Jedynie prawda jest ciekawa


Znany raper na manifestacji KOD: "Jesteście obrońcami koryta". WIDEO

12.08.2016

„Ludzie, nie pomogą wam te flagi z kwiatkami, tu jest Polska i zawsze była. Tutaj będą przychodzić Polacy, możecie się wściekać na PiS i na tych, którzy prawdziwie kochają Polskę, ale teraz już zawsze będziecie obrońcami swojego koryta, które już niedługo stracicie” – krzyczał w stronę manifestujących pod szyldami KOD - znany raper Wujek Samo Zło (WSZ).

W piątek media obiegła wiadomość o „znanym raperze”, który pojawił się na manifestacji Komitetu Obrony Demokracji. Raper znany pod pseudonimem artystycznym „Wujek Samo Zło” ku zdziwieniu demonstrantów nie stanął po ich stronie.

„Przejeżdżałem obok, usłyszałem hałasy, uświadomiłem sobie, że to pewnie pod Trybunałem Konstytucyjnym. Podjechałem i postanowiłem w tym uczestniczyć. Nie jestem sympatykiem KOD-u. Nie jest tak, że nienawidzę tych ludzi, którzy są w KOD, ale wydaje mi się, że niektórzy mogą być zmanipulowani, nieświadomi tego, o co walczą” - uważa Wujek Samo Zło.

Raper w rozmowie z TVP Info przyznał, że do momentu kiedy nie powiedział, że nie jest z KODU to ludzie „przybijali z nim piątki”. Kiedy zdradził, że nie podziela entuzjazmu Komitetu, przydzielono mu ochroniarza, co go bardzo rozbawiło: „Wyraziłem tylko swoje odmienne zdanie, nie chciałem rozpętać żadnej awantury”. Zabroniono mu również wejścia w tłum i dojścia do Mateusza Kijowskiego.

„Wydaje mi się, że pan Kijowski, który jest przywódcą KOD-u nie jest prawdziwy w tym co robi, wręcz jest fałszywy. Jestem człowiekiem, który też pracuje słowem. Słuchałem tego, co ten pan nawija do tłumu i trochę się poczułem dotknięty. Pojawiło się tam hasło „Kto nie z nami, ten przeciwko nam”. Też mam znajomych, którzy popierają KOD, ale z nimi normalnie rozmawiam, nie chcę podziałów. Chciałem pokazać, że jestem jednym z tych, którzy mają inne zdanie i jest nas trochę, a nie mała garstka” - tłumaczy raper.

kk/TVP Info

[fot. YOUTUBE/samozłoTV]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook