Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Konferencja „Kryzys finansowy – jaka przyszłość?”

17.11.2011

Finanse i gospodarka to tematy, które poruszane są niemal każdego dnia. W ostatnich miesiącach nabrały jednak szczególnego wyrazu. Polacy, podobnie jak obywatele wielu państw świata muszą odpowiedzieć na pytanie, jak panujący na rynkach finansowych kryzys, wpłynie na nasze portfele, na sytuację naszych rodzin i na naszą przyszłość.

Okazję do dyskusji stwarza konferencja „Kryzys finansowy – jaka przyszłość? Dziś i jutro gospodarstw domowych, sieci doradców ds. zadłużenia konsumenckiego oraz sektora finansowego”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF). Konferencja odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia w gdańskim Hotelu Scandic przy ulicy Podwale Grodzkie 9.

Tematem przewodnim konferencji jest wpływ obecnego kryzysu finansowego na zjawisko nadmiernego zadłużenia gospodarstw domowych w Europie. Celem spotkania jest zebranie i wymiana informacji, doświadczeń, dobrych praktyk organizacji i instytucji zajmujących się edukacją czy też doradztwem na rzecz osób nadmiernie zadłużonych.

Dzięki obecności ekspertów z Islandii czy Grecji będziemy mieli okazję poznać uwarunkowania, skutki oraz sposoby radzenia sobie z problemem nadmiernego zadłużenia w krajach w sposób szczególny dotkniętych kryzysem finansowym. Uczestnicy konferencji będą mogli ocenić na ile obowiązujące prawodawstwo i systemy doradztwa czy edukacji finansowej adresowane do gospodarstw domowych są i mogą być skuteczne i efektywne.

SKEF jest współzałożycielem i członkiem Komitetu Zarządzającego międzynarodowego stowarzyszenia Europejska Sieć Zadłużenia Konsumenckiego (European Consumer Debt Network – ECDN), z siedzibą w Belgii.

Członkami ECDN są organizacje, instytucje i eksperci z wielu krajów Europy, zajmujący się problematyką zwalczania zjawiska nadmiernego zadłużenia wśród konsumentów i gospodarstw domowych, a poprzez to zapobieganiu występowania zjawiska wykluczenia finansowego.

[fot.wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. st-st 21.10.2016

  Gróbarczyk: Nie możemy stracić tej stoczni

  Syndyk Stoczni Marynarki Wojennej Magdalena Smółka poinformowała na posiedzeniu sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, że jest zmuszona do wystawienia przedsiębiorstwa na sprzedaż.

 2. coins-9486031280 21.10.2016

  Opozycja przeciw surowym karom za wyłudzenia VAT

  "Przedsiębiorcy są traktowani jak psy, a będą traktowani jak zdechłe psy".

 3. knfwpolityce 21.10.2016

  Kolejny bank spółdzielczy - zawieszony

  Zawieszono działalność kolejnego banku spółdzielczego. O złej sytuacji KNF wiedział co najmniej od lutego br. Co zrobiono, żeby chronić depozyty klientów?

 4. szym-st 21.10.2016

  Nord Stream 2 testem dla UE

  Szymański stwierdził, że Polska jest gotowa bronić fundamentalnych wartości Wspólnoty, nawet za cenę wejścia na drogę sądową.

 5. fr-st 21.10.2016

  Projekty dot. frankowiczów w komisji finansów

  Sejm zagłosował w piątek przeciw odrzuceniu w pierwszym czytaniu dwóch poselskich projektów ustaw dotyczących rozwiązania problemu kredytów frankowych. Jeden z projektów przygotował klub Kukiz'15, a drugi - klub PO.

 6. tr-st 21.10.2016

  Rolnicy będą mogli zarobić więcej

  Rolnik będzie mógł "dorobić" do wysokości minimalnego wynagrodzenia, bez konieczności rezygnacji z ubezpieczenia w KRUS - zakłada nowela ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, uchwalona w piątek przez Sejm.

 7. cow-17143801920 20.10.2016

  Wzrosną wydatki na rolnictwo

  Wydatki na rolnictwo w 2017 r. wzrosną o 15 proc. do 9,7 mld zł - poinformował w czwartek wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

 8. ceta-stf 20.10.2016

  W Brukseli protestują przeciwko CETA

  Wśród manifestantów zebranych na placu przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli byli przedstawiciele władz miast, które ogłosiły się "wolnymi od CETA", radni, a także lewicowi eurodeputowani oraz reprezentanci organizacji pozarządowych.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook