Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

W TF SKOK młodzi startują do kariery

25.07.2014

Towarzystwo Finansowe SKOK S.A. włączyło się w gdańską akcję „Wakacyjny staż”. Poprzez staże i praktyki pracodawcy wspólnie z urzędnikami pomagają studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwiają im wejście na rynek pracy.

Polski rynek pracy ma wiele słabości. To m.in. wysoki poziom bezrobocia wśród młodych, powyżej średniej unijnej. W marcu br. wyniósł 26,3 proc. Szacuje się, że  jeśli sytuacja gospodarcza w Polsce nie ulegnie poprawie, to  w najbliższym czasie 50 proc. bezrobotnych mogą stanowić młodzi.

Młode pokolenie wkracza więc na rynek pracy pełne obaw. Z przeprowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK) badania opinii studentów, wynika, że postrzegają oni swoją sytuację jako trudną: 57 proc. badanych przyznaje, że obawia się swoich początków na zawodowej drodze.

Aby zapewnić młodym ludziom szansę na możliwie „bezbolesny” i ciekawy start w życie zawodowe, coraz więcej polskich firm decyduje się na uczestnictwo w programach stażowych. Udział w rzetelnym stażu czy praktyce daje studentom dobrą pozycję startową na niwie zawodowej i przynosi wymierne korzyści.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu w projekt „Wakacyjny staż” młodzi studenci i absolwenci trójmiejskich uczelni zdobędą doświadczenie zawodowe i śmiało wkroczą na – niełatwy przecież w Polsce – rynek pracy – mówi Alicja Kuran-Kawka, członek zarządu TF SKOK.

Tegoroczna edycja „Wakacyjnego Stażu” zebrała 1 624 kandydatów. Rywalizacja między zainteresowanymi uczestnictwem w projekcie była bardzo duża, mimo że pracodawcy przygotowali w tym roku najwyższą w historii liczbę miejsc stażowych. Pracę otrzymali najlepsi.  – Szukaliśmy ludzi kreatywnych, gotowych do podjęcia nowych, ambitnych wyzwań oraz konsekwentnie dążących do realizacji wyznaczonych celów i rozwoju zawodowego. Chętnie zatrudniamy doświadczonych ekspertów, przy czym nie obawiamy się sięgać również po nieoszlifowane diamenty  – zaznacza Alicja Kuran-Kawka.

Szansę na zdobycie stażu  - statystycznie - miała szansę co 5 osoba. Po wstępnej selekcji aplikacji oraz rozmowach rekrutacyjnych w TF SKOK, do odbycia płatnych 3-miesięcznych staży zaproszono sześciu studentów i jednego absolwenta. Wszyscy oni mają świadomość możliwości pozostania w firmie na stałe, jeśli tylko wykażą, że są niezbędnymi ogniwami zespołów, do których dołączyli.  Otrzymali oni angaż m.in. do działów testów, dokumentacji i monitoringu.  - Po raz pierwszy o firmie TF SKOK dowiedziałam się podczas Inżynierskich Targów Pracy 2014, które odbyły się na Politechnice Gdańskiej. Zamieniłam kilka zdań z przedstawicielami firmy, którzy przybliżyli mi działalność przedsiębiorstwa i to wzbudziło moje zainteresowanie . Po przeanalizowaniu profilu działalności firmy, uznałam, że jest to potencjalny pracodawca dla absolwentów mojego kierunku studiów  - opowiada Karolina Gajewska, która na początku lipca rozpoczęła staż w TF SKOK. - Chciałam wykonywać zadania, które będą wymagały ode mnie zaangażowania i podnoszenia moich kwalifikacji. Na dzień dzisiejszy wszystkie te oczekiwania zostały spełnione, zatem mogę posunąć się do stwierdzenia, że tak wyobrażam sobie swoją przyszłą pracę – dodaje stażystka.

Towarzystwo Finansowe SKOK S.A., zdobywca nominacji do Nagrody Pracodawcy Roku, nie przestaje inwestować w budowę dobrego rynku pracy tak dla młodych, jak i doświadczonych specjalistów branży IT. Ze względu na szereg placówek w całej Polsce, TF SKOK jest cenionym pracodawcą w wielu regionach Polski – obok Pomorza, skąd wywodzi się Towarzystwo Finansowe, m.in. na Podlasiu, Mazowszu i w Małopolsce.

Najmłodszą, ale niezwykle efektowną inwestycją spółki jest obchodzące na początku lipca br. pierwszą rocznicę działalności centrum usług w Białej Podlaskiej.  
- Nieustannie poszukujemy specjalistów branży IT - analityków, architektów oprogramowania, programistów, testerów, administratorów sieci. Dążymy do przygotowania świetnych fachowców, dlatego inwestujemy w szkolenia pracowników, kursy specjalistyczne, egzaminy eksperckie, studia podyplomowe – przypomina Alicja Kuran-Kawka.


[fot. sxc.hu]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
Słowa kluczowe:

SKOK

,

szkolenia

,

pracodawca

,

wakacje

,

rynek pracy

,

absolwenci

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook