Jedynie prawda jest ciekawa


Prosty sposób na rozliczenie z fiskusem

03.04.2017

Wystarczy kilka kliknięć, by w zaledwie 5 minut uporać się z koniecznością rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Dzięki poprawce zaproponowanej przez senacką Komisję Budżetu i Finansów Publicznych kierowaną przez senatora Grzegorza Biereckiego już od tego roku możemy rozliczać się ze skarbówką, korzystając z naszego konta w bankowości elektronicznej. Taką usługę wprowadziła właśnie Kasa Stefczyka, największa z polskich kas kredytowych.

Na stronie internetowej banku lub kasy kredytowej możemy w wygodny i szybki sposób wypełnić deklarację podatkową i przesłać ją dalej do Urzędu Skarbowego. To ogromne uproszczenie dla wszystkich tych, którzy dotychczas robili to metodą tradycyjną (wypełnienie deklaracji w Urzędzie Skarbowym) lub musieli posiłkować się specjalnymi programami udostępnianymi przez różne organizacje (w zamian za przekazanie 1% podatku) czy aplikację Ministerstwa Finansów, e-deklaracje.  

System jest bezpieczny i co więcej sprawdzony. “W trakcie prac komisji wskazywano na sukces tego rodzaju komunikacji przy składaniu wniosków 500 plus. Podobne rozwiązanie było proponowane w projekcie rządowym, ale Sejm nie zdecydował się na otwarcie tego kanału komunikacji” – argumentował Grzegorz Bierecki, uzasadniając senacką poprawkę.  

Rozwiązanie cieszy się sporym poparciem instytucji finansowych. Od 31 marca możliwość szybkiego kontaktu z fiskusem zapewnia swoim członkom również Kasa Stefczyka. Każdy członek Kasy, którzy korzysta ze swojego rachunku przez usługę e-skok, może złożyć wniosek PIT-WZ, pozostawiając przygotowanie rocznego zeznania podatkowego Urzędowi Skarbowemu. Zeznanie zostanie odesłane mailem. Później wystarczy je tylko zaakceptować.  

„Dzięki nowej funkcjonalności Członkowie Kasy będą mogli złożyć wniosek o wypełnienie rozliczenia indywidualnie lub z małżonkiem. Korzyścią z takiej formy rozliczenia jest to, że nie trzeba będzie przepisywać kwot z PIT-11, gdyż urząd skarbowy zrobi to samodzielnie” – czytamy w komunikacie prasowym.  

„Możliwość udostępnienia bankowości internetowej do komunikacji z urzędem skarbowym to bardzo dobry ruch ze strony administracji państwowej. Dzięki nowelizacji ustawy możemy udostępnić funkcjonalność, na którą czekało wielu naszych Członków” – mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezes Kasy Stefczyka. 

„Wiem, że dla wielu z nich, szczególnie starszych, przygotowanie zeznania rocznego było sporym wyzwaniem. Udostępnienie tej funkcjonalności jest także elementem planowanej rozbudowy naszego systemu bankowości elektronicznej. Teraz więc udostępniamy możliwość złożenia wniosku PIT-WZ, a niebawem przedstawimy naszym Członkom kolejne udogodnienia” – zapowiada prezes Kasy Stefczyka. 

CZYTAJ TEŻ: Kasa Stefczyka udostępnia usługę e-skok do rozliczenia się z fiskusem! Wiceprezes KS: "Czekało na to wielu naszych członków" 

pif 

[fot. Pixabay]

Warto poczytać

 1. stocznia-gdansk-20072018 20.07.2018

  Stocznia Gdańska ponownie w polskich rękach. Koniec bardzo długich negocjacji

  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odkupiła 81,05 proc. akcji Stoczni Gdańsk S.A. oraz 50 proc. udziałów GSG Towers Sp. z o.o. od firmy Gdańsk Shipyard Group Sp. z o.o

 2. okecie-17072018 17.07.2018

  Lotnisko na Okęciu obsłużyło ok. 8 mln pasażerów przez ostatnie półrocze

  Warszawskie Lotnisko Chopina w pierwszym półroczu tego roku obsłużyło ok. 8 mln pasażerów

 3. 1270solidarnoscq 16.07.2018

  Solidarność planuje pikietę w Puławach w obronie praw związkowych

  Pikietę w obronie praw związkowych planuje urządzić 25 lipca Solidarność w Azotach Puławy. Według związkowców dochodzi tam do szykanowania i zastraszania działaczy. Zarząd Grupy Azoty Puławy uznał te zarzuty za bezpodstawne.

 4. pieniadze16072018 16.07.2018

  Polacy dobrze oceniają swoją sytuację finansową. Aż 68% rodaków jest zadowolonych z zawartości portfela

  68 proc. rodaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a 22 proc. przyznało, że ma gorszą sytuację finansową, bo ich dochody zmalały wobec ubiegłego roku - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów "Portfel statystycznego Polaka".

 5. commision12072018 12.07.2018

  Polska gospodarka jedną z trzech najszybciej rozwijających się w UE. KE podnosi prognozę wzrostu PKB

  Ekonomiści Komisji Europejskiej podwyższyli prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 roku do 4,6 proc. z 4,3 proc. wcześniej, szacunki na rok 2019 utrzymali na poziomie 3,7 proc.

 6. 1270wikipedia 04.07.2018

  Polska Wikipedia wyłączona na 24 godziny - powodem Unia Europejska

  W środę kilka minut po godz. 15 polska Wikipedia została wyłączona na 24 godziny. To protest przeciw nowej unijnej dyrektywie o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym - poinformowało w oświadczeniu przesłanym PAP stowarzyszenie Wikimedia Polska.

 7. gospowizja 03.07.2018

  Za nami Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  „Państwo jest od tego, żeby wspierać sektor stoczniowy. Cieszę się, że Terminal DCT, w który zainwestował Polski Fundusz Rozwoju, staje się największym terminalem kontenerowym na Bałtyku".

 8. wisla02072018 02.07.2018

  Połączą Bałtyk z Morzem Czarnym. To jeden z najważniejszych geopolitycznych projektów tego rządu

  W ciągu 18 miesięcy powstanie studium wykonalności zagospodarowania Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG).

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook