Jedynie prawda jest ciekawa

Polscy turyści jeżdżą do Azji

16.03.2014

Rośnie liczba polskich turystów odwiedzających kraje azjatyckie. Najpopularniejszymi kierunkami są Tajlandia Chiny o raz Emiraty, gdzie liczba turystów w rok zwiększyła się od 14 proc., aż do 64 proc. w okresie dwóch lat.

Jak informuje dziennik „Rzeczpospolita” bardzo duże znaczenie w tym przypadku miały promocje linii lotniczych, które kusiły klientów tanimi biletami.

W przypadku Chin wzrost jest bardziej stopniowy: popularność tego kierunku wzrosła o 10 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu i 23 proc. w zestawieniu z sezonem sprzed dwóch lat – czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”.

Podobna sytuacja jest w przypadku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie eksperci prognozują dalszą polską turystyczną ekspansję, bowiem za kilka miesięcy ZEA zniosą wizę dla turystów z Polski.

Rzeczpospolita” przyjrzała się również ceną biletów do krajów wschodu:

W roku ubiegłym bilety na niektórych kierunkach były o 552 zł (Japonia) tańsze niż w tym roku. Pomimo że w tym roku nie było wielkiej promocji, to średnie ceny biletów są obecnie niższe, lub zaledwie nieznacznie – do 108 zł w przypadku podróży do ZEA i o 56 zł do Indii – wyższe, niż w roku 2012. - czytamy w dzienniku.

Rzeczpospolita, lz

[fot: sxc.hu]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook