Jedynie prawda jest ciekawa


Ostatnie artykuły

 1. 16.10.2017

  Kolej może zarobić spore pieniądze. Rośnie zainteresowanie gruntami

  Spółka BGK Nieruchomości interesowała się gruntami kolejowymi PKP w 82 lokalizacjach, ostatecznie wybrała 17 dla programu Mieszkanie plus - poinformował Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP, cytowany przez poniedziałkowy "Nasz Dziennik".

 2. 14.10.2017

  Morawiecki: LOT wstaje z kolan

  Grupa LOT notuje rekordowe wyniki, najlepsze w ciągu ostatnich 10 lat - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki podczas swojej wizyty w USA. Jak powiedział, firma ta nie tylko wstaje z kolan, ale staje się ważnym partnerem w Europie Środkowej.

 3. 14.10.2017

  Rosną przeładunki w Szczecinie i Świnoujściu

  Porty w Szczecinie i Świnoujściu w pierwszych dziewięciu miesiącach br. przeładowały o ponad 6 proc. więcej ładunków ropy, gazu i rudy niż w analogicznym okresie 2016 r.

 4. 13.10.2017

  Gróbarczyk: gospodarka morska priorytetem rządu

  Gospodarka morska należy do priorytetów rządu - zapewnił w Gdyni minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Powiedział, że w 2018 r. rozpocznie się budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną w Nowym Świecie.

 5. 13.10.2017

  Koleją z Krakowa do Pragi. Leo Express krok od wejścia na polski rynek

  Czeski prywatny przewoźnik LEO Express dostał od Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego decyzję o przyznaniu otwartego dostępu na trasie kolejowej Praha-Kraków. Na podstawie tej decyzji LEO Express może się ubiegać o dostęp do polskiej infrastruktury.

 6. 12.10.2017

  Znamy termin strategii dla rozwoju technologii 5G. Rewolucyjne zmiany coraz bliżej

  Na przełomie roku przygotujemy strategię rozwoju w Polsce technologii 5G, która zostanie przedstawiona do dalszych prac - poinformował w czwartek w Sejmie dyrektor departamentu telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji Michał Połzun.

 7. 12.10.2017

  Morawiecki broni zakazu handlu w niedzielę: to zmiana społeczna, nie gospodarcza

  Zakaz handlu w niedziele jest bardziej zmianą społeczną niż gospodarczą - powiedział w czwartek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że obciążenia dla gospodarki związane z zakazem mogą być niewielkie.

 8. 11.10.2017

  Ropa to wciąż przyszłość. Zasobów wystarczy co najmniej na 70 lat

  Przyszłość ropy naftowej nie jest zagrożona, bo zamiast zastosowania w transporcie, coraz więcej surowca będzie wykorzystywane w produktach petrochemicznych i chemicznych, bez których świat nie może się rozwijać - uważa główny ekonomista PKN Orlen dr Adam Czyżewski.

 9. 11.10.2017

  "Nikt nie chce zablokować projektu". Trwają uzgodnienia dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego

  W sprawie projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego trwają uzgodnienia dotyczące m.in. sieci komunikacyjnej - poinformował w środę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

 10. 09.10.2017

  Kasa Krajowa odkłamuje spin Platformy Obywatelskiej. To "bezczelne kłamstwo" i "krańcowa nieodpowiedzialność"

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook