Jedynie prawda jest ciekawa

Ceny mieszkań wciąż rosną

03.07.2014

Ceny mieszkań wciąż idą w górę. Najbardziej w czasie jednego roku lokale zdrożały w Krakowie i Lublinie, a już teraz analitycy przewidują kilkuprocentowe podwyżki w większości polskich miast.

Analitycy przekonują, że spadki cen to przeszłość. Obecnie ceny mieszkań powoli rosną. Jak czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”:

„Do końca roku średnie ceny mogą pójść w górę jeszcze o 1–3 proc. w sześciu dużych miastach: w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Gdańsku, Katowicach” - czytamy.

Dziennik podkreśla, że coraz droższe ceny na „M” pojawiają się w Krakowie oraz Lublinie. „Jednocześnie w większości miast stawki za lokale używane rosły mocniej od tych z rynku pierwotnego. Przykładem jest choćby Warszawa, gdzie ceny na rynku wtórnym wzrosły o 0,10 proc.,” - czytamy w dzienniku.

Kilka dni temu podobnej analizy dokonali analitycy serwisu domy.pl, w której zaznaczono największe dotychczasowe wzrosty w Sopocie oraz Opolu.

Fachowcy podkreślają jednak, że kulminację wzrostu cen mieszkań mamy za sobą.

Rzeczpospolita, lz

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. Kontenerowiec 20.10.2017

  Gdyński port chce pobić rekord. Jest spory wzrost przeładunków

  Przeładunki w Porcie Gdynia wzrosły w ciągu trzech kwartałów tego roku o 8,8 proc. do 15,6 mln ton - informuje zarząd portu i zapowiada, że w tym roku mogą być wyższe od ubiegłorocznego rekordu, kiedy to przeładowano 19,5 mln ton towarów.

 2. morawiecki10102017 20.10.2017

  Morawiecki zapowiada: zapełnimy lukę VAT

  W tym roku zapełnimy lukę VAT na kwotę ponad dwadzieścia miliardów złotych, a w przyszłym roku o kolejne dziesięć miliardów - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki w czwartek w TVP Info. To jest, jak dodał, przejaw „przywrócenia powagi państwa”.

 3. Warszawa 19.10.2017

  Luka podatkowa będzie mniejsza o 13 miliardów złotych? Jest raport PwC

  Luka podatkowa w VAT w Polsce wyniesie w tym roku ok. 39 mld zł, czyli o 13 mld zł mniej niż w zeszłym roku - wynika z raportu przedstawionego w czwartek przez firmę doradczą PwC.

 4. PocztaPolska 19.10.2017

  Znakomite wyniki Poczty Polskiej. "Będziemy inwestować"

  Poczta Polska w tym roku chce zwiększyć swoje przychody aż o 600 mln zł, czyli o 12 proc. Jak powiedział Przemysław Sypniewski, prezes przedsiębiorstwa, w Wywiadzie Gospodarczym Telewizji wPolsce.pl, ten plan zostanie zrealizowany

 5. Przekop 19.10.2017

  Znamy już miejsce przekopu przez Mierzeję Wiślaną

  Urząd Morski w Gdyni, a tym samym Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wybrało lokalizację w miejscowości Nowy Świat, jako najlepszą do realizacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną - poinformował szef MGMiŹŚ Marek Gróbarczyk.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook