Jedynie prawda jest ciekawa


Żurawski: Sprawa wymaga wyjaśnień

15.12.2012

Po 10 kwietnia ta informacja może być traktowana jako tropów do sprawdzenia - mówi portalowi wpolityce.pl politolog Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Gdyby ostrzeżenie, które dotarło do SWW mówiło o zagrożeniu głowy państwa, mielibyśmy daleko posuniętą wyrazistość tej notatki – mówi portalowi wPolityce.pl Przemysław Żurawski vel. Grajewski. Politolog zaznacza, że notatka ujawniona przez portal wPolityce.pl, powinna zostać sprawdzona.

Przemysław Żurawski vel Grajewski komentuje informacje dotyczące ostrzeżeń, jakie trafiły do polskich służb przed 10 kwietnia 2010 roku. Portal wPolityce.pl informował, że Służba Wywiadu Wojskowego przyznała, że otrzymała sygnał o możliwym zagrożeniu dla samolotu jednego z państw UE.

Politolog wskazuje, że taki sygnał zawiera zbyt mało danych, by kategoryczne oceniać tę sprawę. „Wiadomo, że coś miało się stać z jednym z samolotów państw Unii Europejskiej. Taka wiadomość mówi zarówno dużo, jak i mało. Notatka dziwnie mówi o kraju UE. Gdyby była mowa choćby o państwie Europy Środowej, można byłoby mówić konkretniej. Sprawa została podana w sposób zbyt ogólny, by mówić kategorycznie. Nie można mówić, że to rzecz bez znaczenia, ale wagi sprawy bym nie oceniał. To jest trop, który trzeba podjąć i wyjaśnić” - zaznacza rozmówca wPolityce.pl.

Naukowiec dodaje, że prokuratura powinna obecnie przyjrzeć się tej sprawie. „Po katastrofie mamy inną sytuację. Obecnie powinno dojść do zbadania każdego wątku. Po 10 kwietnia taka informacja może być traktowana jako jeden z tropów do sprawdzenia. Jednak na razie to wszystko. Tam jest zbyt mało informacji” - wyjaśnia.

Dodaje również, że każda podróż zagraniczna prezydenta powinna być ochraniana w sposób bardzo dokładny. „Wydaje się, że jedyną formą zwiększenia ochrony może być odwołanie wizyty. Gdyby ostrzeżenie, które dotarło do SWW mówiło o zagrożeniu głowy państwa, mielibyśmy daleko posuniętą wyrazistość tej notatki” - zaznacza Żurawski vel Grajewski, pytany czy sygnały dotyczące zagrożenia powinny skutkować zwiększeniem poziomu zabezpieczenia ochrony Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Nal,wPolityce.pl
[Fot. Prezydent.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook