Jedynie prawda jest ciekawa


Zybertowicz: Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję

30.03.2017

- Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

- Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz.

Tzw. pranksterzy próbowali zorganizować rozmowę między prezydentami Ukrainy i Polski, nie wiedzieli, że rozmowa już się odbyła, a administracje obu prezydentów są w stałym kontakcie.

- W takich sytuacjach ważna jest czujność instytucji oby państw i szybkie reagowanie — podkreślił doradca prezydenta Dudy.

- Trzeba traktować oba przedsięwzięcia – zarówno ostrzelanie polskiego konsulatu, jak i próbę zaaranżowania fałszywej rozmowy między prezydentami – jako posunięcia w ramach tej samej wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję. Wojny, która ma z jednej strony testować sprawność funkcjonowania polskich instytucji, z drugiej strony podatność naszej oraz ukraińskiej opinii publicznej na skłócenia i prowokację. W dalszym efekcie ma doprowadzić do rozmiękczenia stanowiska krajów NATO wobec rosyjskiej agresji — powiedział prof. Zybertowicz.

Prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali wczoraj o ostrzelaniu konsulatu w Łucku. W budynek trafił pocisk granatnika. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał. Zgodnie z decyzją MSZ wszystkie polskie konsulaty w tym kraju są zamknięte do odwołania.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko polecił też wzmocnienie ochrony zagranicznych placówek dyplomatycznych i ambasad na Ukrainie.

[fot. youtube.com Polskie Radio]

ems/Radio Maryja

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook