Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Polscy turyści jeżdżą do Azji

16.03.2014

Rośnie liczba polskich turystów odwiedzających kraje azjatyckie. Najpopularniejszymi kierunkami są Tajlandia Chiny o raz Emiraty, gdzie liczba turystów w rok zwiększyła się od 14 proc., aż do 64 proc. w okresie dwóch lat.

Jak informuje dziennik „Rzeczpospolita” bardzo duże znaczenie w tym przypadku miały promocje linii lotniczych, które kusiły klientów tanimi biletami.

W przypadku Chin wzrost jest bardziej stopniowy: popularność tego kierunku wzrosła o 10 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu i 23 proc. w zestawieniu z sezonem sprzed dwóch lat – czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”.

Podobna sytuacja jest w przypadku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie eksperci prognozują dalszą polską turystyczną ekspansję, bowiem za kilka miesięcy ZEA zniosą wizę dla turystów z Polski.

Rzeczpospolita” przyjrzała się również ceną biletów do krajów wschodu:

W roku ubiegłym bilety na niektórych kierunkach były o 552 zł (Japonia) tańsze niż w tym roku. Pomimo że w tym roku nie było wielkiej promocji, to średnie ceny biletów są obecnie niższe, lub zaledwie nieznacznie – do 108 zł w przypadku podróży do ZEA i o 56 zł do Indii – wyższe, niż w roku 2012. - czytamy w dzienniku.

Rzeczpospolita, lz

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 04KUZMIUKROLNICYSIECISI21072017 21.07.2017

  Nowa ustawa broni rolników przed dyktatem sieci handlowych

  Z. Kuźmiuk: Sieci handlowe nakładały i ciągle nakładają na dostawców wiele opłat dodatkowych

 2. Paliwo-stacja 21.07.2017

  Analitycy: w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach stabilne

  Kolejny tydzień nie powinien przynieść większych zmian w cenach paliw na stacjach benzynowych - oceniają analitycy. Według nich, możliwe są co najwyżej minimalne wahania cen zarówno w górę, jak i w dół.

 3. MieszkanieFlickr 21.07.2017

  MIB: 30 tys. mieszkań na wynajem w ciągu dziesięciu lat

  Nowela ustawy podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę pozwoli na wybudowanie 30 tysięcy mieszkań na wynajem w ciągu dziesięciu lat - poinformował resort infrastruktury i budownictwa. Zmiany pozwolą na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych Polaków - uważa szef MIB Andrzej Adamczyk.

 4. MinisterstwoSrodowiska 21.07.2017

  MŚ: tzw. ekolodzy stoją dziś po stronie opozycji totalnej

  Apel organizacji pozarządowych w obronie "niezależnych sądów" wyraźnie pokazuje, że tzw. ekolodzy stoją dziś po stronie opozycji totalnej - ocenił dyrektor departamentu komunikacji w Ministerstwie Środowiska Paweł Mucha.

 5. UOKiKwiki 21.07.2017

  UOKiK: dzięki ustawie kredyty hipoteczne będą zaciągane odpowiedzialnie

  Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami i agentami kompleksowo i szczegółowo reguluje reklamę, oferowanie, zawieranie i wykonywanie umów o kredyt hipoteczny - ocenia prezes UOKiK Marek Niechciał. Dodał, że dzięki niej kredyty będą zaciągane odpowiedzialnie.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook