Jedynie prawda jest ciekawa

Polscy turyści jeżdżą do Azji

16.03.2014

Rośnie liczba polskich turystów odwiedzających kraje azjatyckie. Najpopularniejszymi kierunkami są Tajlandia Chiny o raz Emiraty, gdzie liczba turystów w rok zwiększyła się od 14 proc., aż do 64 proc. w okresie dwóch lat.

Jak informuje dziennik „Rzeczpospolita” bardzo duże znaczenie w tym przypadku miały promocje linii lotniczych, które kusiły klientów tanimi biletami.

W przypadku Chin wzrost jest bardziej stopniowy: popularność tego kierunku wzrosła o 10 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu i 23 proc. w zestawieniu z sezonem sprzed dwóch lat – czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”.

Podobna sytuacja jest w przypadku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie eksperci prognozują dalszą polską turystyczną ekspansję, bowiem za kilka miesięcy ZEA zniosą wizę dla turystów z Polski.

Rzeczpospolita” przyjrzała się również ceną biletów do krajów wschodu:

W roku ubiegłym bilety na niektórych kierunkach były o 552 zł (Japonia) tańsze niż w tym roku. Pomimo że w tym roku nie było wielkiej promocji, to średnie ceny biletów są obecnie niższe, lub zaledwie nieznacznie – do 108 zł w przypadku podróży do ZEA i o 56 zł do Indii – wyższe, niż w roku 2012. - czytamy w dzienniku.

Rzeczpospolita, lz

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. Morawiecki20092017 22.09.2017

  Morawiecki: Mamy bardzo odważne założenia w gospodarce

  Przyjęliśmy bardzo odważne założenia makroekonomiczne, mikroekonomiczne, budżetowe, fiskalne, monetarne i regulacyjne - mówił w piątek Mateusz Morawiecki.

 2. Biedronkawiki 22.09.2017

  Założyciel Biedronki chwali Polskę. "Dobry kierunek do inwestowania"

  Alexandre Soares dos Santos, założyciel sieci Biedronka, w wywiadzie dla portugalskiej telewizji TVI24 wskazał Polskę jako dobry obszar do inwestowania. Podkreślił, że jest ona znacznie lepszym kierunkiem dla realizowania przedsięwzięć niż rodzima Portugalia.

 3. Lotnisko 22.09.2017

  Jest już szacunkowy koszt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. To ogromna kwota

  Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) może kosztować 30,9-34,9 mld zł; na obecnym etapie nie przesądzono o sposobie pozyskania finansowania - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu. Zakończenia podstawowego procesu inwestycyjnego planowane jest do 2027 r.

 4. Gry 22.09.2017

  Wiceminister finansów zapowiada wpływy z podatku od gier

  Resort finansów liczy, że planowane w tym roku wpływy z podatku od gier zostaną wykonane - powiedział PAP wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Zwrócił uwagę m.in. na większe zainteresowanie legalnymi zakładami wzajemnymi.

 5. SKOKwiki 21.09.2017

  SKOK-i apelują o zmianę prawa

  Apelujemy do polityków o naprawienie ustawy o SKOK-ach, aby była bardziej adekwatna do specyfiki kas - mówił w czwartek prezes Kasy Krajowej Rafał Matusiak.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook