Jedynie prawda jest ciekawa


Gróbarczyk: Przekopanie Mierzei Wiślanej to priorytet

27.11.2016

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej o rządowej inwestycji.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zorganizowało spotkanie z mieszkańcami Krynicy Morskiej, by zaprezentować plan przekopu Mierzei Wiślanej.

Minister Marek Gróbarczyk tłumaczył na czym polega inwestycja atakowana przez przeciwników rządu.

„Naszym celem jest zorganizowanie szeroko pojętych konsultacji społecznych. […] Oczywiście nie oczekuję na to, że projekt zostanie przyjęty entuzjastycznie. Znam nastroje w Krynicy Morskiej, ale związane są z tym, że w przekazie prasowym, branżowym niejednokrotnie królują fałszywe informacje na ten temat” – powiedział.

Zakończono już przetarg na dokumentację techniczną inwestycji.

„Ten proces przetargowy został zakończony. W tej chwili trwa ocena ofert i wyjaśnienia ze zgłoszonymi firmami realizującymi tę inwestycję. Na początku grudnia powinniśmy podpisać umowę na wykonanie tej dokumentacji technicznej” – zapewniał Gróbarczyk.

Przy inwestycji pomaga Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

„Te działania, które w tej chwili podejmuje GDDKiA, które są w realizacji (nawet większość z nich ma swój finał w przyszłym roku), związane są z polepszeniem dojazdu na osi północ-południe do portu, także do portu w Elblągu” – powiedział szef resortu.

Gróbarczyk próbował też rozwiać obawy tych mieszkańców, którzy są zaniepokojeni planowaną inwestycją.

„To jest tak, że nasz rząd zdecydował, że ta inwestycja jest priorytetowa dla rozwoju naszego kraju i decyzje co do realizacji zostały podjęte, natomiast nie zostały podjęte co do formy, co do działań związanych z realizacją planu środowiskowego, jak również z inwestycją wyboru miejsca. To wszystko jest więc do uzgodnienia” – powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Mly/radiomaryja.pl

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270elektrowniaato 15.05.2018

  Polska potrzebuje morskiej energetyki wiatrowej, jak i elektrowni atomowej

  Polska potrzebuje zarówno elektrowni jądrowej, jak i morskiej energetyki wiatrowej - powiedział dziennikarzom we wtorek pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

 2. 1270nordstreamasas 11.05.2018

  Jakóbik: Nord Stream 2 grozi powstaniem kartelu gazowego

  Według UOKiK, mimo iż nie powstało konsorcjum Nord Stream 2 z udziałem spółek zachodnich, to fakt, że projekt Gazpromu jest finansowany przez te spółki, przynosi ten sam efekt; oznacza, że te spółki mogą działać w zmowie, tworząc kartel gazowy

 3. gdynia229042018 29.04.2018

  Ponad 5 tys. osób ma wziąć udział w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  Ponad 5 tys. osób oraz 500 zaproszonych mówców ma wziąć udział pod koniec czerwca w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

 4. 1270premire2221 27.04.2018

  Wiceszef MSZ: Polska należy do najaktywniejszych państw w debacie nad budżetem UE

  Polska w debacie budżetowej należy do najaktywniejszych państw UE - podkreślił w piątek wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Skomentował tak dla PAP, słowa szefa PO Grzegorza Schetyny, że gabinet Mateusza Morawieckiego "oddaje walkowerem" negocjacje w tej sprawie.

 5. 1270strazstraz 18.04.2018

  Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy

 6. Biznes1 17.04.2018

  Ta wiadomość nie ucieszy opozycji. MFW prognozuje wyższy wzrost PKB w Polsce niż przewidywano

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc

 7. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 8. 1270mateuszkmorawiecki 16.04.2018

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: wypełniamy zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego

  Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook