Jedynie prawda jest ciekawa


Prosty sposób na rozliczenie z fiskusem

03.04.2017

Wystarczy kilka kliknięć, by w zaledwie 5 minut uporać się z koniecznością rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Dzięki poprawce zaproponowanej przez senacką Komisję Budżetu i Finansów Publicznych kierowaną przez senatora Grzegorza Biereckiego już od tego roku możemy rozliczać się ze skarbówką, korzystając z naszego konta w bankowości elektronicznej. Taką usługę wprowadziła właśnie Kasa Stefczyka, największa z polskich kas kredytowych.

Na stronie internetowej banku lub kasy kredytowej możemy w wygodny i szybki sposób wypełnić deklarację podatkową i przesłać ją dalej do Urzędu Skarbowego. To ogromne uproszczenie dla wszystkich tych, którzy dotychczas robili to metodą tradycyjną (wypełnienie deklaracji w Urzędzie Skarbowym) lub musieli posiłkować się specjalnymi programami udostępnianymi przez różne organizacje (w zamian za przekazanie 1% podatku) czy aplikację Ministerstwa Finansów, e-deklaracje.  

System jest bezpieczny i co więcej sprawdzony. “W trakcie prac komisji wskazywano na sukces tego rodzaju komunikacji przy składaniu wniosków 500 plus. Podobne rozwiązanie było proponowane w projekcie rządowym, ale Sejm nie zdecydował się na otwarcie tego kanału komunikacji” – argumentował Grzegorz Bierecki, uzasadniając senacką poprawkę.  

Rozwiązanie cieszy się sporym poparciem instytucji finansowych. Od 31 marca możliwość szybkiego kontaktu z fiskusem zapewnia swoim członkom również Kasa Stefczyka. Każdy członek Kasy, którzy korzysta ze swojego rachunku przez usługę e-skok, może złożyć wniosek PIT-WZ, pozostawiając przygotowanie rocznego zeznania podatkowego Urzędowi Skarbowemu. Zeznanie zostanie odesłane mailem. Później wystarczy je tylko zaakceptować.  

„Dzięki nowej funkcjonalności Członkowie Kasy będą mogli złożyć wniosek o wypełnienie rozliczenia indywidualnie lub z małżonkiem. Korzyścią z takiej formy rozliczenia jest to, że nie trzeba będzie przepisywać kwot z PIT-11, gdyż urząd skarbowy zrobi to samodzielnie” – czytamy w komunikacie prasowym.  

„Możliwość udostępnienia bankowości internetowej do komunikacji z urzędem skarbowym to bardzo dobry ruch ze strony administracji państwowej. Dzięki nowelizacji ustawy możemy udostępnić funkcjonalność, na którą czekało wielu naszych Członków” – mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezes Kasy Stefczyka. 

„Wiem, że dla wielu z nich, szczególnie starszych, przygotowanie zeznania rocznego było sporym wyzwaniem. Udostępnienie tej funkcjonalności jest także elementem planowanej rozbudowy naszego systemu bankowości elektronicznej. Teraz więc udostępniamy możliwość złożenia wniosku PIT-WZ, a niebawem przedstawimy naszym Członkom kolejne udogodnienia” – zapowiada prezes Kasy Stefczyka. 

CZYTAJ TEŻ: Kasa Stefczyka udostępnia usługę e-skok do rozliczenia się z fiskusem! Wiceprezes KS: "Czekało na to wielu naszych członków" 

pif 

[fot. Pixabay]

Warto poczytać

 1. 1270strazstraz 18.04.2018

  Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy

 2. Biznes1 17.04.2018

  Ta wiadomość nie ucieszy opozycji. MFW prognozuje wyższy wzrost PKB w Polsce niż przewidywano

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc

 3. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 4. 1270mateuszkmorawiecki 16.04.2018

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: wypełniamy zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego

  Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 5. obajtekdaniel 28.03.2018

  Obajtek zdradził plan połączenia Orlenu z Lotosem

  Będziemy się starać, aby proces konsolidacji PKN Orlen z Lotosem zakończyć w ciągu maksymalnie kilkunastu miesięcy - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

 6. orlen 21.03.2018

  Transport irańskiej ropy w drodze do rafinerii PKN Orlen

  W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tys. ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

 7. ociepa 21.03.2018

  Ociepa: naszym wyzwaniem podbój gospodarczy Afryki

  „Naszym wyzwaniem jest podbój gospodarczy Afryki” - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju. Dodał, że trzeba wspomagać te inwestycje.

 8. LOT 21.03.2018

  Piękny pomysł na 100-lecie niepodległości. Polskie samoloty będą biało-czerwone

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Linie Lotnicze LOT pomalują w biało-czerwone barwy dwa najnowsze swoje samoloty Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8 - mówi PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-Adrian Kubicki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook