Jedynie prawda jest ciekawa


Bańka: polska turystyka najbardziej dynamiczną dziedziną gospodarki

18.09.2017

Polska turystyka to najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina gospodarki - mówił w poniedziałek minister sportu i turystyki Witold Bańka. Dodał, że działania rządu i resortu sportu i turystyki są ukierunkowane na promocję lokalnych marek turystycznych.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Od 18 września można kupować i rezerwować oferty na jesienną edycję tej akcji, która odbędzie się w dniach 6-8 października.

- Cieszę się, że polski rząd bardzo mocno wspiera tę dziedzinę gospodarki - powiedział minister. Jego zdaniem dynamiczny rozwój polskiej branży turystycznej jest związany z postrzeganiem "Polski jak kraju bezpiecznego".

Jak przypomniał Bańka, polskie lokalne marki turystyczne znalazły się w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jako "te marki, które w najbliższych latach mają budować polską turystykę".

Do trzeciej edycji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" zgłosiło się prawie 560 partnerów, w tym hotele, pensjonaty, muzea czy restauracje. W poprzedniej wiosennej akcji z oferty skorzystało ponad 70 tys. osób. Organizatorzy akcji - Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki - liczą, że liczba turystów, którzy skorzystają ze zniżek w edycji jesiennej będzie jeszcze większa.

Akcja - zdaniem organizatorów - ma zachęcić Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu i zwiedzania Polski. - Założeniem akcji jest stworzenie banku produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które są oferowane w wyznaczonym terminie na terenie całego kraju. Wydarzenie ma m.in. wpłynąć na pobudzenie ruchu turystycznego oraz zwiększenie zainteresowania wyjazdami weekendowymi, w szczególności w tzw. sezonie niskim - napisano w informacji prasowej.

Najwięcej partnerów do jesiennej edycji zgłosiło się z woj. małopolskiego - 105, z woj. pomorskiego - 62 oraz z woj. dolnośląskiego - 49. Na Mazowszu w akcji weźmie udział 47 partnerów.

Akcja skierowana jest do przedstawicieli branży turystycznej, zarówno z miejsc bardzo dobrze już znanych turystom, jak i tych jeszcze nieodkrytych. Jedną z promowanych marek turystycznych jest Szlak Wielki Gościniec Litewski, który otrzymał wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu EDEN "Najlepsze Europejskie Destynacje".

- Mamy wiele miejsc nieodkrytych w Polsce, które można w sposób znakomity promować nie tylko w kraju, ale również za granicą i Wielki Gościniec Litewski jest właśnie przykładem takiej marki - powiedział minister sportu i turystyki. - To jest dziedzictwo kulturalne, to jest dziedzictwo historyczne, dziedzictwo kulinarne - podsumował.

Minister zapowiedział, że resort planuje kolejne akcje mające na celu promocję polskich miejsc turystycznych za granicą.

PAP

Warto poczytać

 1. frw24062018 24.06.2018

  Ponad 500 prelegentów ma wystąpić podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  Ponad 500 prelegentów w 91 panelach dyskusyjnych ma wystąpić podczas organizowanego po raz pierwszy Forum Wizja Rozwoju rozpoczynającego się w poniedziałek w Gdyni.

 2. gdynia19062018 20.06.2018

  Społecznicy będą startować w wyborach samorządowych. Powołali „Ruch Miejski Wspólna Gdynia”

  Więcej inwestycji w dzielnicach, lepszy dialogu z mieszkańcami i większa transparentność – takie są główne postulaty Ruchu Miejskiego Wspólna Gdynia, który zamierza wystartować w jesiennych wyborach samorządowych.

 3. pgnige20062018 20.06.2018

  Port Gdynia kolejnym partnerem PGNiG w rozwoju rynku LNG nad Bałtykiem

  PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. i Gas-Trading S.A. z GK PGNiG podpisały z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. porozumienie o wykorzystaniu paliwa LNG. Z

 4. mieszkania-20062018 20.06.2018

  Rząd przyjął specustawę mieszkaniową

  Skrócenie czasu przygotowania inwestycji z pięciu lat do jednego roku i wprowadzenie ustawowych standardów urbanistycznych - to niektóre z założeń projektu specustawy mieszkaniowej, który w środę został przyjęty przez Radę Ministrów

 5. port-gdynia-18062018 18.06.2018

  Ogromne pieniądze z Unii na terminal promowy w Gdyni oraz modernizację portu w Gdańsku

  Ponad 132 mln zł ze środków unijnych dostanie Urząd Morski w Gdyni na kolejny etap modernizacji wejścia do portu w Gdańsku, a prawie 117 mln zł trafi do Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. na budowę terminala promowego do obsługi dużych promów - podało w poniedziałek MIiR

 6. rowery18062018 18.06.2018

  Nowa pomorska inwestycja na światową skalę

  System Roweru Metropolitalnego Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot Mevo dysponujący ponad 4. tysiącami elektrycznych jednośladów będzie największym takim systemem na świecie - twierdzi przyszły operator, spółka Nextbike Polska. Ma ruszyć jesienią.

 7. impact13062018 13.06.2018

  Gowin: Zaczęła się wielka rewolucja. Inauguracja kongresu Impact'18

  Musimy opracować narodową strategię rozwoju sztucznej inteligencji - powiedział w środę w Krakowie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Zapowiedział, że jesienią rozpoczną się prace nad tą strategią.

 8. 1270daninasol 11.06.2018

  Większość Polaków popiera propozycję tzw. daniny solidarnościowej

  57 proc. badanych popiera dodatkowe opodatkowanie w postaci daniny solidarnościowej - wynika z badania CBOS. Przeciwnych temu pomysłowi jest 31 proc.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook