Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

TF SKOK wypracowało zyski i wypłaca dywidendę

21.06.2012

Dzięki wypracowanym zyskom, Towarzystwo Finansowe Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych zdecydowało o wypłacie dywidendy akcjonariuszom.

Zgodnie z decyzją podjętą podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki, na dywidendę trafi łącznie ponad 1,29 mln zł. Akcjonariusze zdecydowali także o pokryciu 19 mln zł straty z lat ubiegłych ze środków przeznaczonych na kapitał zapasowy spółki. Jak zaznacza prezes spółki Ewa Bereśniewicz-Kozłowska, kapitał zapasowy przekracza 162 mln zł, więc zarówno doskonałe wyniki w 2011 roku jak i pokrycie straty powinno zwiększyć zainteresowanie inwestorów akcjami spółki.

Wypracowane w 2011 roku wyniki możemy uznać za najlepsze w historii TF SKOK jako spółki publicznej. Był to pierwszy od momentu debiutu na GPW rok, który zamknął się dodatnim wynikiem finansowym netto. Równie obiecujące są wyniki finansowe Towarzystwa Finansowego SKOK S.A. w I kwartale 2012 roku. Osiągnęliśmy zysk netto w wysokości 581 tys. zł – dodaje Ewa Bereśniewicz Kozłowska.

Towarzystwo Finansowe SKOK S.A. świadczy usługi z branży technologii finansowej dla systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. TF SKOK zarządza również siecią bankomatów SKOK24, eCard i Global Cash. W 2011 roku Towarzystwo Finansowe SKOK połączyło się ze spółką informatyczną Hardware Software Outsourcing kończąc tym samym etap procesów mających na celu usprawnienie funkcjonowania spółki i rozszerzenie zakresu jej usług.

Michał Szałapski
[fot.sxc.hu]
CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook