Jedynie prawda jest ciekawa


Firmami na Wyspach rządzi elita żarłocznych świń

28.10.2011

Roczne wynagrodzenie dyrektorów stu największych brytyjskich firm notowanych na giełdzie w Londynie wzrosło w tym roku o 43%. Jeśli dodać pozostałe firmy, to nawet o 49%.Te dane wprawiły w furię brytyjskie związki zawodowe.

To kolejny, ewidentny przykład, jak zachowuje się elita żarłocznych świń, które kierują naszymi największymi firmami - oświadczył Paul Kennedy, sekretarz generalny związku GMB. Oficjalne dane instytutu badania płac wskazują, że średnie podwyżki pracownicze w tym roku wyniosły 2,6% - o połowę mniej niż tempo inflacji. Bob Crow, szef związku kolejarzy, marynarzy i transportowców powiedział, że ci sami szefowie, którzy żądają wyrzeczeń od swoich pracowników zostali przyłapani na napychaniu sobie kieszeni, a nadzieje, że rząd ukróci ten skandal to wolne żarty.

Dziennik "The Independent" obnażył dzisiaj rozmiary pakietów wynagrodzeń, jakie przyznali sobie brytyjscy dyrektorzy. Tę listę otwiera Mick Davies z firmy wydobywczej Xstrata - z ponad 18. milionami funtów. Tylko o pół miliona mniej zarobił Bart Becht z firmy Reckitt Benckiser produkującej detergenty, kosmetyki, leki i opatrunki - i zatrudniającej 2,5 tysiąca pracowników w Polsce.

IAR

[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270strazstraz 18.04.2018

  Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy

 2. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 3. obajtekdaniel 28.03.2018

  Obajtek zdradził plan połączenia Orlenu z Lotosem

  Będziemy się starać, aby proces konsolidacji PKN Orlen z Lotosem zakończyć w ciągu maksymalnie kilkunastu miesięcy - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

 4. orlen 21.03.2018

  Transport irańskiej ropy w drodze do rafinerii PKN Orlen

  W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tys. ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

 5. ociepa 21.03.2018

  Ociepa: naszym wyzwaniem podbój gospodarczy Afryki

  „Naszym wyzwaniem jest podbój gospodarczy Afryki” - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju. Dodał, że trzeba wspomagać te inwestycje.

 6. LOT 21.03.2018

  Piękny pomysł na 100-lecie niepodległości. Polskie samoloty będą biało-czerwone

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Linie Lotnicze LOT pomalują w biało-czerwone barwy dwa najnowsze swoje samoloty Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8 - mówi PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-Adrian Kubicki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook