Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Polskie firmy szykują się na ekspansję?

11.09.2013

Dla polskich przedsiębiorców najważniejszą kwestią dotyczącą przyszłości ich biznesu jest możliwość zagranicznej ekspansji. Takie - dość zaskakujące - wyniki przynoszą najnowsze międzynarodowe badania biznesu.

Dla polskich przedsiębiorstw najważniejsza staje się możliwość ekspansji zagranicznej - pisze "Puls Biznesu". Gazeta przytacza wyniki badań prowadzonych w 21 rozwiniętych państwach świata.

"Polska staje się powoli za ciasna dla naszych firm i to odróżnia je od amerykańskich czy zachodnioeuropejskich konkurentów" – wskazuje gazeta.

Badanie przeprowadzone zostało przez instytut badawczy uniwersytetu w Oxford i firma informatyczna SAP.

Prezes SAP Polska Grzegorz Rogaliński wskazuje: "O ile zagraniczne przedsiębiorstwa na pierwszym miejscu stawiają poprawę wydajności, to dla polskich najważniejszym zadaniem na przyszłość jest ekspansja zagraniczna".

Dopiero na kolejnych miejscach nasze firmy stawiają cięcie kosztów czy wzrost wydajności.

Badania pokazują również, że aż 37 procent polskich firm działa przynajmniej na 6 zagranicznych rynkach. Za 3 lata ten odsetek może wzrosnąć do 50 proc. Podobnie będzie z przychodami – teraz tylko 6 proc. firm może pochwalić się, że te z zagranicy stanowią ponad 40 proc., ale w ciągu 3 lat taki próg ma osiągnąć już co piąte przedsiębiorstwo - prognozuje gazeta.

Więcej w "Pulsie Biznesu"

TK
[Fot. Sxc.hu]
Słowa kluczowe:

Polska

,

ekonomia

,

finanse

,

przedsiębiorcy

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook