Jedynie prawda jest ciekawa


Wielki sukces polskiego startupu

26.06.2017

Lubeleska firma NEXBIO zajęła 6 miejsce w pierwszym etapie finału konkursu Chivas The Venture! Przez 5 ostatnich tygodni lublinianie walczyli o głosy internautów wraz z 29 innymi startupami z całego świata. NEXBIO wyprzedziło przedsiębiorstwa m.in. z takich państw, jak USA, Chiny, Niemcy czy Izrael. Już w lipcu czeka ich kolejne wyzwanie – prezentacja swojego pomysłu na biznes odpowiedzialny społecznie przed jury Chivas The Venture w Los Angeles. Tym razem stawka wynosi aż 750 tys. dolarów!

Startup, który odmieni świat!


NEXBIO to biotechnologiczny startup, którego celem jest opracowanie nowatorskich metod wykrywania chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium. Za sterami przedsiębiorstwa stoi biotechnolog, dr inż. Adam Kuzdraliński. Jego pomysł skupia się na wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i genetycznych do codziennego użytku. Dzięki temu już na wczesnym etapie rozwoju plonów możliwe będzie stosowanie odpowiednio dopasowanych, skutecznych środków ochronnych. To ograniczy wykorzystywanie pestycydów i zwiększy bezpieczeństwo samych upraw. W XXI wieku Rolnictwo potrzebuje nowych narzędzi, żeby produkcja żywności stała się bardziej wydajna, ale jednocześnie zdrowsza dla konsumentów.

Podczas pierwszego etapu finału konkursu, czyli głosowania internautów z całego świata, Nexbio zostało docenione przez internautów i zajęło znakomite 6. miejsce, wyprzedzając firmy z takich zagłębi startupowych jak USA Niemcy, Chiny czy Izrael! A biorąc pod uwagę wyniki wyłącznie europejskich startupów, Nexbio zajęło 2. miejsce, tuż za Wielką Brytanią!

- 6 miejsce NEXBIO w pierwszym etapie finału Chivas The Venture to fantastyczny wynik. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swoje głosy. Cieszymy się, że tak wiele osób doceniło nasz pomysł, dzięki czemu wyprzedziliśmy zdecydowaną większość naszych konkurentów. Misja NEXBIO nie jest sztuką dla samej sztuki. Liczymy na to, że nasz pomysł 
na zmianę świata na lepsze, poprzez dostarczenie ludziom zdrowszej żywności doceni także jury globalnego finału konkursu – mówi Adam Kuzdraliński z NEXBIO. 

- Jesteśmy dumni, że polski zwycięzca Chivas The Venture osiągnął tak wysokie miejsce wśród 30 startupów z całego świata, biorących udział w tym konkursie. NEXBIO zdobyło aż dwa razy więcej głosów niż ubiegłoroczny laureat  Chivas The Venture, co jest dowodem na to, że Polacy mają coraz większą świadomość tego, czym są startupy i dlaczego warto je wspierać. Trzymamy kciuki za NEXBIO w globalnym finale w Los Angeles. Wierzymy, że mogą osiągnąć jeszcze lepszy wynik! – podsumowuje Marcin Zalewski, Chivas & Jameson Brand Manager 
z Wyborowa Pernod Ricard.
Finał Chivas The Venture odbędzie się w dniach 12-13 lipca w Los Angeles, w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy finaliści wystąpią przed jury w ramach tzw. pitchingu, w czasie którego opowiedzą o swoich pomysłach i planach na rozwijanie biznesu. Najlepsi, którzy przekonają jury do tego, jak użyteczna dla społeczeństwa może stać się ich działalność, mają szansę na dofinansowanie z puli 750 tys. dolarów. 
Więcej informacji na temat programu Chivas The Venture znajduje się na stronie: www.theventure.com 

Fot. NEXBIO


Warto poczytać

 1. 1270wysypiskosmiecijpg 22.07.2018

  Mafia zarabia miliony, przywożąc do nas tony śmieci

  Brytyjski dziennik "The Telegraph" opisał w niedzielę mechanizm wywozu śmieci z Wielkiej Brytanii do Polski, gdzie następnie zostają podpalone w niewyjaśnionych okolicznościach. Jak tłumaczono, "mafia śmieciowa" zarabia na tym procederze miliony złotych.

 2. stocznia-gdansk-20072018 20.07.2018

  Stocznia Gdańska ponownie w polskich rękach. Koniec bardzo długich negocjacji

  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odkupiła 81,05 proc. akcji Stoczni Gdańsk S.A. oraz 50 proc. udziałów GSG Towers Sp. z o.o. od firmy Gdańsk Shipyard Group Sp. z o.o

 3. okecie-17072018 17.07.2018

  Lotnisko na Okęciu obsłużyło ok. 8 mln pasażerów przez ostatnie półrocze

  Warszawskie Lotnisko Chopina w pierwszym półroczu tego roku obsłużyło ok. 8 mln pasażerów

 4. 1270solidarnoscq 16.07.2018

  Solidarność planuje pikietę w Puławach w obronie praw związkowych

  Pikietę w obronie praw związkowych planuje urządzić 25 lipca Solidarność w Azotach Puławy. Według związkowców dochodzi tam do szykanowania i zastraszania działaczy. Zarząd Grupy Azoty Puławy uznał te zarzuty za bezpodstawne.

 5. pieniadze16072018 16.07.2018

  Polacy dobrze oceniają swoją sytuację finansową. Aż 68% rodaków jest zadowolonych z zawartości portfela

  68 proc. rodaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a 22 proc. przyznało, że ma gorszą sytuację finansową, bo ich dochody zmalały wobec ubiegłego roku - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów "Portfel statystycznego Polaka".

 6. commision12072018 12.07.2018

  Polska gospodarka jedną z trzech najszybciej rozwijających się w UE. KE podnosi prognozę wzrostu PKB

  Ekonomiści Komisji Europejskiej podwyższyli prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 roku do 4,6 proc. z 4,3 proc. wcześniej, szacunki na rok 2019 utrzymali na poziomie 3,7 proc.

 7. 1270wikipedia 04.07.2018

  Polska Wikipedia wyłączona na 24 godziny - powodem Unia Europejska

  W środę kilka minut po godz. 15 polska Wikipedia została wyłączona na 24 godziny. To protest przeciw nowej unijnej dyrektywie o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym - poinformowało w oświadczeniu przesłanym PAP stowarzyszenie Wikimedia Polska.

 8. gospowizja 03.07.2018

  Za nami Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  „Państwo jest od tego, żeby wspierać sektor stoczniowy. Cieszę się, że Terminal DCT, w który zainwestował Polski Fundusz Rozwoju, staje się największym terminalem kontenerowym na Bałtyku".

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook