Jedynie prawda jest ciekawa


Wektory 2016 dla zasłużonych przedsiębiorców

15.01.2017

Siedmiu przedstawicieli świata gospodarki, kultury i mediów otrzymało w sobotę Wektory 2016 - nagrody Pracodawców RP dla osób i instytucji, którzy swoją działalnością wyznaczyli standardy albo nowatorskie rozwiązania gospodarcze lub społeczne.

Statuetki wręczono w sobotę w czasie uroczystej gali. W tym roku nagrody Pracodawców RP trafiły do siedmiu laureatów - osobistości oraz instytucji, które w ubiegłym roku osiągnęły wyjątkowe sukcesy lub zaważyły na rozwoju polskiej gospodarki. 

"Doceniając ideę przyznawania nagród Wektory, serdecznie gratuluję wszystkim laureatom" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości. Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski podkreślił, że przedsiębiorczość to fundament rozwoju naszego kraju. 

"Wektora dostają tylko ci, którzy potrafią swoją działalnością wskazać kierunek innym. Mamy ich naśladować" - powiedział Malinowski podczas gali. 

Wektorem 2016 została nagrodzona firma Strabag - za 30-letni udział w budowie polskiej infrastruktury z wykorzystaniem najnowszych technologii. 

Za konsekwentną budowę polskiej grupy kapitałowej, lidera w biznesie developerskim i motoryzacyjnym statuetkę otrzymał prezes Marvipolu Mariusz Książek. 

Firma 3M Poland została nagrodzona za sukcesy w dziedzinie wykorzystania najnowszych technologii oraz uczciwą i konsekwentną współpracę z lokalnym biznesem i społecznością. 

Prof. Dieter Kempf, przewodniczący Federacji Przemysłu Niemieckiego, otrzymał nagrodę za docenienie potencjału polskiej gospodarki oraz jego wykorzystanie przez współpracę polskich i niemieckich przedsiębiorstw. Statuetka trafiła też do Deutsche Messe - za promowanie polskiej gospodarki poprzez nadanie Polsce statusu kraju partnerskiego na Targach Przemysłowych Hanower 2017. 

Firma EuroAfrica Shipping Lines otrzymała Wektora 2016 za systematyczne i wieloletnie budowanie firmy o światowej renomie - największego prywatnego polskiego armatora. Prezes rady nadzorczej ZPR Media Zbigniew Benbenek otrzymał statuetkę za konsekwencję i wytrwałość w tworzeniu polskiej grupy medialnej. Zgodnie z informacją Pracodawców RP, Wektory to nagrody przyznawane od 2002 roku, które pokazują, dokąd zmierza polski biznes. 

"Wektory trafiają do przedstawicieli świata gospodarki, nauki, kultury, polityki i mediów, którzy swoją działalnością wyznaczyli godne naśladowania standardy albo wypracowali nowatorskie rozwiązania - gospodarcze lub społeczne. Instytucje i firmy również mogą tę nagrodę zdobyć jako uhonorowanie ich wsparcia dla rozwoju przedsiębiorczości czy osiągnięć biznesowych" - napisano w komunikacie organizacji. Pracodawcy RP to organizacja skupiająca polskich przedsiębiorców. Liczy ponad 12 tys. firm zatrudniających 5 mln pracowników. 

Pracodawcy RP stawiają sobie za cel tworzenie państwa przyjaznego pracodawcom, ale przy założeniu, że gospodarka musi rozwijać się w sposób zrównoważony.

wkt/PAP

[fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. stocznia-gdansk-20072018 20.07.2018

  Stocznia Gdańska ponownie w polskich rękach. Koniec bardzo długich negocjacji

  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odkupiła 81,05 proc. akcji Stoczni Gdańsk S.A. oraz 50 proc. udziałów GSG Towers Sp. z o.o. od firmy Gdańsk Shipyard Group Sp. z o.o

 2. okecie-17072018 17.07.2018

  Lotnisko na Okęciu obsłużyło ok. 8 mln pasażerów przez ostatnie półrocze

  Warszawskie Lotnisko Chopina w pierwszym półroczu tego roku obsłużyło ok. 8 mln pasażerów

 3. 1270solidarnoscq 16.07.2018

  Solidarność planuje pikietę w Puławach w obronie praw związkowych

  Pikietę w obronie praw związkowych planuje urządzić 25 lipca Solidarność w Azotach Puławy. Według związkowców dochodzi tam do szykanowania i zastraszania działaczy. Zarząd Grupy Azoty Puławy uznał te zarzuty za bezpodstawne.

 4. pieniadze16072018 16.07.2018

  Polacy dobrze oceniają swoją sytuację finansową. Aż 68% rodaków jest zadowolonych z zawartości portfela

  68 proc. rodaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a 22 proc. przyznało, że ma gorszą sytuację finansową, bo ich dochody zmalały wobec ubiegłego roku - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów "Portfel statystycznego Polaka".

 5. commision12072018 12.07.2018

  Polska gospodarka jedną z trzech najszybciej rozwijających się w UE. KE podnosi prognozę wzrostu PKB

  Ekonomiści Komisji Europejskiej podwyższyli prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 roku do 4,6 proc. z 4,3 proc. wcześniej, szacunki na rok 2019 utrzymali na poziomie 3,7 proc.

 6. 1270wikipedia 04.07.2018

  Polska Wikipedia wyłączona na 24 godziny - powodem Unia Europejska

  W środę kilka minut po godz. 15 polska Wikipedia została wyłączona na 24 godziny. To protest przeciw nowej unijnej dyrektywie o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym - poinformowało w oświadczeniu przesłanym PAP stowarzyszenie Wikimedia Polska.

 7. gospowizja 03.07.2018

  Za nami Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  „Państwo jest od tego, żeby wspierać sektor stoczniowy. Cieszę się, że Terminal DCT, w który zainwestował Polski Fundusz Rozwoju, staje się największym terminalem kontenerowym na Bałtyku".

 8. wisla02072018 02.07.2018

  Połączą Bałtyk z Morzem Czarnym. To jeden z najważniejszych geopolitycznych projektów tego rządu

  W ciągu 18 miesięcy powstanie studium wykonalności zagospodarowania Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG).

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook