Jedynie prawda jest ciekawa


TF SKOK wypracowało zyski i wypłaca dywidendę

21.06.2012

Dzięki wypracowanym zyskom, Towarzystwo Finansowe Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych zdecydowało o wypłacie dywidendy akcjonariuszom.

Zgodnie z decyzją podjętą podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki, na dywidendę trafi łącznie ponad 1,29 mln zł. Akcjonariusze zdecydowali także o pokryciu 19 mln zł straty z lat ubiegłych ze środków przeznaczonych na kapitał zapasowy spółki. Jak zaznacza prezes spółki Ewa Bereśniewicz-Kozłowska, kapitał zapasowy przekracza 162 mln zł, więc zarówno doskonałe wyniki w 2011 roku jak i pokrycie straty powinno zwiększyć zainteresowanie inwestorów akcjami spółki.

Wypracowane w 2011 roku wyniki możemy uznać za najlepsze w historii TF SKOK jako spółki publicznej. Był to pierwszy od momentu debiutu na GPW rok, który zamknął się dodatnim wynikiem finansowym netto. Równie obiecujące są wyniki finansowe Towarzystwa Finansowego SKOK S.A. w I kwartale 2012 roku. Osiągnęliśmy zysk netto w wysokości 581 tys. zł – dodaje Ewa Bereśniewicz Kozłowska.

Towarzystwo Finansowe SKOK S.A. świadczy usługi z branży technologii finansowej dla systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. TF SKOK zarządza również siecią bankomatów SKOK24, eCard i Global Cash. W 2011 roku Towarzystwo Finansowe SKOK połączyło się ze spółką informatyczną Hardware Software Outsourcing kończąc tym samym etap procesów mających na celu usprawnienie funkcjonowania spółki i rozszerzenie zakresu jej usług.

Michał Szałapski
[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270strazstraz 18.04.2018

  Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy

 2. Biznes1 17.04.2018

  Ta wiadomość nie ucieszy opozycji. MFW prognozuje wyższy wzrost PKB w Polsce niż przewidywano

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc

 3. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 4. 1270mateuszkmorawiecki 16.04.2018

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: wypełniamy zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego

  Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 5. obajtekdaniel 28.03.2018

  Obajtek zdradził plan połączenia Orlenu z Lotosem

  Będziemy się starać, aby proces konsolidacji PKN Orlen z Lotosem zakończyć w ciągu maksymalnie kilkunastu miesięcy - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

 6. orlen 21.03.2018

  Transport irańskiej ropy w drodze do rafinerii PKN Orlen

  W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tys. ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

 7. ociepa 21.03.2018

  Ociepa: naszym wyzwaniem podbój gospodarczy Afryki

  „Naszym wyzwaniem jest podbój gospodarczy Afryki” - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju. Dodał, że trzeba wspomagać te inwestycje.

 8. LOT 21.03.2018

  Piękny pomysł na 100-lecie niepodległości. Polskie samoloty będą biało-czerwone

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Linie Lotnicze LOT pomalują w biało-czerwone barwy dwa najnowsze swoje samoloty Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8 - mówi PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-Adrian Kubicki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook