Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

W TF SKOK młodzi startują do kariery

25.07.2014

Towarzystwo Finansowe SKOK S.A. włączyło się w gdańską akcję „Wakacyjny staż”. Poprzez staże i praktyki pracodawcy wspólnie z urzędnikami pomagają studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwiają im wejście na rynek pracy.

Polski rynek pracy ma wiele słabości. To m.in. wysoki poziom bezrobocia wśród młodych, powyżej średniej unijnej. W marcu br. wyniósł 26,3 proc. Szacuje się, że  jeśli sytuacja gospodarcza w Polsce nie ulegnie poprawie, to  w najbliższym czasie 50 proc. bezrobotnych mogą stanowić młodzi.

Młode pokolenie wkracza więc na rynek pracy pełne obaw. Z przeprowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK) badania opinii studentów, wynika, że postrzegają oni swoją sytuację jako trudną: 57 proc. badanych przyznaje, że obawia się swoich początków na zawodowej drodze.

Aby zapewnić młodym ludziom szansę na możliwie „bezbolesny” i ciekawy start w życie zawodowe, coraz więcej polskich firm decyduje się na uczestnictwo w programach stażowych. Udział w rzetelnym stażu czy praktyce daje studentom dobrą pozycję startową na niwie zawodowej i przynosi wymierne korzyści.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu w projekt „Wakacyjny staż” młodzi studenci i absolwenci trójmiejskich uczelni zdobędą doświadczenie zawodowe i śmiało wkroczą na – niełatwy przecież w Polsce – rynek pracy – mówi Alicja Kuran-Kawka, członek zarządu TF SKOK.

Tegoroczna edycja „Wakacyjnego Stażu” zebrała 1 624 kandydatów. Rywalizacja między zainteresowanymi uczestnictwem w projekcie była bardzo duża, mimo że pracodawcy przygotowali w tym roku najwyższą w historii liczbę miejsc stażowych. Pracę otrzymali najlepsi.  – Szukaliśmy ludzi kreatywnych, gotowych do podjęcia nowych, ambitnych wyzwań oraz konsekwentnie dążących do realizacji wyznaczonych celów i rozwoju zawodowego. Chętnie zatrudniamy doświadczonych ekspertów, przy czym nie obawiamy się sięgać również po nieoszlifowane diamenty  – zaznacza Alicja Kuran-Kawka.

Szansę na zdobycie stażu  - statystycznie - miała szansę co 5 osoba. Po wstępnej selekcji aplikacji oraz rozmowach rekrutacyjnych w TF SKOK, do odbycia płatnych 3-miesięcznych staży zaproszono sześciu studentów i jednego absolwenta. Wszyscy oni mają świadomość możliwości pozostania w firmie na stałe, jeśli tylko wykażą, że są niezbędnymi ogniwami zespołów, do których dołączyli.  Otrzymali oni angaż m.in. do działów testów, dokumentacji i monitoringu.  - Po raz pierwszy o firmie TF SKOK dowiedziałam się podczas Inżynierskich Targów Pracy 2014, które odbyły się na Politechnice Gdańskiej. Zamieniłam kilka zdań z przedstawicielami firmy, którzy przybliżyli mi działalność przedsiębiorstwa i to wzbudziło moje zainteresowanie . Po przeanalizowaniu profilu działalności firmy, uznałam, że jest to potencjalny pracodawca dla absolwentów mojego kierunku studiów  - opowiada Karolina Gajewska, która na początku lipca rozpoczęła staż w TF SKOK. - Chciałam wykonywać zadania, które będą wymagały ode mnie zaangażowania i podnoszenia moich kwalifikacji. Na dzień dzisiejszy wszystkie te oczekiwania zostały spełnione, zatem mogę posunąć się do stwierdzenia, że tak wyobrażam sobie swoją przyszłą pracę – dodaje stażystka.

Towarzystwo Finansowe SKOK S.A., zdobywca nominacji do Nagrody Pracodawcy Roku, nie przestaje inwestować w budowę dobrego rynku pracy tak dla młodych, jak i doświadczonych specjalistów branży IT. Ze względu na szereg placówek w całej Polsce, TF SKOK jest cenionym pracodawcą w wielu regionach Polski – obok Pomorza, skąd wywodzi się Towarzystwo Finansowe, m.in. na Podlasiu, Mazowszu i w Małopolsce.

Najmłodszą, ale niezwykle efektowną inwestycją spółki jest obchodzące na początku lipca br. pierwszą rocznicę działalności centrum usług w Białej Podlaskiej.  
- Nieustannie poszukujemy specjalistów branży IT - analityków, architektów oprogramowania, programistów, testerów, administratorów sieci. Dążymy do przygotowania świetnych fachowców, dlatego inwestujemy w szkolenia pracowników, kursy specjalistyczne, egzaminy eksperckie, studia podyplomowe – przypomina Alicja Kuran-Kawka.


[fot. sxc.hu]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
Słowa kluczowe:

SKOK

,

szkolenia

,

pracodawca

,

wakacje

,

rynek pracy

,

absolwenci

Warto poczytać

 1. mid-epa05731233 21.01.2017

  Morawiecki: Przeszacowany eksport w 2014-2015 r.

  "Mianowicie dziś już wiemy, że co najmniej 20 mld zł lub 30 mld zł eksportu w roku 2014 czy 2015, to był eksport fikcyjny wynikający z pustych faktur VAT”.

 2. 58dd1cf0dab4432787519cdab3b6de7a 20.01.2017

  Korytarz Północny coraz bliżej realizacji

  „To jest konkurencja, to jest istotny element polskiej strategii różnicowania źródeł dostaw” - powiedział Piotr Naimski.

 3. office-15747171280 20.01.2017

  Wzrost koniunktury w gospodarce

  „Dla większości składowych wskaźnika odnotowano wartości wyższe niż przed miesiącem”.

 4. digital-marketing-17253401280 20.01.2017

  Największe wyzwania firm na rok 2017

  Według ekspertów wyzwanie dotyczące przyciągania talentów i zatrzymywania wartościowych pracowników będzie jednym z kluczowych.

 5. 5c05c2cd7e0e488b9a8ce266e2a886c3orlenSI 20.01.2017

  PERN kupił prawie 5 proc. akcji Orlenu

  „Usprawni to realizację strategii państwa w zakresie bezpieczeństwa energetycznego” - podkreśliło Ministerstwo Energii w komunikacie.

 6. hen-1202962960720 19.01.2017

  Pierwsze ognisko ptasiej grypy na Mazowszu

  W gospodarstwie położonym w Popielarni (gmina Wiskitki, powiat żyrardowski) wykryto pierwsze na Mazowszu ognisko ptasiej grypy u drobiu - poinformował w czwartek Główny Inspektorat Weterynarii. To już 32 ognisko tej choroby w Polsce.

 7. PKMGdanskPortLotniczy10 19.01.2017

  Lotnisko w Gdańsku obsłużyło ponad 4 mln pasażerów

  Port Lotniczy zanotował zysk na poziomie prawie 24 milionów złotych.

 8. weld-67640960720 19.01.2017

  GUS: wzrosła produkcja przemysłowa

  W grudniu 2016 r. w porównaniu z grudniem poprzedniego roku, produkcja przemysłowa wzrosła o 2,3 proc.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook