Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Mamy dobre prawo dotyczące łupków

27.01.2012

Raport przeprowadzony dla Komisji Europejskiej nie wskazuje żadnych luk w dorobku prawnym Unii Europejskiej ws. regulacji wydobycia gazu łupkowego.

- Analiza prawna przeprowadzona dla Dyrekcji Generalnej ds. Energii Komisji Europejskiej pokazuje, że mamy dobre prawo regulujące wydobycie gazu niekonwencjonalnego. Oznacza to, że w najbliższych latach KE nie będzie proponowała nowych dyrektyw w sprawie gazu niekonwencjonalnego - mówi Konrad Szymański z PiS po ogłoszeniu raportu firmy Philippe&Partners dla Komisji Europejskiej.
 
Przedmiotem analizy jest porządek prawny w Niemczech, Francji, Szwecji i w Polsce w zakresie regulacji wydobycia gazu ze źródeł niekonwencjonalnych. Raport nie wskazuje żadnych luk prawnych w dorobku prawnym Unii Europejskiej. Uznaje stosowanie prawa unijnego w tym obszarze we wszystkich krajach za wystarczające.

Raport wskazuje jedynie na ewentualne poprawienie ram konsultacji społecznych w ramach przygotowania środowiskowego studium oddziaływania na środowisko naturalne, które jest wymagane przy wydawaniu pozwoleń na inwestycje w tym sektorze.

Niezalezna.pl
[fot. sxc.hu]

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook