Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Konferencja „Kryzys finansowy – jaka przyszłość?”

17.11.2011

Finanse i gospodarka to tematy, które poruszane są niemal każdego dnia. W ostatnich miesiącach nabrały jednak szczególnego wyrazu. Polacy, podobnie jak obywatele wielu państw świata muszą odpowiedzieć na pytanie, jak panujący na rynkach finansowych kryzys, wpłynie na nasze portfele, na sytuację naszych rodzin i na naszą przyszłość.

Okazję do dyskusji stwarza konferencja „Kryzys finansowy – jaka przyszłość? Dziś i jutro gospodarstw domowych, sieci doradców ds. zadłużenia konsumenckiego oraz sektora finansowego”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF). Konferencja odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia w gdańskim Hotelu Scandic przy ulicy Podwale Grodzkie 9.

Tematem przewodnim konferencji jest wpływ obecnego kryzysu finansowego na zjawisko nadmiernego zadłużenia gospodarstw domowych w Europie. Celem spotkania jest zebranie i wymiana informacji, doświadczeń, dobrych praktyk organizacji i instytucji zajmujących się edukacją czy też doradztwem na rzecz osób nadmiernie zadłużonych.

Dzięki obecności ekspertów z Islandii czy Grecji będziemy mieli okazję poznać uwarunkowania, skutki oraz sposoby radzenia sobie z problemem nadmiernego zadłużenia w krajach w sposób szczególny dotkniętych kryzysem finansowym. Uczestnicy konferencji będą mogli ocenić na ile obowiązujące prawodawstwo i systemy doradztwa czy edukacji finansowej adresowane do gospodarstw domowych są i mogą być skuteczne i efektywne.

SKEF jest współzałożycielem i członkiem Komitetu Zarządzającego międzynarodowego stowarzyszenia Europejska Sieć Zadłużenia Konsumenckiego (European Consumer Debt Network – ECDN), z siedzibą w Belgii.

Członkami ECDN są organizacje, instytucje i eksperci z wielu krajów Europy, zajmujący się problematyką zwalczania zjawiska nadmiernego zadłużenia wśród konsumentów i gospodarstw domowych, a poprzez to zapobieganiu występowania zjawiska wykluczenia finansowego.

[fot.wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. naimski3032017 30.03.2017

  Naimski: Baltic Pipe w końcowej fazie rozmów

  - Projekt połączenia gazowego przez Danię jest w końcowej fazie rozmów prowadzących do ustalenia warunków realizacji tej inwestycji - zapowiedział Piotr Naimski.

 2. inwestycjapolskieradio 30.03.2017

  W tym roku więcej inwestycji?

  Polskie firmy i gminy ograniczyły w 2016 r. wydatki inwestycyjne - wynika z przedstawionych w czwartek badań Krajowej Izby Gospodarczej. Wiceprezes KIG Marek Kłoczko i przedstawiciel resortu rozwoju Janusz Cieszyński podkreślili, że w 2017 r. inwestycje ruszą.

 3. mid-17329023 30.03.2017

  Niższe daniny dla małych przedsiębiorców

  „Z większymi ulgami dla tych, którzy mają niskie dochody miesięczne, będą lepsze zasady z punktu widzenia łącznych danin”.

 4. computer-15910181280 30.03.2017

  Exatel przechodzi w ręce Skarbu Państwa

  „Podpisanie tej umowy otwiera nowy rozdział w historii Exatela. Ten krok przybliża Państwo do odbudowy własnych kompetencji telekomunikacyjnych”.

 5. TVPbudynekSI 30.03.2017

  Nowy abonament coraz bliżej

  W najbliższych dniach do projektu nowelizacji ustawy abonamentowej nanoszone będą poprawki, które napłynęły w trakcie konsultacji; w optymistycznym scenariuszu projekt może trafić pod obrady rządu za dwa tygodnie - powiedział wiceminister kultury Paweł Lewandowski.

 6. machhyt 30.03.2017

  W kwietniu harmonogram podwyżek dla nauczycieli

  Zmiany wynagrodzeń, które będą uzgadniane z premier Beatą Szydło, rozpoczną się w 2018 r. Według minister Machałek nauczyciele będą z tych podwyżek "zadowoleni".

 7. headframe-7092081270x714 30.03.2017

  Tchórzewski: PO prowadziło górnictwo na wymarcie

  "Poza deklaracjami i obietnicami koalicja PO-PSL prowadziła polskie górnictwo na wymarcie, przez co dzisiaj zadłużone jest na 10 mld zł".

 8. aircraft-464296960720 29.03.2017

  PFR chce sfinansować Centralny Port Lotniczy

  - Polski Fundusz Rozwoju przygotował wstępną koncepcję finansowania budowy Centralnego Portu Lotniczego - poinformował prezes PFR Paweł Borys.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook