Jedynie prawda jest ciekawa


Wielki sukces polskiego startupu

26.06.2017

Lubeleska firma NEXBIO zajęła 6 miejsce w pierwszym etapie finału konkursu Chivas The Venture! Przez 5 ostatnich tygodni lublinianie walczyli o głosy internautów wraz z 29 innymi startupami z całego świata. NEXBIO wyprzedziło przedsiębiorstwa m.in. z takich państw, jak USA, Chiny, Niemcy czy Izrael. Już w lipcu czeka ich kolejne wyzwanie – prezentacja swojego pomysłu na biznes odpowiedzialny społecznie przed jury Chivas The Venture w Los Angeles. Tym razem stawka wynosi aż 750 tys. dolarów!

Startup, który odmieni świat!


NEXBIO to biotechnologiczny startup, którego celem jest opracowanie nowatorskich metod wykrywania chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium. Za sterami przedsiębiorstwa stoi biotechnolog, dr inż. Adam Kuzdraliński. Jego pomysł skupia się na wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i genetycznych do codziennego użytku. Dzięki temu już na wczesnym etapie rozwoju plonów możliwe będzie stosowanie odpowiednio dopasowanych, skutecznych środków ochronnych. To ograniczy wykorzystywanie pestycydów i zwiększy bezpieczeństwo samych upraw. W XXI wieku Rolnictwo potrzebuje nowych narzędzi, żeby produkcja żywności stała się bardziej wydajna, ale jednocześnie zdrowsza dla konsumentów.

Podczas pierwszego etapu finału konkursu, czyli głosowania internautów z całego świata, Nexbio zostało docenione przez internautów i zajęło znakomite 6. miejsce, wyprzedzając firmy z takich zagłębi startupowych jak USA Niemcy, Chiny czy Izrael! A biorąc pod uwagę wyniki wyłącznie europejskich startupów, Nexbio zajęło 2. miejsce, tuż za Wielką Brytanią!

- 6 miejsce NEXBIO w pierwszym etapie finału Chivas The Venture to fantastyczny wynik. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swoje głosy. Cieszymy się, że tak wiele osób doceniło nasz pomysł, dzięki czemu wyprzedziliśmy zdecydowaną większość naszych konkurentów. Misja NEXBIO nie jest sztuką dla samej sztuki. Liczymy na to, że nasz pomysł 
na zmianę świata na lepsze, poprzez dostarczenie ludziom zdrowszej żywności doceni także jury globalnego finału konkursu – mówi Adam Kuzdraliński z NEXBIO. 

- Jesteśmy dumni, że polski zwycięzca Chivas The Venture osiągnął tak wysokie miejsce wśród 30 startupów z całego świata, biorących udział w tym konkursie. NEXBIO zdobyło aż dwa razy więcej głosów niż ubiegłoroczny laureat  Chivas The Venture, co jest dowodem na to, że Polacy mają coraz większą świadomość tego, czym są startupy i dlaczego warto je wspierać. Trzymamy kciuki za NEXBIO w globalnym finale w Los Angeles. Wierzymy, że mogą osiągnąć jeszcze lepszy wynik! – podsumowuje Marcin Zalewski, Chivas & Jameson Brand Manager 
z Wyborowa Pernod Ricard.
Finał Chivas The Venture odbędzie się w dniach 12-13 lipca w Los Angeles, w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy finaliści wystąpią przed jury w ramach tzw. pitchingu, w czasie którego opowiedzą o swoich pomysłach i planach na rozwijanie biznesu. Najlepsi, którzy przekonają jury do tego, jak użyteczna dla społeczeństwa może stać się ich działalność, mają szansę na dofinansowanie z puli 750 tys. dolarów. 
Więcej informacji na temat programu Chivas The Venture znajduje się na stronie: www.theventure.com 

Fot. NEXBIO


Warto poczytać

 1. 1270strazstraz 18.04.2018

  Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy

 2. Biznes1 17.04.2018

  Ta wiadomość nie ucieszy opozycji. MFW prognozuje wyższy wzrost PKB w Polsce niż przewidywano

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc

 3. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 4. 1270mateuszkmorawiecki 16.04.2018

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: wypełniamy zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego

  Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 5. obajtekdaniel 28.03.2018

  Obajtek zdradził plan połączenia Orlenu z Lotosem

  Będziemy się starać, aby proces konsolidacji PKN Orlen z Lotosem zakończyć w ciągu maksymalnie kilkunastu miesięcy - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

 6. orlen 21.03.2018

  Transport irańskiej ropy w drodze do rafinerii PKN Orlen

  W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tys. ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

 7. ociepa 21.03.2018

  Ociepa: naszym wyzwaniem podbój gospodarczy Afryki

  „Naszym wyzwaniem jest podbój gospodarczy Afryki” - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju. Dodał, że trzeba wspomagać te inwestycje.

 8. LOT 21.03.2018

  Piękny pomysł na 100-lecie niepodległości. Polskie samoloty będą biało-czerwone

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Linie Lotnicze LOT pomalują w biało-czerwone barwy dwa najnowsze swoje samoloty Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8 - mówi PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-Adrian Kubicki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook