Jedynie prawda jest ciekawa


Pierwszy kolejowy przewoźnik samorządowy dołączył do Pakietu Podróżnika

01.02.2018
kolej-lodzka
Pierwszy kolejowy przewoźnik samorządowy dołączył do Pakietu Podróżnika

Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) dołączyła do Pakietu Podróżnika, dzięki czemu pasażerowie będą mogli kupić jeden bilet na przejazd pociągami czterech przewoźników.

ŁKA - to pierwszy samorządowy przewoźnik, który dołączył do tej platformy, w skład której wchodzą też PKP Intercity, Polregio i PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście - poinformował w czwartek prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna dołączyła do grupy trzech spółek, które zainicjowały pakiet podróżnika, jako krok do wspólnego biletu. (...) Jestem głęboko przekonany, że za kilka tygodni kolejni nasi partnerzy, kolejne firmy przewozowe, których właścicielami są marszałkowie województw dołączą do pakietu podróżnika- powiedział Mamiński.

To nasze wspólne działanie pokazuje, że jeżeli się chce, jeżeli jest wola, to można zrealizować rzeczy, które jeszcze tak niedawno wydawały się niemożliwe. Jeszcze dwa lata temu mówiono o wspólnym bilecie i jego etapach jak o sławetnym Yeti. Wszyscy o nim mówią, nikt go nie widział. A tu okazało się, że jest to możliwe- dodał.

Pakiet Podróżnika pojawił się w sprzedaży we wrześniu 2017 roku. Dzięki niemu pasażerowie mogą kupić w ramach jednej transakcji jeden bilet na całą podróż. Od połowy stycznia tego roku Pakiet Podróżnika jest dostępny także przez Internet, na specjalnie utworzonej stronie Bilkom. Pakiet Podróżnika oznacza ułatwienia dla pasażera polegające na tym, że łatwiej wybierze najlepszą relację, co daje oszczędność czasu przy wyborze trasy podróży.

Po wprowadzeniu inicjatywy Pakietu Podróżnika we wrześniu ubiegłego roku teraz dołącza pierwszy przewoźnik samorządowy. Mam nadzieję, że za przykładem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pójdą kolejni przewoźnicy, co wzmocni sukces tego projektu - powiedział na konferencji Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Prezes ŁKA Janusz Malinowski powiedział, że Pakiet Podróżnika to krok w kierunku wspólnego biletu, nad którym pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Grupa PKP.

PAP, fot: wikipedia.pl

Warto poczytać

 1. 1270strazstraz 18.04.2018

  Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy

 2. Biznes1 17.04.2018

  Ta wiadomość nie ucieszy opozycji. MFW prognozuje wyższy wzrost PKB w Polsce niż przewidywano

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc

 3. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 4. 1270mateuszkmorawiecki 16.04.2018

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: wypełniamy zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego

  Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 5. obajtekdaniel 28.03.2018

  Obajtek zdradził plan połączenia Orlenu z Lotosem

  Będziemy się starać, aby proces konsolidacji PKN Orlen z Lotosem zakończyć w ciągu maksymalnie kilkunastu miesięcy - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

 6. orlen 21.03.2018

  Transport irańskiej ropy w drodze do rafinerii PKN Orlen

  W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tys. ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

 7. ociepa 21.03.2018

  Ociepa: naszym wyzwaniem podbój gospodarczy Afryki

  „Naszym wyzwaniem jest podbój gospodarczy Afryki” - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju. Dodał, że trzeba wspomagać te inwestycje.

 8. LOT 21.03.2018

  Piękny pomysł na 100-lecie niepodległości. Polskie samoloty będą biało-czerwone

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Linie Lotnicze LOT pomalują w biało-czerwone barwy dwa najnowsze swoje samoloty Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8 - mówi PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-Adrian Kubicki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook