Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

W TF SKOK młodzi startują do kariery

25.07.2014

Towarzystwo Finansowe SKOK S.A. włączyło się w gdańską akcję „Wakacyjny staż”. Poprzez staże i praktyki pracodawcy wspólnie z urzędnikami pomagają studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwiają im wejście na rynek pracy.

Polski rynek pracy ma wiele słabości. To m.in. wysoki poziom bezrobocia wśród młodych, powyżej średniej unijnej. W marcu br. wyniósł 26,3 proc. Szacuje się, że  jeśli sytuacja gospodarcza w Polsce nie ulegnie poprawie, to  w najbliższym czasie 50 proc. bezrobotnych mogą stanowić młodzi.

Młode pokolenie wkracza więc na rynek pracy pełne obaw. Z przeprowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK) badania opinii studentów, wynika, że postrzegają oni swoją sytuację jako trudną: 57 proc. badanych przyznaje, że obawia się swoich początków na zawodowej drodze.

Aby zapewnić młodym ludziom szansę na możliwie „bezbolesny” i ciekawy start w życie zawodowe, coraz więcej polskich firm decyduje się na uczestnictwo w programach stażowych. Udział w rzetelnym stażu czy praktyce daje studentom dobrą pozycję startową na niwie zawodowej i przynosi wymierne korzyści.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu w projekt „Wakacyjny staż” młodzi studenci i absolwenci trójmiejskich uczelni zdobędą doświadczenie zawodowe i śmiało wkroczą na – niełatwy przecież w Polsce – rynek pracy – mówi Alicja Kuran-Kawka, członek zarządu TF SKOK.

Tegoroczna edycja „Wakacyjnego Stażu” zebrała 1 624 kandydatów. Rywalizacja między zainteresowanymi uczestnictwem w projekcie była bardzo duża, mimo że pracodawcy przygotowali w tym roku najwyższą w historii liczbę miejsc stażowych. Pracę otrzymali najlepsi.  – Szukaliśmy ludzi kreatywnych, gotowych do podjęcia nowych, ambitnych wyzwań oraz konsekwentnie dążących do realizacji wyznaczonych celów i rozwoju zawodowego. Chętnie zatrudniamy doświadczonych ekspertów, przy czym nie obawiamy się sięgać również po nieoszlifowane diamenty  – zaznacza Alicja Kuran-Kawka.

Szansę na zdobycie stażu  - statystycznie - miała szansę co 5 osoba. Po wstępnej selekcji aplikacji oraz rozmowach rekrutacyjnych w TF SKOK, do odbycia płatnych 3-miesięcznych staży zaproszono sześciu studentów i jednego absolwenta. Wszyscy oni mają świadomość możliwości pozostania w firmie na stałe, jeśli tylko wykażą, że są niezbędnymi ogniwami zespołów, do których dołączyli.  Otrzymali oni angaż m.in. do działów testów, dokumentacji i monitoringu.  - Po raz pierwszy o firmie TF SKOK dowiedziałam się podczas Inżynierskich Targów Pracy 2014, które odbyły się na Politechnice Gdańskiej. Zamieniłam kilka zdań z przedstawicielami firmy, którzy przybliżyli mi działalność przedsiębiorstwa i to wzbudziło moje zainteresowanie . Po przeanalizowaniu profilu działalności firmy, uznałam, że jest to potencjalny pracodawca dla absolwentów mojego kierunku studiów  - opowiada Karolina Gajewska, która na początku lipca rozpoczęła staż w TF SKOK. - Chciałam wykonywać zadania, które będą wymagały ode mnie zaangażowania i podnoszenia moich kwalifikacji. Na dzień dzisiejszy wszystkie te oczekiwania zostały spełnione, zatem mogę posunąć się do stwierdzenia, że tak wyobrażam sobie swoją przyszłą pracę – dodaje stażystka.

Towarzystwo Finansowe SKOK S.A., zdobywca nominacji do Nagrody Pracodawcy Roku, nie przestaje inwestować w budowę dobrego rynku pracy tak dla młodych, jak i doświadczonych specjalistów branży IT. Ze względu na szereg placówek w całej Polsce, TF SKOK jest cenionym pracodawcą w wielu regionach Polski – obok Pomorza, skąd wywodzi się Towarzystwo Finansowe, m.in. na Podlasiu, Mazowszu i w Małopolsce.

Najmłodszą, ale niezwykle efektowną inwestycją spółki jest obchodzące na początku lipca br. pierwszą rocznicę działalności centrum usług w Białej Podlaskiej.  
- Nieustannie poszukujemy specjalistów branży IT - analityków, architektów oprogramowania, programistów, testerów, administratorów sieci. Dążymy do przygotowania świetnych fachowców, dlatego inwestujemy w szkolenia pracowników, kursy specjalistyczne, egzaminy eksperckie, studia podyplomowe – przypomina Alicja Kuran-Kawka.


[fot. sxc.hu]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
Słowa kluczowe:

SKOK

,

szkolenia

,

pracodawca

,

wakacje

,

rynek pracy

,

absolwenci

Warto poczytać

 1. moodyspolskieradioSI 27.03.2017

  Moody's optymistycznie o polskim PKB

  Agencja ratingowa Moody's podwyższyła szacunek PKB Polski na 2017 r. do 3,2 proc. rok do roku z 2,9 proc. rdr prognozowanych w styczniu - wynika z poniedziałkowego raportu agencji. Agencja oceniła, iż perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce się poprawiły.

 2. 1280px-Zamekkrolewskifasadasaska02 26.03.2017

  Warszawa: Szczyt premierów V4 i Kongres Innowatorów

  W Warszawie 27-28 marca 2017 r. odbędzie się Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej "Central Eastern Europe Innovators Summit" z udziałem premierów państw V4.

 3. ketchup-356438960720 26.03.2017

  GfK: Na sosy i dressingi wydaliśmy 1,3 mld zł

  - Polskie gospodarstwa domowe przeznaczyły w ubiegłym roku na zakupy produktów z kategorii sosów i dressingów niemal 1,3 mld złotych - wynika z danych firmy GfK.

 4. dzeicko-steff 25.03.2017

  Szefowa MRPiPS : Polacy nie marnotrawią środków z 500 plus

  Polacy nie marnotrawią środków z Programu 500 plus; nie potwierdziły się też obawy, że program spowoduje odpływ kobiet z rynku pracy - mówiła w sobotę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 5. 682928503015416cb9f5a5c729a834b9 25.03.2017

  Problem przewoźników w Zakopanem

  Nowy właściciel dworca PKS w turystycznej stolicy polskich Tatr wypowiedział umowy przewoźnikom.

 6. zegar-steff 25.03.2017

  Dziś w nocy zmiana czasu z zimowego na letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy o godzinę krócej.

 7. wegiel-stefek 25.03.2017

  ME przychylne wobec zakazu palenia węglem złej jakości

  Resort energii przychylił się do uwag organizacji ekologicznych, by wprowadzić ustawowy zakaz palenia w domowych piecach węglem złej jakości. "To krok w dobrym kierunku" - mówią ekolodzy.

 8. wies-steff 24.03.2017

  45 tys. zł za najpiękniejszą i najbardziej nowatorską wieś

  45 tys. zł otrzymają małopolskie wsie, które zwyciężą w konkursie na najpiękniejszą i najbardziej nowatorską miejscowość. Ogłosił go w piątek samorząd regionu.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook