Jedynie prawda jest ciekawa


Andrzej Duda spotkał się z rolnikami

08.06.2015

Prezydent elekt Andrzej Duda odwiedził rolników, którzy protestują już ponad 100 dni w tzw. zielonym miasteczku pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Duda wyraził swoją wdzięczność protestującym. „Jestem tu po to, aby podziękować za wsparcie” - podkreślił prezydent elekt.

Zwycięzca wyborów prezydenckich zapowiedział, że będzie walczył o interesy polskiej wsi.

„Wierzę w to, że wszystkie te moje zamierzenia, które sprowadzają się do tego, żeby w Polsce wreszcie można było żyć łatwo, normalnie, żeby młodzi ludzie – ci, którzy dzisiaj z Polski wyjeżdżają, bo takie właśnie normalne życie znajdują gdzieś na zachodzie Europy – żeby takie życie możliwe było w Polsce. Żeby po prostu nie było u nas głodnych dzieci. A dziś jest ich najwięcej właśnie na polskiej wsi” - mówił Andrzej Duda.

Prezydent elekt udowodnił, że nie zapomniał o rolnikach, z którymi spotkał się wcześniej, jeszcze w czasie trwania kampanii wyborczej.

„Pan Andrzej Duda jako kandydat na prezydenta przyszedł i przywitał się tu z rolnikami wtedy, kiedy notowania były jeszcze takie, że nie było szans na wygranie wyborów – tak przynajmniej mówiono. I przyszedł w tej chwili im podziękować za wsparcie i równocześnie za to, że tu stoją – że bronią polskich lasów, polskiej ziemi, naszej ojczyzny” - powiedział poseł PiS, prof. Jan Szyszko.

Rolnicy podkreślali, że rząd PO-PSL wciąż ignoruje ich postulaty, które pozostają bez zmian.

„Przede wszystkim obrona polskiej ziemi, ale również oczywiście poprawa warunków opłacalności produkcji, czyli mleka, wieprzowiny i wielu innych branż, które są żywotnym interesem rolników pracujących, żyjących na wsi. Jeżeli nie nastąpi poprawa tych warunków, to wkrótce rolnicy będą, niestety, protestować” - podkreślił Sławomir Dąbrowski, wiceprzewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Wielkopolsce.

„Dosyć obłudy, kłamstwa i złodziejstwa. Tyle afer – wszystko przeszło bokiem” - zauważył Ryszard Dominiak, rolnik z woj. Kujawsko-Pomorskiego.

gah/radiomaryja.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. frw24062018 24.06.2018

  Ponad 500 prelegentów ma wystąpić podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  Ponad 500 prelegentów w 91 panelach dyskusyjnych ma wystąpić podczas organizowanego po raz pierwszy Forum Wizja Rozwoju rozpoczynającego się w poniedziałek w Gdyni.

 2. gdynia19062018 20.06.2018

  Społecznicy będą startować w wyborach samorządowych. Powołali „Ruch Miejski Wspólna Gdynia”

  Więcej inwestycji w dzielnicach, lepszy dialogu z mieszkańcami i większa transparentność – takie są główne postulaty Ruchu Miejskiego Wspólna Gdynia, który zamierza wystartować w jesiennych wyborach samorządowych.

 3. pgnige20062018 20.06.2018

  Port Gdynia kolejnym partnerem PGNiG w rozwoju rynku LNG nad Bałtykiem

  PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. i Gas-Trading S.A. z GK PGNiG podpisały z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. porozumienie o wykorzystaniu paliwa LNG. Z

 4. mieszkania-20062018 20.06.2018

  Rząd przyjął specustawę mieszkaniową

  Skrócenie czasu przygotowania inwestycji z pięciu lat do jednego roku i wprowadzenie ustawowych standardów urbanistycznych - to niektóre z założeń projektu specustawy mieszkaniowej, który w środę został przyjęty przez Radę Ministrów

 5. rowery18062018 18.06.2018

  Nowa pomorska inwestycja na światową skalę

  System Roweru Metropolitalnego Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot Mevo dysponujący ponad 4. tysiącami elektrycznych jednośladów będzie największym takim systemem na świecie - twierdzi przyszły operator, spółka Nextbike Polska. Ma ruszyć jesienią.

 6. impact13062018 13.06.2018

  Gowin: Zaczęła się wielka rewolucja. Inauguracja kongresu Impact'18

  Musimy opracować narodową strategię rozwoju sztucznej inteligencji - powiedział w środę w Krakowie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Zapowiedział, że jesienią rozpoczną się prace nad tą strategią.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook