Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rusza Forum Ekonomiczne w Krynicy

03.09.2013

Debaty Forum odbywają się w blokach tematycznych, najważniejsze z nich to: makroekonomia, biznes i zarządzanie, forum energetyczne, innowacje i zrównoważony rozwój, ochrona zdrowia, polityka międzynarodowa, Forum NGO i społeczeństwo, Unia Europejska i sąsiedzi, państwo i reformy oraz nowa gospodarka.

Już we wtorek, 3 września 2013 r. rozpocznie się Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, które co roku przyciąga ponad 2,5 tys. Jak co roku spodziewana jest silna reprezentacja rządów z niemal wszystkich państw Europy Środkowej. W poprzednich latach w obradach krynickiego Forum uczestniczyło kilkunastu ministrów, którzy często ogłaszali w Krynicy kluczowe decyzje czy plany na kolejne lata. Wśród polityków z naszego regionu udział w tegorocznej konferencji zapowiedzieli: Valdis Dombrovskis Premier Łotwy, Aleksander Wiłkuł Wicepremier Ukrainy, JiriCienciala Minister Przemysłu i Handlu Czech; MihalyVarga Minister Gospodarki Węgier; Janusz Piechociński Wicepremier i Minister Gospodarki Polski, Jaroslav Neverovič, Minister ds. Energii  Litwy, a także  prezesi Banków Centralnych Węgier GyorgyMatolcscy i Chorwacji Boris Vujčić.

Jak finansować inwestycje?

Ważnym punktem programu będą debaty dotyczące inwestycji – szukania źródeł ich finansowania i metod realizacji. Podczas debaty współorganizowanej z Bankiem CreditAgricole "Finansowanie infrastruktury – polityka czy biznes?" omówione zostaną możliwe modele finansowania projektów infrastrukturalnych, z uwzględnieniem roli Polskich Inwestycji Rozwojowych. W panelu dyskusyjnym, który poprowadzi Jakub Borowski, Główny Ekonomista w CreditAgricole Bank Polska udział zapowiedzieli Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów;  Jakub Karnowski, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny, PKP S.A.; Krzysztof Kilian, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Energetycznej; RégisMonfront, Wiceprezes Zarządu, CréditAgricoleCorporate and Investment Bank.

Uczestnicy debaty współorganizowanej z BRE Bankiem „Segmenty po przejściach, branże z przeszłością. Jak finansować trudne projekty?” skoncentrują się z kolei na problemie finansowania branż, w których występują większe wstrząsy związane z cyklami koniunkturalnymi.  W debacie udział wezmą: Przemysław Gdański, Wiceprezes Zarządu, BRE Bank SA; Dariusz Blocher, Prezes Zarządu, Budimex SA; Łukasz Boroń, Prezes Zarządu, PKP Cargo, Lidia Jabłonowska-Luba, Wiceprezes Zarządu BRE Bank SA; Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu, Polskie Linie Lotnicze LOT, Polska; Tomasz Ochrymowicz, Partner Zarządzający, Dział Doradztwa Finansowego w Deloitte, Dariusz Prończuk, Partner Zarządzający, Enterprise Investors.

Jak budować wartość firmy?

Problemy firm i korporacji, które są konsekwencją zawirowań w światowej gospodarce można dostrzec w tematach poruszanych w ramach organizowanej od kilku lat ścieżki "Biznes i Zarządzanie". Uczestnicy debaty, współorganizowanej z PwC, "Jak budować wartość firmy i jej pozycję na rynku? Doświadczenia liderów zmian" będą rozmawiać o roli liderów firm w trudnym okresie transformacji. Celem tej dyskusji jest pokazanie, w jaki sposób skutecznie budować wartość firmy i jej pozycję na rynku w momencie zachodzących na nim istotnych zmian, oraz pojawiających się nowych, przełomowych trendów.  W panelu udział wezmą: Jacek Socha, Wiceprezes, PwC, Polska; Olga Grygier, Prezes Zarządu, PwC, Polska; Jerzy Jan Jóźkowiak, Prezes Poczty Polskiej; Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu, Grupa Maspex Wadowice; JulienVerley, Prezes Zarządu, NC+.

Tematowi zarządzania będzie też poświęcona „Recepta na wzrost. Jak siła relacji z klientem wpływa na budowanie wartości w firmie”. Z badań współorganizatora debaty, Bain& Company wynika, że firmy skupione na kliencie osiągają wyniki o 4-8% lepsze od konkurencji. W teorii większość zarządzających firmami uważa, że priorytetem dla ich organizacji jest utrzymanie dotychczasowych klientów. W praktyce niewiele firm rzeczywiście się z tego wywiązuje. Jak silne relacje z klientami mogą pomóc w budowaniu przewagi konkurencyjnej? Jak do wzrostu wykorzystać Net Promoter System? W jakim stopniu zaangażowanie pracowników w budowanie relacji z klientem wpływa na sukces firmy? Na te pytania odpowiedzi będą szukać Jacek Poświata, Dyrektor Zarzadzający, Bain& Company Poland ; Mirosław Bieliński, Prezes Zarządu, Grupa ENERGA,; DaveMichels, Partner, Bain& Company; Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu, Polskich Linii Lotniczych LOT i Maciej Witucki, Prezes Orange Polska.

Analitycy rynków finansowych jednogłośnie twierdzą, że w Europie konieczne jest ożywienie wzrostu gospodarczego, tak by przerwać błędne koło sprzężenia zwrotnego między słabymi finansami publicznymi i niewielkim tempem wzrostu gospodarczego. Politycy w Europie podjęli w ostatnich miesiącach bezprecedensowe działania, by zażegnać turbulencje ekonomiczne i finansowe. Przy trwającej nadal recesji i jednoczesnym wysokim poziomie bezrobocia w wielu europejskich krajach kluczowe jest określenie głównych wyzwań dla europejskich decydentów, tak by skutecznie przejść od recesji do ożywienia gospodarczego.

Na ten temat podczas jednej z sesji plenarnych dyskutować będą Krzysztof Rybiński, Rektor, Akademia Finansów i Biznesu Vistula,  Mario Baldassarri, Prezes, Były Wiceminister Rozwoju Gospodarczego, Economia reale, Włochy., M.Elena Bryan, Główny Przedstawiciel ds. Handlu, U.S. Mission to the European Union, USA, Janusz Lewandowski, Komisarz ds. Programowania Finansowego i Budżetu, Komisja Europejska, Polska, Wilhelm Molterer, Wiceprezes, Europejski Bank Inwestycyjny, Luksemburg, Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu, Przewodniczący Rady Dyrektorów CEEP, Grupa LOTOS, orazPedro Pereira da Silva, COO Grupy Jeronimo Martins oraz Country Manager w Polsce i Portugalii, Jeronimo Martins Polska S.A.,

Partnerem, tej debaty  jest Małopolska Agencja Rozwoju Rynku Regionalnego, której prezes Wiesław Bury, tak ocenia udział Agencji w krynickiej konferencji: Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju jest najważniejszym spotkaniem liderów świata politycznego i gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej.

W tym roku MARR po raz piąty włącza się w organizację Forum Ekonomicznego i jako oficjalny Partner patronuje nie tylko sesji plenarnej ale uczestniczy także w debatach eksperckich. Dobra prezentacja Małopolski podczas Forum Ekonomicznego ma służyć pozyskiwaniu nowych inwestorów i ukazaniu gospodarczego i innowacyjnego  potencjału tego regionu.

Małopolska to czwarte pod względem inwestycji zagranicznych województwo w Polsce. W ostatnich trzech latach międzynarodowy biznes zainwestował w regionie około 3 mld dolarów. Region ten może poszczycić się też tym iż znalazł się  w gronie 10 najlepszych lokalizacji dla outsourcingu i na pierwszym miejscu dla inwestycji w branży BPO.

Głównym partnerem Forum Ekonomicznego jest Województwo Małopolskie.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

svit

[fot. materiały prasowe]

Warto poczytać

 1. bank77 27.03.2017

  Polacy coraz bardziej się bogacą

  Dziennik.pl podaje, że imponujący jest obecnie w Polsce skok zarobków.

 2. grupawyszehradzka111 27.03.2017

  Polska biznesowym liderem V4

  - Najłatwiej prowadzić biznes w Polsce wśród krajów Grupy Wyszehradzkiej - wynika z raportu Polskiego Funduszu Rozwoju.

 3. koleee 27.03.2017

  KE dofinansuje bilety dla młodzieży z UE

  Komisja Europejska przeznaczy 2,5 mln euro na dofinansowanie biletów dla 7 tys. młodych mieszkańców UE na podróż do dowolnego kraju unijnego.

 4. taurrr 27.03.2017

  Grupa Tauron i jej spółki zgłosiły najwięcej projektów do PBSE

  PBSE to sektorowy program, będący skierowaną do sektora elektroenergetycznego częścią Programu Operacyjnego "Inteligentny Rozwój".

 5. moodyspolskieradioSI 27.03.2017

  Moody's optymistycznie o polskim PKB

  Agencja ratingowa Moody's podwyższyła szacunek PKB Polski na 2017 r. do 3,2 proc. rok do roku z 2,9 proc. rdr prognozowanych w styczniu - wynika z poniedziałkowego raportu agencji. Agencja oceniła, iż perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce się poprawiły.

 6. 1280px-Zamekkrolewskifasadasaska02 26.03.2017

  Warszawa: Szczyt premierów V4 i Kongres Innowatorów

  W Warszawie 27-28 marca 2017 r. odbędzie się Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej "Central Eastern Europe Innovators Summit" z udziałem premierów państw V4.

 7. ketchup-356438960720 26.03.2017

  GfK: Na sosy i dressingi wydaliśmy 1,3 mld zł

  - Polskie gospodarstwa domowe przeznaczyły w ubiegłym roku na zakupy produktów z kategorii sosów i dressingów niemal 1,3 mld złotych - wynika z danych firmy GfK.

 8. dzeicko-steff 25.03.2017

  Szefowa MRPiPS : Polacy nie marnotrawią środków z 500 plus

  Polacy nie marnotrawią środków z Programu 500 plus; nie potwierdziły się też obawy, że program spowoduje odpływ kobiet z rynku pracy - mówiła w sobotę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook