Jedynie prawda jest ciekawa


CaixaBank chce promować współpracę polskich i hiszpańskich firm

30.05.2017

Hiszpański CaixaBank 1 czerwca powoła inicjatywę "The Circle", która ma wspierać przedsiębiorczość na polskim rynku.

Hiszpański CaixaBank 1 czerwca powoła inicjatywę "The Circle", która ma wspierać przedsiębiorczość na polskim rynku poprzez promocję współpracy biznesowej pomiędzy Hiszpanią a Polską - zapowiedział we wtorek dyrektor CaixaBank Poland Juanjo Marin.

W tym roku bank chce zorganizować cykl czterech - pięciu debat na aktualne tematy ekonomiczne.

"'The Circle' będzie wydarzeniem cyklicznym, zwoływanym regularnie w celu omawiania różnych aspektów gospodarczych. Chcemy zainaugurować debatę, która umożliwi zbliżenie przedstawicieli biznesu, dzielenie się doświadczeniami" - powiedział Marin podczas spotkania z dziennikarzami.

Pierwsze spotkanie ma się odbyć 1 czerwca w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Polsce.

Przedstawiciele banku liczą na to, że w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ministerstwa rozwoju oraz ekonomiści. W spotkaniu ma wziąć udział także  Radca Handlowy Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie Pablo Conde Diez del Corral, wiceprezes CaixaBank Antonio Massanella. Jak powiedziała obecna na spotkaniu wicedyrektor CaixaBank Poland Joanna Matras, w spotkaniu ma uczestniczyć ok. 100 przedstawicieli biznesu.

Inicjatywa, jak podkreśliła wicedyrektor Matras, powstaje "z chęci promowania przyszłej współpracy przedsiębiorców na polskim i międzynarodowym rynku, rozszerzania kontaktów pomiędzy międzynarodową kadrą kierowniczą oraz wspierania lokalnego biznesu".

Zaznaczyła, że polskie przedsiębiorstwa, takie jak Solaris, Comarch czy Amrest z sukcesem działają już na rynku hiszpańskim. "Kolejnym etapem jest zatem pomaganie im w zdobywaniu innych międzynarodowych rynków" - powiedziała.

CaixaBank w Polsce działa 10 lat. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, które planują rozwijać działalność w naszym kraju. Polskie firmy stanowią połowę klientów banku. Oprócz Maroka i Wielkiej Brytanii, Polska jest jednym z trzech państw, w których CaixaBank ma oddziały międzynarodowe. 

pg/PAP

[foto: Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. 1270strazstraz 18.04.2018

  Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

  Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w pojeździe udającym wóz Straży Pożarnej przemycali papierosy

 2. Biznes1 17.04.2018

  Ta wiadomość nie ucieszy opozycji. MFW prognozuje wyższy wzrost PKB w Polsce niż przewidywano

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc

 3. Elektrowniaatomowa 16.04.2018

  Wraca temat budowy elektrowni atomowej w Polsce. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym roku

  Mamy silne państwo, zbudowaliśmy silny system finansowy i jesteśmy gotowi z własnych źródeł sfinansować projekt budowy elektrowni jądrowej - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju. Minister energii ocenił, że decyzja ws. atomówki będzie "w tym roku albo wcale"

 4. 1270mateuszkmorawiecki 16.04.2018

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: wypełniamy zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego

  Z satysfakcją przyjąłem zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące kwestii gospodarczych, nad którymi pracuję wraz z zespołem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 5. obajtekdaniel 28.03.2018

  Obajtek zdradził plan połączenia Orlenu z Lotosem

  Będziemy się starać, aby proces konsolidacji PKN Orlen z Lotosem zakończyć w ciągu maksymalnie kilkunastu miesięcy - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

 6. orlen 21.03.2018

  Transport irańskiej ropy w drodze do rafinerii PKN Orlen

  W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tys. ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

 7. ociepa 21.03.2018

  Ociepa: naszym wyzwaniem podbój gospodarczy Afryki

  „Naszym wyzwaniem jest podbój gospodarczy Afryki” - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju. Dodał, że trzeba wspomagać te inwestycje.

 8. LOT 21.03.2018

  Piękny pomysł na 100-lecie niepodległości. Polskie samoloty będą biało-czerwone

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polskie Linie Lotnicze LOT pomalują w biało-czerwone barwy dwa najnowsze swoje samoloty Boeing 787-9 Dreamliner oraz Boeing 737 MAX 8 - mówi PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-Adrian Kubicki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook