Jedynie prawda jest ciekawa


Zybertowicz: Tusk powiela modus operandi Merkel

03.02.2017

List Donalda Tuska i zatrzymanie dawnych bossów grupy pruszkowskiej zdominowały rozmowę w porannego programu TVP Info, którego gościem był prof. Andrzej Zybertowicz.


List Tuska to komunikat ważnego członka unijnych elit do pozostałych kluczowych postaci, w tym szefów rządów. Ten list pokazuje, że ta refleksja jest na bardzo elementarnym poziomie- powiedział doradca prezydenta Dudy. -Ten list jest sygnałem pewnego niepokoju i może świadczy, że obawy mogą brać górę- dodał. Prof. Zybertowicz zwrócił również uwagę na obecną kondycję UE. -Elity skupiły się na regulacjach, a nie na potrzebach społecznych- podkreślił. -Postawienie w jednym szeregu zmian w USA z zagrożeniem chińskim i rosyjskim jest błędem- powiedział socjolog. -List może być odebrany w Waszyngtonie jako nieufność wobec kluczowego partnera bezpieczeństwa- dodał.

Prof. Andrzej Zybertowicz zauważył, że Donald Tusk powiela modus operandi kanclerz Niemiec. -To powtarza pewien sposób działania p. Merkel. (...) Gdy powstaje sytuacja kryzysowa, wysyła pewien sygnał, patrzy, jak formułuje się opinie i przyłącza się do dominującego nurtu- tłumaczył rozmówca Adriana Klarenbacha. -Dla nas może to być strategia chowania głowy w piasek, zamiast prowadzenia świadomej polityki reform- zauważył.

Dalsza część programu „Gość poranka” (TVP Info) została poświęcona tematowi grupy pruszkowskiej i roli, jaką miał odegrać w ułaskawieniu Andrzeja Z., ps. Słowik, ówczesny prezydent Lech Wałęsa. -Było wtedy prowadzone postępowanie, ale nie wykazało niczego. Zastanawiam się, czy z uwagi na fakt, że wokół prezydentury Lecha Wałęsy narosło tyle wątpliwości, nie należałoby do tego wątku wrócić- powiedział prof. Andrzej Zybertowicz. -Wiemy, że Lech Wałęsa konsekwentnie wprowadzał opinię publiczną w błąd i otaczał się ludźmi związanymi z tajnymi służbami PRL- dodał.

Jednocześnie doradca prezydenta z dystansem podszedł do wypowiedzi Jarosława Sokołowskiego, ps. Masa. -Świadek koronny może sobie mówić w mediach, co chce- powiedział socjolog. -Nie sądzę, żeby pochwała ze strony Masy była najcenniejsza- dodał.

fot.[Fratria]

pc/gah/TVP Info


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook