Jedynie prawda jest ciekawa


CaixaBank chce promować współpracę polskich i hiszpańskich firm

30.05.2017

Hiszpański CaixaBank 1 czerwca powoła inicjatywę "The Circle", która ma wspierać przedsiębiorczość na polskim rynku.

Hiszpański CaixaBank 1 czerwca powoła inicjatywę "The Circle", która ma wspierać przedsiębiorczość na polskim rynku poprzez promocję współpracy biznesowej pomiędzy Hiszpanią a Polską - zapowiedział we wtorek dyrektor CaixaBank Poland Juanjo Marin.

W tym roku bank chce zorganizować cykl czterech - pięciu debat na aktualne tematy ekonomiczne.

"'The Circle' będzie wydarzeniem cyklicznym, zwoływanym regularnie w celu omawiania różnych aspektów gospodarczych. Chcemy zainaugurować debatę, która umożliwi zbliżenie przedstawicieli biznesu, dzielenie się doświadczeniami" - powiedział Marin podczas spotkania z dziennikarzami.

Pierwsze spotkanie ma się odbyć 1 czerwca w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Polsce.

Przedstawiciele banku liczą na to, że w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ministerstwa rozwoju oraz ekonomiści. W spotkaniu ma wziąć udział także  Radca Handlowy Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie Pablo Conde Diez del Corral, wiceprezes CaixaBank Antonio Massanella. Jak powiedziała obecna na spotkaniu wicedyrektor CaixaBank Poland Joanna Matras, w spotkaniu ma uczestniczyć ok. 100 przedstawicieli biznesu.

Inicjatywa, jak podkreśliła wicedyrektor Matras, powstaje "z chęci promowania przyszłej współpracy przedsiębiorców na polskim i międzynarodowym rynku, rozszerzania kontaktów pomiędzy międzynarodową kadrą kierowniczą oraz wspierania lokalnego biznesu".

Zaznaczyła, że polskie przedsiębiorstwa, takie jak Solaris, Comarch czy Amrest z sukcesem działają już na rynku hiszpańskim. "Kolejnym etapem jest zatem pomaganie im w zdobywaniu innych międzynarodowych rynków" - powiedziała.

CaixaBank w Polsce działa 10 lat. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, które planują rozwijać działalność w naszym kraju. Polskie firmy stanowią połowę klientów banku. Oprócz Maroka i Wielkiej Brytanii, Polska jest jednym z trzech państw, w których CaixaBank ma oddziały międzynarodowe. 

pg/PAP

[foto: Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. okecie-17072018 17.07.2018

  Lotnisko na Okęciu obsłużyło ok. 8 mln pasażerów przez ostatnie półrocze

  Warszawskie Lotnisko Chopina w pierwszym półroczu tego roku obsłużyło ok. 8 mln pasażerów

 2. 1270solidarnoscq 16.07.2018

  Solidarność planuje pikietę w Puławach w obronie praw związkowych

  Pikietę w obronie praw związkowych planuje urządzić 25 lipca Solidarność w Azotach Puławy. Według związkowców dochodzi tam do szykanowania i zastraszania działaczy. Zarząd Grupy Azoty Puławy uznał te zarzuty za bezpodstawne.

 3. pieniadze16072018 16.07.2018

  Polacy dobrze oceniają swoją sytuację finansową. Aż 68% rodaków jest zadowolonych z zawartości portfela

  68 proc. rodaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a 22 proc. przyznało, że ma gorszą sytuację finansową, bo ich dochody zmalały wobec ubiegłego roku - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów "Portfel statystycznego Polaka".

 4. commision12072018 12.07.2018

  Polska gospodarka jedną z trzech najszybciej rozwijających się w UE. KE podnosi prognozę wzrostu PKB

  Ekonomiści Komisji Europejskiej podwyższyli prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 roku do 4,6 proc. z 4,3 proc. wcześniej, szacunki na rok 2019 utrzymali na poziomie 3,7 proc.

 5. 1270wikipedia 04.07.2018

  Polska Wikipedia wyłączona na 24 godziny - powodem Unia Europejska

  W środę kilka minut po godz. 15 polska Wikipedia została wyłączona na 24 godziny. To protest przeciw nowej unijnej dyrektywie o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym - poinformowało w oświadczeniu przesłanym PAP stowarzyszenie Wikimedia Polska.

 6. gospowizja 03.07.2018

  Za nami Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  „Państwo jest od tego, żeby wspierać sektor stoczniowy. Cieszę się, że Terminal DCT, w który zainwestował Polski Fundusz Rozwoju, staje się największym terminalem kontenerowym na Bałtyku".

 7. wisla02072018 02.07.2018

  Połączą Bałtyk z Morzem Czarnym. To jeden z najważniejszych geopolitycznych projektów tego rządu

  W ciągu 18 miesięcy powstanie studium wykonalności zagospodarowania Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG).

 8. frw24062018 24.06.2018

  Ponad 500 prelegentów ma wystąpić podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  Ponad 500 prelegentów w 91 panelach dyskusyjnych ma wystąpić podczas organizowanego po raz pierwszy Forum Wizja Rozwoju rozpoczynającego się w poniedziałek w Gdyni.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook