Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Celnicy ścigają internetowych hazardzistów

19.11.2014

Urząd Celny ściga internautów korzystających z nielegalnych – internetowych serwisów bukmacherskich. W toku postępowania jest już ponad 1,1 tys. spraw – informuje Puls Biznesu.

Szacuje się, że nawet sześć milionów Polaków może mieć problem z fiskusem z powodu korzystania – nieświadomie – z nielegalnych serwisów bukmacherskich, oraz stron z kasyn czy pokerem.

Wirtualnych hazardzistów już ściga Izba Celna. Obecnie na celowniku śledczych jest blisko 25 tys. osób, których dochody z nielegalnego hazardu zostaną zgłoszone do urzędów skarbowych.

Nielegalny hazard, to również bardzo wysokie zarobki.

„Firmy dzięki klientom z Polski generują rocznie około 4,7 mld zł przychodów i kontrolują ponad 90 proc. e-rynku. Nic dziwnego, bo nie płacąc w Polsce relatywnie wysokich podatków od wygranych, mogą oferować bardziej korzystne kursy” - czytamy w PB.

Sprawą zajęło się już ministerstwo finansów.

„Do chwili obecnej wszczęto 1072 postępowania karne-skarbowe” – mówił w czasie posiedzenia Komisji Sportu szef Służby Celnej Jacek Kapica.

Powstał również „Komunikat dla uczestników gier hazardowych w sieci”, w którym wylicza grożące klientom nielegalnych e-bukmacherów sankcje. W śród nich są m.in. pozbawienie wolności do lat 3, karę pieniężną w wysokości od 560 do nawet 16,1 mln zł oraz przepadek wygranej.

Puls Biznesu przypomina, że na polskim rynku działają legalne firmy bukmacherskie: Fortuna, STS, Milenium, Totolotek.

Więcej w najnowszym numerze Pulsu Biznesu

lz

[fot: sxc.hu]

Słowa kluczowe:

celnik

,

hakerzy

,

hazard

,

biznes

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook