Jedynie prawda jest ciekawa


Ułatwienie w rozliczaniu z fiskusem

03.04.2017

Kasa Stefczyka poszerza funkcjonalność swojej bankowości elektronicznej, wprowadzając funkcję umożliwiającą Członkom Kasy kontakt z urzędem skarbowym. Teraz przez usługę e-skok można rozpocząć proces złożenia rocznego zeznania PIT-37.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od 15 kwietnia można złożyć wniosek do urzędu skarbowego o przygotowanie rocznej deklaracji podatkowej PIT-37 przez swoją bankowość elektroniczną. Od 31 marca taką możliwość zapewnia swoim Członkom, którzy mają dostęp do internetowej usługi e-skok, również Kasa Stefczyka. Każdy członek Kasy Stefczyka, którzy korzysta ze swojego rachunku przez usługę e-skok, może złożyć wniosek PIT-WZ, pozostawiając przygotowanie rocznego zeznania podatkowego urzędowi skarbowemu. Zeznanie zostanie odesłane mailem - użytkownicy e-skok będą musieli tylko je zaakceptować. Akceptacja formularza równa jest złożeniu PIT-37. 

Dzięki nowej funkcjonalności Członkowie Kasy będą mogli złożyć wniosek o wypełnienie rozliczenia indywidualnie lub z małżonkiem. Korzyścią z takiej formy rozliczenia jest to, że nie trzeba będzie przepisywać kwot z PIT-11, gdyż urząd skarbowy zrobi to samodzielnie. - Możliwość udostępnienia bankowości internetowej do komunikacji z urzędem skarbowym to bardzo dobry ruch ze strony administracji państwowej. Dzięki nowelizacji ustawy możemy udostępnić funkcjonalność, na którą czekało wielu naszych Członków – mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezes Kasy Stefczyka. –  Wiem, że dla wielu z nich, szczególnie starszych, przygotowanie zeznania rocznego było sporym wyzwaniem. Udostępnienie tej funkcjonalności jest także elementem planowanej rozbudowy naszego systemu bankowości elektronicznej. Teraz więc udostępniamy możliwość złożenia wniosku PIT-WZ oraz oświadczenia PIT-OP, a niebawem przedstawimy naszym Członkom kolejne udogodnienia – zapowiada prezes Kasy Stefczyka.

Możliwość złożenia wniosku przez e-skok członkowie Kasy Stefczyka mają do 18 kwietnia, natomiast zaakceptowanie przesłanego rozliczenia będzie możliwe do 2 maja. Oprócz wniosku PIT-WZ członkowie Kasy Stefczyka otrzymujący roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A mogą również skorzystać z dostępnego w e-skok PIT-OP – czyli oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Teraz dzięki temu emeryci i renciści nie muszą składać zeznania podatkowego, żeby przekazać 1% ze swojego podatku. Wystarczy przez usługę e-skok wysłać oświadczenie PIT-OP do 2 maja, a urząd skarbowy sam przekaże odpowiednią kwotę wybranej organizacji.

pc/Zespół wGospodarce.pl

fot.[Fratria]

Warto poczytać

 1. okecie-17072018 17.07.2018

  Lotnisko na Okęciu obsłużyło ok. 8 mln pasażerów przez ostatnie półrocze

  Warszawskie Lotnisko Chopina w pierwszym półroczu tego roku obsłużyło ok. 8 mln pasażerów

 2. 1270solidarnoscq 16.07.2018

  Solidarność planuje pikietę w Puławach w obronie praw związkowych

  Pikietę w obronie praw związkowych planuje urządzić 25 lipca Solidarność w Azotach Puławy. Według związkowców dochodzi tam do szykanowania i zastraszania działaczy. Zarząd Grupy Azoty Puławy uznał te zarzuty za bezpodstawne.

 3. pieniadze16072018 16.07.2018

  Polacy dobrze oceniają swoją sytuację finansową. Aż 68% rodaków jest zadowolonych z zawartości portfela

  68 proc. rodaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a 22 proc. przyznało, że ma gorszą sytuację finansową, bo ich dochody zmalały wobec ubiegłego roku - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów "Portfel statystycznego Polaka".

 4. commision12072018 12.07.2018

  Polska gospodarka jedną z trzech najszybciej rozwijających się w UE. KE podnosi prognozę wzrostu PKB

  Ekonomiści Komisji Europejskiej podwyższyli prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 roku do 4,6 proc. z 4,3 proc. wcześniej, szacunki na rok 2019 utrzymali na poziomie 3,7 proc.

 5. 1270wikipedia 04.07.2018

  Polska Wikipedia wyłączona na 24 godziny - powodem Unia Europejska

  W środę kilka minut po godz. 15 polska Wikipedia została wyłączona na 24 godziny. To protest przeciw nowej unijnej dyrektywie o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym - poinformowało w oświadczeniu przesłanym PAP stowarzyszenie Wikimedia Polska.

 6. gospowizja 03.07.2018

  Za nami Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  „Państwo jest od tego, żeby wspierać sektor stoczniowy. Cieszę się, że Terminal DCT, w który zainwestował Polski Fundusz Rozwoju, staje się największym terminalem kontenerowym na Bałtyku".

 7. wisla02072018 02.07.2018

  Połączą Bałtyk z Morzem Czarnym. To jeden z najważniejszych geopolitycznych projektów tego rządu

  W ciągu 18 miesięcy powstanie studium wykonalności zagospodarowania Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG).

 8. frw24062018 24.06.2018

  Ponad 500 prelegentów ma wystąpić podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  Ponad 500 prelegentów w 91 panelach dyskusyjnych ma wystąpić podczas organizowanego po raz pierwszy Forum Wizja Rozwoju rozpoczynającego się w poniedziałek w Gdyni.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook