Jedynie prawda jest ciekawa


Pierwszy kolejowy przewoźnik samorządowy dołączył do Pakietu Podróżnika

01.02.2018
kolej-lodzka
Pierwszy kolejowy przewoźnik samorządowy dołączył do Pakietu Podróżnika

Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) dołączyła do Pakietu Podróżnika, dzięki czemu pasażerowie będą mogli kupić jeden bilet na przejazd pociągami czterech przewoźników.

ŁKA - to pierwszy samorządowy przewoźnik, który dołączył do tej platformy, w skład której wchodzą też PKP Intercity, Polregio i PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście - poinformował w czwartek prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna dołączyła do grupy trzech spółek, które zainicjowały pakiet podróżnika, jako krok do wspólnego biletu. (...) Jestem głęboko przekonany, że za kilka tygodni kolejni nasi partnerzy, kolejne firmy przewozowe, których właścicielami są marszałkowie województw dołączą do pakietu podróżnika- powiedział Mamiński.

To nasze wspólne działanie pokazuje, że jeżeli się chce, jeżeli jest wola, to można zrealizować rzeczy, które jeszcze tak niedawno wydawały się niemożliwe. Jeszcze dwa lata temu mówiono o wspólnym bilecie i jego etapach jak o sławetnym Yeti. Wszyscy o nim mówią, nikt go nie widział. A tu okazało się, że jest to możliwe- dodał.

Pakiet Podróżnika pojawił się w sprzedaży we wrześniu 2017 roku. Dzięki niemu pasażerowie mogą kupić w ramach jednej transakcji jeden bilet na całą podróż. Od połowy stycznia tego roku Pakiet Podróżnika jest dostępny także przez Internet, na specjalnie utworzonej stronie Bilkom. Pakiet Podróżnika oznacza ułatwienia dla pasażera polegające na tym, że łatwiej wybierze najlepszą relację, co daje oszczędność czasu przy wyborze trasy podróży.

Po wprowadzeniu inicjatywy Pakietu Podróżnika we wrześniu ubiegłego roku teraz dołącza pierwszy przewoźnik samorządowy. Mam nadzieję, że za przykładem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pójdą kolejni przewoźnicy, co wzmocni sukces tego projektu - powiedział na konferencji Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Prezes ŁKA Janusz Malinowski powiedział, że Pakiet Podróżnika to krok w kierunku wspólnego biletu, nad którym pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Grupa PKP.

PAP, fot: wikipedia.pl

Warto poczytać

 1. stocznia-gdansk-20072018 20.07.2018

  Stocznia Gdańska ponownie w polskich rękach. Koniec bardzo długich negocjacji

  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odkupiła 81,05 proc. akcji Stoczni Gdańsk S.A. oraz 50 proc. udziałów GSG Towers Sp. z o.o. od firmy Gdańsk Shipyard Group Sp. z o.o

 2. okecie-17072018 17.07.2018

  Lotnisko na Okęciu obsłużyło ok. 8 mln pasażerów przez ostatnie półrocze

  Warszawskie Lotnisko Chopina w pierwszym półroczu tego roku obsłużyło ok. 8 mln pasażerów

 3. 1270solidarnoscq 16.07.2018

  Solidarność planuje pikietę w Puławach w obronie praw związkowych

  Pikietę w obronie praw związkowych planuje urządzić 25 lipca Solidarność w Azotach Puławy. Według związkowców dochodzi tam do szykanowania i zastraszania działaczy. Zarząd Grupy Azoty Puławy uznał te zarzuty za bezpodstawne.

 4. pieniadze16072018 16.07.2018

  Polacy dobrze oceniają swoją sytuację finansową. Aż 68% rodaków jest zadowolonych z zawartości portfela

  68 proc. rodaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a 22 proc. przyznało, że ma gorszą sytuację finansową, bo ich dochody zmalały wobec ubiegłego roku - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów "Portfel statystycznego Polaka".

 5. commision12072018 12.07.2018

  Polska gospodarka jedną z trzech najszybciej rozwijających się w UE. KE podnosi prognozę wzrostu PKB

  Ekonomiści Komisji Europejskiej podwyższyli prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 roku do 4,6 proc. z 4,3 proc. wcześniej, szacunki na rok 2019 utrzymali na poziomie 3,7 proc.

 6. 1270wikipedia 04.07.2018

  Polska Wikipedia wyłączona na 24 godziny - powodem Unia Europejska

  W środę kilka minut po godz. 15 polska Wikipedia została wyłączona na 24 godziny. To protest przeciw nowej unijnej dyrektywie o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym - poinformowało w oświadczeniu przesłanym PAP stowarzyszenie Wikimedia Polska.

 7. gospowizja 03.07.2018

  Za nami Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  „Państwo jest od tego, żeby wspierać sektor stoczniowy. Cieszę się, że Terminal DCT, w który zainwestował Polski Fundusz Rozwoju, staje się największym terminalem kontenerowym na Bałtyku".

 8. wisla02072018 02.07.2018

  Połączą Bałtyk z Morzem Czarnym. To jeden z najważniejszych geopolitycznych projektów tego rządu

  W ciągu 18 miesięcy powstanie studium wykonalności zagospodarowania Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG).

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook