Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

BlackBerry zwalnia pracowników

21.09.2013

Kanadyjska firma BlackBerry ogłosiła, że zamierza zwolnić 4,5 tys. pracowników. Odpowiada to 40 proc. wszystkich zatrudnionych. Powód? Niesatysfakcjonująca sprzedaż smartfona Z10.

Jak sprecyzowano, w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych do pierwszego kwartału 2015 roku konieczna jest redukcja liczebności personelu do 7 tys. Już w minionych miesiącach doszło do zwolnień w różnych sektorach; na wiosnę spółka zatrudniała 12,7 tys. pracowników.

Producent smartfonów przedstawił z tygodniowym wyprzedzeniem swe wyniki finansowe. Przedstawiciele spółki podali, że straty koncernu za drugi kwartał sięgają niemal miliarda dolarów. W czasie ogłaszania tych informacji na krótko wstrzymano obrót akcjami spółki na giełdzie. Ostatecznie na zamknięciu notowań kurs akcji spadł o 17 proc.

Firma poinformowała, że straty są spowodowane m.in. niesatysfakcjonującą sprzedażą nowego modelu smartfona Z10.

W czerwcu dyrektor BlackBerry Thorstein Heins mówił, że sprzedano 2,7 mln tych urządzeń (na 6,8 mln sztuk). Wielu użytkowników smartfonów BlackBerry postanowiło pozostać przy starszych modelach.  W ubiegłym miesiącu poinformowano, że nie jest wykluczona sprzedaż przedsiębiorstwa.

ansa/PAP

[fot.madtomatoe.com]

Zainteresował Cię artykuł?Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Słowa kluczowe:

smartfon

,

producent

,

zwolnienia

,

pracownicy

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook