków przed GMO.

Kaczyński podkreślił, że nie będzie zgody na dyskryminację polskich rolników w sprawie dofinansowania z Unii Europejskiej. Zwrócił również uwagę, że po roku 2013 przestaje obowiązywać Traktat Akcesyjny, w którym Polska zgadzała się na niższe dopłaty.

Podczas konferencji podkreślano również niechlubne zasługi rządu PO-PSL w tej sprawie. Zdaniem europosła tej partii, Janusza Wojciechowskiego rząd nie dość, że działał nieudolnie w sprawie dopłat, to wręcz zgodził się na nierówne traktowanie rolników również po 2013 roku.

Polska wolna od GMO

Jarosław Kaczyński jest przeciwny obecności GMO w Polsce. Prezes PiS stwierdził, że zagrożenia związane z genetycznie modyfikowaną żywnością nie są znane, dlatego GMO jest ważnym problemem bezpieczeństwa żywnościowego Polski.

Prezes PiS odniósł się również do ujawnionych przez Wikileaks dokumentów, według których minister gospodarki Waldemar Pawlak chciał złagodzić stanowisko Polski wobec GMO.

Politycy PiS przedstawili również statystyki, z których wynika, że ponad 60 procent mieszkańców wsi żyje na pograniczu minimum socjalnego.

[fot.wikipedia.pl]

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook