Jedynie prawda jest ciekawa

Konferencja „Kryzys finansowy – jaka przyszłość?”

17.11.2011

Finanse i gospodarka to tematy, które poruszane są niemal każdego dnia. W ostatnich miesiącach nabrały jednak szczególnego wyrazu. Polacy, podobnie jak obywatele wielu państw świata muszą odpowiedzieć na pytanie, jak panujący na rynkach finansowych kryzys, wpłynie na nasze portfele, na sytuację naszych rodzin i na naszą przyszłość.

Okazję do dyskusji stwarza konferencja „Kryzys finansowy – jaka przyszłość? Dziś i jutro gospodarstw domowych, sieci doradców ds. zadłużenia konsumenckiego oraz sektora finansowego”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF). Konferencja odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia w gdańskim Hotelu Scandic przy ulicy Podwale Grodzkie 9.

Tematem przewodnim konferencji jest wpływ obecnego kryzysu finansowego na zjawisko nadmiernego zadłużenia gospodarstw domowych w Europie. Celem spotkania jest zebranie i wymiana informacji, doświadczeń, dobrych praktyk organizacji i instytucji zajmujących się edukacją czy też doradztwem na rzecz osób nadmiernie zadłużonych.

Dzięki obecności ekspertów z Islandii czy Grecji będziemy mieli okazję poznać uwarunkowania, skutki oraz sposoby radzenia sobie z problemem nadmiernego zadłużenia w krajach w sposób szczególny dotkniętych kryzysem finansowym. Uczestnicy konferencji będą mogli ocenić na ile obowiązujące prawodawstwo i systemy doradztwa czy edukacji finansowej adresowane do gospodarstw domowych są i mogą być skuteczne i efektywne.

SKEF jest współzałożycielem i członkiem Komitetu Zarządzającego międzynarodowego stowarzyszenia Europejska Sieć Zadłużenia Konsumenckiego (European Consumer Debt Network – ECDN), z siedzibą w Belgii.

Członkami ECDN są organizacje, instytucje i eksperci z wielu krajów Europy, zajmujący się problematyką zwalczania zjawiska nadmiernego zadłużenia wśród konsumentów i gospodarstw domowych, a poprzez to zapobieganiu występowania zjawiska wykluczenia finansowego.

[fot.wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 03PKP150MLNPASAZEROWSI27072017 27.07.2017

  Polska kolej odżywa – najlepsze wyniki od 10 lat

  150 mln pasażerów skorzystało z przewozów pociągami PKP tylko w I półroczu 2017. To największa liczba od dekady, Ostatnio podobne zainteresowanie podróżowaniem koleją odnotowano na początku 2008 r..

 2. kartabankowapixabay 27.07.2017

  Coraz chętniej korzystamy z bankowości internetowej

  W pierwszym kwartale br. zwiększyła się liczba aktywnych uczestników bankowości elektronicznej, a także liczba Polaków korzystających z kart płatniczych - wynika z cyklicznego raportu NetBank, przedstawionego w czwartek na konferencji Związku Banków Polskich.

 3. wegry22072017 27.07.2017

  Na Węgrzech brakuje rąk do pracy. Niezwykle niskie bezrobocie

  Bezrobocie na Węgrzech spadło do 4,3 proc. - poinformował w czwartek węgierski Centralny Urząd Statystyczny (KSH), podając dane za drugi kwartał 2017 r. Oznacza to spadek o 0,9 pkt proc. w porównaniu z tym samym kwartałem roku ubiegłego.

 4. Warszawa 27.07.2017

  Są zarzuty dla twórców piramidy finansowej

  Twórcy piramidy finansowej - firmy Horcus Investment Group, którzy od około 700 osób wyłudzili ponad 35 milionów złotych, usłyszeli prokuratorskie zarzuty - poinformowało w czwartkowym komunikacie biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

 5. 06FUNDACJAPZKUMORZENIESI26072017 26.07.2017

  Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych (PZK)

  Śledztwo umorzono wobec braku ustawowych znamion czynu zabronionego. Nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstwa. Odpis postanowienia doręczono Światowej Radzie Związków Kredytowych (WOCCU).

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook