Jedynie prawda jest ciekawa


Szewczak: Zrobić wrzutkę, ogłupić i ograbić

11.04.2015

Wyciągają nam z kieszeni kolejne dziesiątki miliardów złotych

My tu gadu, gadu o kolejnej wrzutce medialnej, a tu nam wyciągają z kieszeni kolejne dziesiątki miliardów złotych. Jak widać, nie tylko w sprawie Smoleńska sprawa nie wydaje się być arcyboleśnie prosta, jak to twierdzi prezydent B.Komorowski. Mącić POdjudzać, zamieszać, a następnie ograbić, zgodnie z dewizą obecnego rządu, która ciągle brzmi; śmierć frajerom, dającym się strzyc do woli i bez końca. Za tej zwłaszcza ekipy, to zarówno taktyka jak i strategia.

 

A, nuż Polacy dadzą się nabrać po raz kolejny. Zrobi się kolejną wrzutkę medialną, puści się tzw. "szczura" do TVN-24 czy RMF FM czy GW,   a wszystko to po to byśmy się nie zorientowali, że tak naprawdę w tle chodzi  o systematyczne zagarnięcie resztek majątku narodowego, jak i drenaż naszych portfeli. Trwa więc on w najlepsze od wielu już lat i ma być nadal kontynuowany. Kolejne wrzutki medialne funkcjonariuszy III RP mają zamącić umysły i serca Polaków na tyle, by można było dalej całkowicie bezkarnie strzyc i doić te polskie, jakże płytkie kieszenie. Polska cyniczna, sprzedajna  i manipulancka wykorzysta w tym celu każdą sposobność. Po 8-miu latach rządów tej koalicji mamy już blisko 900mld zł długu publicznego, wyprzedany w większości majątek narodowy z bankami na czele, skandalicznie niskie płace  i urągające człowieczeństwu i godności ludzkiej renty, emerytury i świadczenia socjalne.

 

Po latach nieustannych reform służby zdrowia, koalicji PO-PSL  i wprowadzeniu, niezgodnego z Konstytucją RP tzw. Pakietu Kolejkowego i Onkologicznego oraz ustawy o refundacji leków, Polacy jeszcze dłużej czekają do onkologa i lekarzy specjalistów, polskie dzieci zaś umierają odsyłane ze szpitali, bo procedury i limity nie pozwalają na ich leczenie, a polscy pacjenci  i emeryci dopłacają do ceny leków najwięcej w Europie i to z ich kieszeni wyciągnięto w ostatnich latach co najmniej ok. 4-5mld zł. To nic, wrzuci się temat zastępczy w mediach mętnego nurtu o in-vitro, bo Platforma bardzo  kocha dzieci i na to znajdą się pieniądze mimo, że brakuje ich często dla śmiertelnie chorych. W systemie bankowym i finansowym nad Wisłą nabrzmiewają prawdziwe afery i kolejne wielkie zagrożenia, nie tylko  w związku z tzw. kredytami frankowymi ( 150mld zł ), polisolokatami ( 50mld zł ), lawinowo rosnącymi prowizjami czy rosnącym oprocentowaniem kredytów konsumpcyjnych, mimo spadku stóp procentowych. Banki  w przyspieszony sposób i za 30 proc wartości sprzedają dziś firmom windykacyjnym zagrożone kredyty hipoteczne, zwłaszcza te walutowe. W I kw. 2015r. nastąpił blisko dwukrotny wzrost sprzedawanych tego typu kredytów do firm windykacyjnych w stosunku do 2014r. do kwoty 4 - 4,5mld zł.

 

No i co z tego, wrzuci się temat zastępczy SKOK-ów, zrobi się cyrk i niech się tłumaczą, może przy okazji da się trochę obrzucić błotem kandydata na prezydenta A.Dudę - tym bardziej, że radzi sobie coraz lepiej i ma całkiem realne szanse na zwycięstwo. Może znów Polacy się nie zorientują, że pustoszenie majątku narodowego, jak i zwłaszcza naszych portfeli ma być kontynuowane. W tym szaleństwie jest metoda: odwrócić uwagę od spraw zasadniczych, zamieszać, skłócić i napuścić jedne środowiska na drugie, obiecać i oszukać, a z pogardy i kłamstwa uczynić prawdziwy rządowy przemysł i metodę rządzenia. Propaganda sukcesu i kolejne wrzutki to nie czysty absurd, ale ciągle bardzo skuteczny sposób Wygaszania Polski i utrzymywania niskopłatnych niewolników we własnym kraju w stanie posłuszeństwa  i nieświadomości. Właśnie ruszyły rządowe przygotowania do prywatyzacji PKP - Energetyka, a co dziś warte są polskie tory, w które już wpakowano dziesiątki miliardów złotych, z wartymi 2,5mld zł Pendolino, bez własnego prądu? Okazuje się, że Polacy nadal jednak zarabiają 3-4-krotnie mniej niż większość obywateli UE , a koszty pracy są w Polsce niższe nawet niż w kryzysowej Grecji czy Portugalii. To nic, prezydent B.Komorowski i jego gorąca linia w TVN-24 zrobi kolejną wrzutkę, by możliwie szybko przyjąć wspólną walutę euro. I tak do skutku, do ostatniej polskiej złotówki, ostatniej fabryki, a nawet kolejki na Kasprowy Wierch.

 

Mają jeszcze polscy staruszkowie i emeryci za dużo mieszkań, w atrakcyjnych lokalizacjach, wrzuci się temat Odwróconego Kredytu  Hipotecznego za 200-300zł dodatku do emerytury, przejmie się szybko te atrakcyjne lokale. Spadło oprocentowanie kredytów   w NBP, to nic KNF pozwoli poszaleć bankom z podwyżkami prowizji, wprowadzi się opłaty za wyjmowanie własnych pieniędzy z bankomatów czy przymknie się oko na zgodę, na 6 proc. opłatę za posługiwanie się kartą za granicą. Przez lata tolerowano sytuację, że prowizję za opłaty kartami były jednymi z najwyższych w Europie i wynosiły 1,6 proc. przy średniej europejskiej 0,7 proc., co kosztowało Polaków na przestrzeni lat, w ramach "legalnego rabunku", co najmniej 15mld zł. Ponieważ polskie rodziny i polskie młode matki mają skandalicznie niską pomoc materialną i socjalną ze strony polskiego państwa, jedną z najniższych w Europie, więc wrzuci się temat zastępczy, pigułki antykoncepcyjnej "po" dla  15-16-latów. No, bo po co tylu nowych Polaków, skoro i tak muszą wyjechać z kraju za chlebem. Ponieważ polskie samorządy też toną w długach, a potrzebują tylko na remont podległych im szpitali 7mld zł, a nie mają tych pieniędzy, prywatyzują je na potęgę.

 

Już co 10-ty szpital samorządowy jest sprzedany lub wydzierżawiony, a jak by co podniesie się jeszcze opłaty na wodę, ścieki czy śmieci. Wrzuci się temat piratów drogowych, ze słynnym już "Frogiem" na czele, by już latem uruchomić 100 nowych radarów i dobić do okrągłej liczby 400 sztuk. Miliony, tzw. kredytobiorców frankowych i właścicieli polisolokat zorientowało się już, że to banki, a nie oni są pod specjalnym parasolem ochronnym tego rządu, że ta władza ich wykiwa i sprzeda w niewolę. Więc, wrzuci się temat nowej ustawy  o klauzulach niedozwolonych oraz o tym, że teraz już banki będą informować Polaków, o tym że stopy procentowe mogą w przyszłości wzrosnąć. Same kłamstwa i mnóstwo wrzutek całą dobę propagandowych tub tego rządu, nieustannie zapewniają Polaków, o kolejnym, ogromnym wzroście gospodarczym, doganianiu lub nawet przeganianiu bogatych europejskich państw i narodów, o dobrobycie polskich rodzin, rzekomo znaczących podwyżkach płac i statystycznych wskaźnikach bijących kolejne światowe rekordy. Wszystko to właśnie ma służyć temu, by co roku ok. 70mld zł naszych pieniędzy opuściło nasz kraj i popłynęło w siną dal. Przy akompaniamencie medialnych wrzutek i TVN-owskich sensacji trwa skuteczne Wygaszanie Polski, krojenie naszych portfeli i likwidacja realnych atrybutów polskiego państwa. Chodzi przecież o to by ogłupionemu i zniewolonemu polskiemu społeczeństwu, spokojnie i bezkarnie sięgnąć jeszcze głębiej do kieszeni i po resztkę rodowych sreber, które jeszcze pozostały. Wszak my Polacy mamy jeszcze  ziemię i lasy i przestrzeń życiową między Bugiem, a Odrą, a to jest jeszcze coś warte. Może i to da się odebrać ?

 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook