Jedynie prawda jest ciekawa


Ponad 5 tys. osób ma wziąć udział w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

29.04.2018
gdynia229042018
Ponad 5 tys. osób ma wziąć udział w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Ponad 5 tys. osób oraz 500 zaproszonych mówców ma wziąć udział pod koniec czerwca w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Zdaniem organizatorów to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. W niedzielę uruchomiono rejestrację uczestników. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Stefczyk.info

Forum Wizja Rozwoju to pierwsza edycja - jak podaje na stronie wydarzenia organizator, Fundacja Vizja Rozwoju z Gdyni - największego forum gospodarczego w północnej Polsce. "Rozmach organizacyjny, lista firm, jak i prelegentów pozwalają śmiało określić wydarzenie mianem jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce" - podkreśla Fundacja. W niedzielę organizatorzy ogłosili otwarcie rejestracji uczestników.

W dwudniowym wydarzeniu, 25 i 26 czerwca w Gdyni przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw, właściciele małych, średnich i dużych firm, a także założyciele startupów oraz innowatorzy omówią strategiczne obszary dla rozwoju Polski. Organizator zapowiada, że "wydarzenie zgromadzi 5 tys. uczestników oraz pół tysiąca zaproszonych mówców". Gośćmi specjalnymi mają być: premier Mateusz Morawiecki, który objął honorowym patronatem wydarzenie, oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i  minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Jeden z organizatorów Forum, dr Andrzej Michalak cytowany w przesłanym PAP komunikacie tłumaczy, że główną intencją Forum jest "stworzenie pola do dyskusji o likwidowaniu barier dla przedsiębiorczości i tworzeniu dogodnych warunków dla rozwoju polskich firm". Podczas Forum ma się odbyć dyskusja w 91 panelach podzielonych na 16 bloków tematycznych, dotyczących m.in. szkolnictwa zawodowego, ekomobilności, e-gospodarki, budownictwa, energetyki, automatyzacji, robotyzacji polskiego biznesu, gospodarki odpadami, transportu, spedycji, logistyki oraz szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu.

Udział w Forum zapowiedzieli przedstawiciele m.in. Instytutu Badań Edukacyjnych, KGHM Polska Miedź S.A., Krakowskiego Parku Technologicznego, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Specjalnych Stref Ekonomicznych. Partnerem merytorycznym Forum jest Akademia Morska w Gdyni. Cytowany w komunikacie prof. Janusz Zarębski, Rektor Akademii Morskiej w Gdyni ocenia, że "rozwój polskiej gospodarki zależy od edukacji i ścisłej współpracy nauki z biznesem". 

Forum Wizja Rozwoju odbędzie się w dwóch obiektach - w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz w hali widowiskowo-sportowej Gdynia Arena.

Podczas Forum mają być wręczone Nagrody Gospodarcze, których celem ma być promowanie "przedsiębiorstw rozwijających polską gospodarkę". "Wyróżnienie ma być jednocześnie zachętą do dalszych nakładów i inwestycji, a także przestrzegania zasad odpowiedzialnego biznesu, co będzie przedkładać się na promowanie pozytywnego wizerunku Polski oraz będzie stanowić wzór dla innych przedsiębiorstw" - tłumaczy organizator.

Fundacja Vizja Rozwoju została ustanowiona w celu wspierania i promocji działalności innowacyjnej w polskiej gospodarce. Organizacja Forum Gospodarczego Wizja Rozwoju jest jednym z projektów realizowanych przez Fundację.

Polska Agencja Prasowa jest jednym z partnerów medialnych wydarzenia. (PAP)

autor: Bożena Leszczyńska

Warto poczytać

 1. 1270elektrowniaato 15.05.2018

  Polska potrzebuje morskiej energetyki wiatrowej, jak i elektrowni atomowej

  Polska potrzebuje zarówno elektrowni jądrowej, jak i morskiej energetyki wiatrowej - powiedział dziennikarzom we wtorek pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

 2. 1270nordstreamasas 11.05.2018

  Jakóbik: Nord Stream 2 grozi powstaniem kartelu gazowego

  Według UOKiK, mimo iż nie powstało konsorcjum Nord Stream 2 z udziałem spółek zachodnich, to fakt, że projekt Gazpromu jest finansowany przez te spółki, przynosi ten sam efekt; oznacza, że te spółki mogą działać w zmowie, tworząc kartel gazowy

 3. Biznes1 17.04.2018

  Ta wiadomość nie ucieszy opozycji. MFW prognozuje wyższy wzrost PKB w Polsce niż przewidywano

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc

 4. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 5. 1270mateuszkmorawiecki 16.04.2018

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: wypełniamy zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego

  Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook