Jedynie prawda jest ciekawa


Zybertowicz: Siemoniak jest uległy GW po zasileniu pieniędzmi Sorosa

23.06.2016

Socjolog oceniał ostatnie ataki PO wymierzone w Antoniego Macierewicza.

Mam wrażenie, że tu jest jakaś uległość wobec środowiska "GW", która jest biuletynem KOD i która po zasileniu pieniędzmi Sorosa może uznawana jest za element gry. Może Siemoniak podjął decyzję, bo nie można było zlekceważyć ważnego sojusznika w walce z rządem – powiedział doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz (na antenie Telewizji Republika, "Zadanie specjalne") na temat ataku Tomasza Siemoniaka na szefa MON Antoniego Macierewicza.

Prof. Zybertowicz podkreślił, że opozycja może formułować różne zarzuty w stosunku do polityków rządzących, ale wciąż pozostaje odpowiedzialność za to działanie. Jak dodał, po ostatnim posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego dot. szczytu NATO prezydent zaapelował, aby wszyscy wykazali minimum szacunku do racji stanu. – Nie dziwi mnie, że "GW" przypuściło atak na Antoniego Macierewicza, bo to, że zachowuje się, jakby była na froncie walki informacyjnej. Powinna zamieścić przeprosiny wobec Macierewicza, a tego nie robi – stwierdził.

Doradca prezydenta ujawnił również, że kiedy przegrał dwa procesy z Adamem Michnikiem i był zmuszony do opublikowania przeprosin, to w momencie, w którym opóźniały się drugie z powodów redakcyjnych, to wówczas rzecznik redaktora naczelnego GW napisał do rektora UW, aby wezwał Zybertowicza przed komisję dyscyplinarną. – Nagle z tekstu, o którym dziennikarze mainstreamu mówią, że ma dęte zarzuty buduje się poważna konstrukcję i Siemoniak zrobił z tego coś, co wygląda skandalicznie – ocenił.

Prof. Zybertowicz podkreślił, że wszystkie przedstawione w "GW" informacje są stare, ale zebrane w nowy sposób. W jego ocenie "GW" bierze udział w wojnie informacyjnej, a na poparcie tej tezy podał konkretny przykład. – Gdy 28 grudnia w Mirosław Czech napisał artykuł, że szczyt NATO nie jest przesądzony, to kilka dni później powiedziałem, że to strzał w wojnie informacyjnej, który służy Rosjanom. Następnego dnia przedstawiciel Departamentu Stanu USA mówi, że nie ma tematu, że to nie tylko decyzja Obamy, bo decyzja podejmowana jest przez wszystkich. W marcu Siemoniak mówi, że szczyt NATO nie jest zagrożony, ale ten strzał dał rezultaty, bo gdy mój współpracownik wpisywał w google "szczyt NATO", to od razu w podpowiedziach pojawiały się, że jest zagrożony lub odwołany. Część dziennikarzy i dyplomatów mogło myśleć, że coś się dzieje – powiedział.

Doradca prezydenta ocenił również, że w całej sprawie miesza się sprawy różnego kalibru, ponieważ sprawą pierwszej wagi jest to, żeby szczyt NATO się odbył, a wojenki z rządem to rzecz drugorzędna. – Ja mam pewną hipotezę, dlaczego minister Siemoniak, który się zachowywał rozsądnie, dlaczego się zachowuje nieodpowiedzialnie. Mam wrażenie, że tu jest jakaś uległość wobec środowiska GW, która jest biuletynem KOD i która po zasileniu pieniędzmi Sorosa może uznawana jest za element gry. Może Siemoniak podjął decyzję, bo nie można było zlekceważyć ważnego sojusznika w walce z rządem – stwierdził.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook