Jedynie prawda jest ciekawa


Wektory 2016 dla zasłużonych przedsiębiorców

15.01.2017

Siedmiu przedstawicieli świata gospodarki, kultury i mediów otrzymało w sobotę Wektory 2016 - nagrody Pracodawców RP dla osób i instytucji, którzy swoją działalnością wyznaczyli standardy albo nowatorskie rozwiązania gospodarcze lub społeczne.

Statuetki wręczono w sobotę w czasie uroczystej gali. W tym roku nagrody Pracodawców RP trafiły do siedmiu laureatów - osobistości oraz instytucji, które w ubiegłym roku osiągnęły wyjątkowe sukcesy lub zaważyły na rozwoju polskiej gospodarki. 

"Doceniając ideę przyznawania nagród Wektory, serdecznie gratuluję wszystkim laureatom" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości. Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski podkreślił, że przedsiębiorczość to fundament rozwoju naszego kraju. 

"Wektora dostają tylko ci, którzy potrafią swoją działalnością wskazać kierunek innym. Mamy ich naśladować" - powiedział Malinowski podczas gali. 

Wektorem 2016 została nagrodzona firma Strabag - za 30-letni udział w budowie polskiej infrastruktury z wykorzystaniem najnowszych technologii. 

Za konsekwentną budowę polskiej grupy kapitałowej, lidera w biznesie developerskim i motoryzacyjnym statuetkę otrzymał prezes Marvipolu Mariusz Książek. 

Firma 3M Poland została nagrodzona za sukcesy w dziedzinie wykorzystania najnowszych technologii oraz uczciwą i konsekwentną współpracę z lokalnym biznesem i społecznością. 

Prof. Dieter Kempf, przewodniczący Federacji Przemysłu Niemieckiego, otrzymał nagrodę za docenienie potencjału polskiej gospodarki oraz jego wykorzystanie przez współpracę polskich i niemieckich przedsiębiorstw. Statuetka trafiła też do Deutsche Messe - za promowanie polskiej gospodarki poprzez nadanie Polsce statusu kraju partnerskiego na Targach Przemysłowych Hanower 2017. 

Firma EuroAfrica Shipping Lines otrzymała Wektora 2016 za systematyczne i wieloletnie budowanie firmy o światowej renomie - największego prywatnego polskiego armatora. Prezes rady nadzorczej ZPR Media Zbigniew Benbenek otrzymał statuetkę za konsekwencję i wytrwałość w tworzeniu polskiej grupy medialnej. Zgodnie z informacją Pracodawców RP, Wektory to nagrody przyznawane od 2002 roku, które pokazują, dokąd zmierza polski biznes. 

"Wektory trafiają do przedstawicieli świata gospodarki, nauki, kultury, polityki i mediów, którzy swoją działalnością wyznaczyli godne naśladowania standardy albo wypracowali nowatorskie rozwiązania - gospodarcze lub społeczne. Instytucje i firmy również mogą tę nagrodę zdobyć jako uhonorowanie ich wsparcia dla rozwoju przedsiębiorczości czy osiągnięć biznesowych" - napisano w komunikacie organizacji. Pracodawcy RP to organizacja skupiająca polskich przedsiębiorców. Liczy ponad 12 tys. firm zatrudniających 5 mln pracowników. 

Pracodawcy RP stawiają sobie za cel tworzenie państwa przyjaznego pracodawcom, ale przy założeniu, że gospodarka musi rozwijać się w sposób zrównoważony.

wkt/PAP

[fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. 1270strazstraz 18.04.2018

  Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy

 2. Biznes1 17.04.2018

  Ta wiadomość nie ucieszy opozycji. MFW prognozuje wyższy wzrost PKB w Polsce niż przewidywano

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc

 3. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 4. 1270mateuszkmorawiecki 16.04.2018

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: wypełniamy zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego

  Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 5. obajtekdaniel 28.03.2018

  Obajtek zdradził plan połączenia Orlenu z Lotosem

  Będziemy się starać, aby proces konsolidacji PKN Orlen z Lotosem zakończyć w ciągu maksymalnie kilkunastu miesięcy - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

 6. orlen 21.03.2018

  Transport irańskiej ropy w drodze do rafinerii PKN Orlen

  W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tys. ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

 7. ociepa 21.03.2018

  Ociepa: naszym wyzwaniem podbój gospodarczy Afryki

  „Naszym wyzwaniem jest podbój gospodarczy Afryki” - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju. Dodał, że trzeba wspomagać te inwestycje.

 8. LOT 21.03.2018

  Piękny pomysł na 100-lecie niepodległości. Polskie samoloty będą biało-czerwone

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Linie Lotnicze LOT pomalują w biało-czerwone barwy dwa najnowsze swoje samoloty Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8 - mówi PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-Adrian Kubicki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook